Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 11
  • Poslední: 5.5. 2019 13:50
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Jako pacifista

a hrdý držitel modré knížky propaguji neutralitu. Závidím Rakušákům jejich neutralitu. Stačí jim jen 0,8% z rozpočtu na obranu a ještě nemusí nikde tajtrlíkovat na misích!!! To nám naše veřejnopopravky tají, proč asi?!?!

Argumenty v clanku

proste sedi. Skoda jen ze diskuse v teto urovni je v nasich nami placenych verejnopravnich medijich ignorovana. Pozoruhodne az zarazejici jsou nazory pana Friedmana.Podivejme se na zaznam ze 4. unora 2015 v Chicagu zde je:

https://www.youtube.com/watch?v=LLtm-3jTJWE&feature=youtu.be

rad bych znal zdoj posledniho vyjadreni pana Friednama o kterem se v clanku hovori.

odkaz je v uveden v hyperlinku v článku

https://geopoliticalfutures.com/natos-anachronism/

Kdyz to vezmeme ciste logicky, tak je tam spousta zajimavych

tvrzeni.

Treba ze Rusko nemuze byt tak nebezpecne, protoze na zbrojeni vydava zlomek toho, co NATO. A pokud prece je, tak je NATO neskutecne neefektivni. Oboji jsou padne argumenty proti protiruske hysterii.

Re: Kdyz to eme ciste logicky, tak je tam spousta zajimavych

Pane Tachovský, platí obojí. Možná svoji roli hraje i co kdo do zbrojních výdajů započítává a co zapře. Každopádně to vypadá, že 1 USD investovaný v RF váže nejméně 20 USD investovaných v NATO, nejspíš jde USD na provize. A to je docela síla.

Re: Kdyz to eme ciste logicky, tak je tam spousta zajimavych

Ona ta pozadovana 2% HDP na zbrojeni je asi OK, akorat mam pocit, ze nam neuznaji penize, ktere bychom investovali jinak nez nakupem americkych zbrani.

A jak se ted nechal Trump slyset, ze staty, kde ma USA zakladnu by mely platit 150% nakladu za jeji provoz, to uz je docela sila. Myslel jsem, ze naopak plati amici za pronajem uzemi jako treba na Guantanamu. Vyvolaji napeti a nebezpeci a soucasne prodavaji predrazenou ochranu.

Někteří lidé jsou odporní.

Ruský šváb Schneider nám radí, jak se nejrychleji dostat do otroctví? Tak to je paráda!

Re: Někteří lidé jsou odporní.

Pokud jsem dobře četl, tak článek je George Friedmanovi, americkém expertu na národní bezpečnost a někdejším šéfovi amerických zpravodajců. Schneider nám nic neradí.

Re: Někteří lidé jsou odporní.

Ten titulek by autor onoho příspěvku mohl používat místo podpisu, ale já jsem rád, že píše. Jeho sprosté a hysterické výlevy znamenají, že můj článek je argumentačně neprůstřelný, tedy alespoň lidé jeho úrovně nic nenalezli (což tedy žádné velké ocenění není, to uznávám). Ale jejich zloba je ozdobou mých článků, trochu dekadentní, ale ať, doba je už taková.

Re: Někteří lidé jsou odporní.

Proboha Jane nezazujte se s takovými omezenci typu Frank, vždyť oni nechápou p co jde. Je takový typ bývalých komančských politruků, kteří umí jen nadávky, které se naučili poctivým prožíráním dřistů z Rudého práva!

Re: Někteří lidé jsou odporní.

co hulí Miroslav Frank, to bude asi dobrý matroš :-)