Schoenherr má nové partnery z Prahy

Rakouská advokátní kancelář se poprvé majetkově otevřela i jiným advokátům než těm vídeňským

Eva Jarešová 2.12.2010

Martin Kubánek (vlevo) a Martin Nedelka (vpravo) s managing partnerem firmy Christophem Lindingerem. foto: Česká pozice

Martin Kubánek (vlevo) a Martin Nedelka (vpravo) s managing partnerem firmy Christophem Lindingerem.

Krize advokátních kanceláří pomalu pomíjí, na světlo nesměle vyrážejí první zelené výhonky oživení. A to v podobě povyšování právníků do nejprestižnějšího ranku takzvaných equity-partnerů partnerů (neboli těch s vlastnickým podílem ve společnosti – pozn. red.). Na začátku listopadu k tomuto kroku přistoupila advokátní kancelář Schoenherr působící v několika zemích střední a východní Evropy včetně Česka. Vůbec poprvé pustila do tohoto elitního klubu i jiné advokáty než jen ty z vídeňské centrály firmy.Naše jmenování je signálem, že to Schoenherr myslí s mezinárodním rozvojem vážně

Mezi pěti novými partnery jsou i Martin Kubánek (48) a Martin Nedelka (41) z pražské pobočky advokátní kanceláře, kteří do řad equity partnerů vstoupili retroaktivně s účinností od února letošního roku. Podle Kubánka to bylo způsobeno tím, že z vídeňské kanceláře letos jiní dva partneři odcházeli a čekalo se na to, než se vnitřní problémy právní firmy definitivně vyřeší. Kubánek s Nedelkou se stali partnery jak pražské, tak i vídeňské kanceláře firmy. „Naše jmenování je signálem, že to Schoenherr myslí s mezinárodním rozvojem vážně,“ řekl Kubánek ČESKÉ POZICI. Nepředpokládá však, že by jejich povýšení mělo praktické dopady na chod pražské pobočky.

Kromě Kubánka s Nedelkou byli mezi equity partnery povýšeni i Slaven Moravčević a Matija Vojnović z bělehradské kanceláře Schoenherr a Sebastian Guţiu z rumunské pobočky firmy.