Diskuse k článku

SCHNEIDER: Kauza Skripal – Příznak konce civilizace?

Spiklenecké konstrukce, které se pokoušejí spojit útok na Sergeje Skripala a jeho dceru Julii s Ruskem, jsou dosti kuriózní. Motivy, jsou-li uváděny vůbec jaké, jsou založeny buď na pavlačových informacích, nebo na kombinacích úrovně první signální soustavy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Pane Čechu,

ministr je od toho, aby si potřebné informace ze svého rezortu opatřil, a má na to pravomoc. Samozřejmě, že to nemusí sám o sobě vědět. To by musel být vševědoucí.Stát je homogenní celek a nikoli konglomerát nějakých jednotlivců. Vedení státu musí držet pohromadě. Jestliže prezident něco neví, což je pochopitelné, otáže se ministra příslušného rezortu, a ten mu je zjistí. Může mít jako občan jiný názor, ale tyto rozpory musí řešit interně a ne na veřejnosti. Od ústavních činitelů a potažmo od příslušníéků státního aparátu je třeba vyžadovat názorovou jednotu. Pokud někdo nesouhlasí, ať laskavě z funkce odejde.

0/0
8.4.2018 12:24

J. Křivan

Má to spád

Ministerstvo zahraničních věcí VB smazalo tweetz 22.3.2018, podle kterého odborníci v Science and Technology Laboratory v Porton Down potvrdili, že nervová látka použitá při útoku na bývalého špiona Sergeje Skripala v Salisbury byla určitě vyrobena v Rusku.

0/0
4.4.2018 16:10

ověřování

Pane Schneidere, Vy jste to musel psát snad několik dní, je to dlouhé jak...samozřejmě beru vážně Vaše závěry a názory, i když Vám nedůvěřuju, ale to jen na okraj. Alexej Mitrofanov má v dobrém zvyku prokládat své články odkazy na stránky, ze kterých vychází při svých tvrzeních a argumentech. Mohl byste to samé uvádět i Vy? Takhle si u Vás čtu někdy tvrdá a jednoznačná tvrzení a argumenty, ale jak si je ověřit? Díky a omlouvám se za lenost...

0/0
4.4.2018 14:38

J. Schneider

Re: ověřování

Máte pravdu, je to shrnutí rešerší za celou tu dobu, doplněné o závěry, které jsem z toho vyvodil - a na ty závěry je odkaz jednoduchý, protože doma jsou na tomto webu. Vůbec mi nevadí, kdybyste jim nevěřil, stačí mi bohatě, když lidé přestanou automaticky konzumovat ideologické polotovary a začnou se chovat důstojněji: pochybovat a hlavně se ptát!

Ale dost jste řekl o své předpojatosti tím, že jste napsal, že nevěříte mně - to byste měl vysvětlit, protože jinak byste se náramně ztrapnil a přiřadil byste se k těm ideologickým stachanovcům, co se radši budou mýlit s církví/stranou/Američany, než aby si dovolili hledat pravdu a nic než pravdu...

Pokud jde o ostatní, většinou uvádím zdroj, i když ne stránku (hyperlink u papírového vydání nefunguje). Naprostou většinu z požadovaného najdete v ČTK, u ostatních jsem aspoň zdroj jmenoval. Pokud máte zájem o uvedení webové stránky u některé konkrétní převzaté informace, napište prosím, u kterého, pokusím se vyhovět.

0/0
4.4.2018 15:01

odvážný článek

a je zajímavé dovídat se něco i o širších okolnostech této kauzy. Nem tudom je nevím, nikoliv "némtudom".

0/0
4.4.2018 14:30

J. Sýkora

Litviněnkův otec má kapku jiný názor něž prezentuje autoer

K relevanci a faktické hodnotě příspěvku pana Schneidera lze dodat jenom toto:

Alexander Litvinenko: Father of poisoned Russian spy claims 'Putin murdered my son'

Walter Litvinenko says dissident’s death was ‘a calculated act of intimidation’

8.3.2018

https://www.independent.co.uk/news/world/europe/alexander-litvinenko-death-son-calculated-act-intimidation-putin-murder-a8244351.html

Čisté bláboly postavené na spekulacích a dezinformacích implantovaných ruskou propagandou.

0/0
4.4.2018 10:53

Re: Litviněnkův otec má kapku jiný názor něž prezentuje autoer

Litviněnkův otec pronesl v tom článku emotivní obvinění. A o pár let později v rozhovoru pro RT se vyjádřil úplně jinak.

A také bývalý šéf francouzské protiteroristické jednotky si myslí něco úplně jiného.

http://www.novarepublika.cz/2016/03/bomba-odpalena-byvaly-sef-francouzske.html?spref=fb

Být vámi, tak bych se v názorech tak neukvapoval a nepodléhal emocím

0/0
4.4.2018 12:06

Re: Litviněnkův otec má kapku jiný názor něž prezentuje autoer

Tady ještě ten rozhovor s otce Litviněnka :

https://www.youtube.com/watch?v=MH0kpIpEmbM

0/0
4.4.2018 12:07

J. Schneider

Re: Litviněnkův otec má kapku jiný názor něž prezentuje autoer

Dobrý den,

děkuji velice za obě doplnění, skvělá práce!

0/0
4.4.2018 16:08

J. Křivan

Re: Litviněnkův otec má kapku jiný názor něž prezentuje autoer

Pořad z 21.3.2018 kde vystupuje i otec Litviněnka ve kterém říká, že ho zabil mikrobiolog Alexander Goldfarb, partner Berezovského, a to až v nemocnici, když se začal uzdravovat, je to dost dlouhé.

https://www.1tv.ru/shows/pust-govoryat/vypuski-i-dramatichnye-momenty/po-sledam-skripalya-chto-to-nechisto-v-solsberi-pust-govoryat-vypusk-ot-20-03-2018

Tak alespoň krátké info o tom pořadu na newsru.com. Tenhle web zrovna Kremlu nefandí.

https://www.newsru.com/russia/21mar2018/litvinenko.html

0/0
4.4.2018 16:36

J. Schneider

Co se takhle trochu naučit anglicky?????

Pak by vám jistě neuteklo, že jde o 12 LET STARÝ ČLÁNEK, kterým se snaží britští zoufalci ještě trochu oživit tu studenou propagandistickou šlichtu!!!! Nic nového nemají. Na youtube (marně to hledám, přiznám bez mučení, jinak bych ten odkaz uvedl) jsem viděl Waltera Litviněnka hovořit přátelsky s Lugovým, a padlo tam ono obvinění Goldfarba, a nebylo to 12 let staré, ale poměrně čerstvé. Tolik k relevanci a faktické hodnotě toho vašeho snaživého fejku.

(Vašemu zaměstnavateli doporučuji, aby vám tento trollí výron neproplácel, protože jste to hanebně odflákl.)

0/0
4.4.2018 14:01

Pane Schneider

Díky za váš článek. Je to asi zatím nejlepší co jsem na dané téma četl. Ano i mě mediální propaganda kolem Skripalových připomíná 50 léta. kdy bylo možné obviňování a odsouzení bez důkazů. Podobné jsou i reakce části publika. Naštěstí máme stále ještě celkem svobodná média a sociální sítě, takže "kupodivu" čím dál tím více lidí té oficiální propagandě přestává věřit. Nicméně strašák Ruska, které v tomto směru nahradilo imperialistické štváče a vykořisťovatele stále na někoho zabírá.

Ostatně je to patrné i u těch. kteří vás v diskusi napadají aniž by byli schopni jakkoliv argumentovat.

0/0
4.4.2018 8:16

Jaký pohled.....

Milý autore. Napsal jste toho něurekom. To jo. Avšak samé plevy. Chybí tomu zrno a to je objektivní pohled na věc. Jenže Vy, jakožto "prorusáček" to vidíte, vlastně chcete vidět jinak.

0/0
4.4.2018 6:40

Re: Jaký pohled.....

A co konkrétně je v článku špatně ? Argumenty nemáte.

0/0
4.4.2018 8:17

J. Sýkora

Re: Jaký pohled.....

Třeba ten bohapustý blábol o drancování ruského nerostného bohatství, nebo třeba ten nesmysl o Litviněnkovu otci.

Spousta faktů ohnutá nebo přelhaná lokajem tak, aby podpořila základní kostru, že Západ zlý a Rusko dobré.

0/0
4.4.2018 11:10

Re: Jaký pohled.....

Otázka. Byl někdo ve Velké Británii za ev. otrávení Skripala a jeho dcery odsouzen soudem? Odpověď. Nebyl. Pokud Velká Británie, a nejen ona, o sobě tvrdí, že je právním státem, potom až do doby odsouzení někoho soudem není nikdo vinen (viz listina základních práv a svobod). Celý případ se opravdu jeví jako politická a novinářská spekulace a mediální humbuk kolem toho je nedůstojný a trapný. To nemá nic společného s tím, zda někdo miluje a nebo nenávidí Rusko. To je podle mne logický pohled na věc jako takovou. Dosáhlo to už takových rozměrů, že si státy s Ruskem vyměnily nemalý počet špiónů. Rozumnému člověku to musí být k smíchu.

0/0
4.4.2018 8:23

J. Sýkora

Re: Jaký pohled.....

Ani za odsouzení Litviňenka nebyl nikdo odsouzen, ale s.Lugovoj radši dostal imunitu v Dumě a neopouští svou vlast.

0/0
4.4.2018 11:08

Re: Jaký pohled.....

Ve VB je toto již 13-tá smrt ruského občana. Vážně se domníváte, že Skrypala zabili Eskymáci? Níže uvádím pár případů,kdy Ruský, režimu nepohodlný občan je prostě zlikvidován. Smrt, která mnohdy postihla zdravého člověka. Bývalý ruský právník Voronenkov, kritik Putina, který utekl minulý rok do Ukrajiny, byl zastřelen včera v Kyjevě. Ukrajinský prezident Poroshenko tento akt nazval ruským státním terorismem.ke střelbě došlo během dne před hotelem, ve kterém byl Voronenkov ubytován. Voronenkov se tak stal dalším v sérii "umlčených" kritiků Putina a ruské vlády, kteří byli záhadnými způsoby zabiti nebo zraněni.Mezi nedávnými mrtvými bylo celkem pět ruských diplomatů. Některá úmrtí se zdají být přirozená, bez cizího zavinění. U jiných úmrtí však zůstávají otázky.

Ruský velvyslanec spojených národů, Vitaly Churkin, zemřel 20.února na údajný infarkt. K incidentu došlo, když byl ve své kanceláři.

Ruský velvyslanec v Indii, Alexander Kadakin, zemřel 26.ledna. Mluvčí uvedla, že Kadakin zemřel po krátké nemoci

0/0
4.4.2018 19:50

J. Křivan

Re: Jaký pohled.....

Pane Dvořáku, podle toho jak píšete jsou jasné i zdroje informací. Jedna chyba za druhou. Namátkou, ruský velvyslanec u Spojených národů, se jmenoval Vitalij Čurkin. Denis Voroněnkov, který podle vás zemřel včera, byl zastřelen v březnu 2017 na Ukrajině, něco si o tom zjistěte

Ještě jste zapomněl na ruského velvyslance v Turecku, toho zastřelil islámský atentátník podle vás asi napojený na Kreml.

0/0
4.4.2018 22:42

Re: Jaký pohled.....

Napsal jste zde docela hezký přehled. O takových skutečnostech ovšem já nemluvím. Mně jde o to, zda byl v těchto případech dopaden skutečný vrah a zda byl odsouzen. V případě Skripala a jeho dcery žádný vrah dopaden nebyl a odsouzen již vůbec. Mediálně a politicky je ovšem již odsouzen Putin. Putin, kterého nijak nechci hájit. Pochybuji ovšem, že právě on je tím vrahem. Moc výkonná a soudní ve Velké Británii by se měla snažit dopadnout a odsoudit skutečného vraha a ne spolu s médii spekulovat a následně obviňovat bez důkazů a bez výroku soudu. To je prapodivný pohled na právní stát a demokracii jako takovou.

0/0
5.4.2018 17:30

Re: Jaký pohled.....

Je to obdobné jako u nás. Babiš nebyl odsouzen, ani souzen. Zato je již odsouzen. Nikoliv soudem, ale politiky a médii. Je to odporné, lidsky nedůstojné. V našem politickém systému, který nemá se skutečnou zastupitelskou demokracií pranic společného se to vzletně jmenuje "volná soutěž politických stran". Tato volná soutěž je ovšem natolik "volná", že ani neuznává a nevyznává další požadavek čl.5 ústavy. Tento požadavek zní "respektování základních demokratických principů". Jedním z těchto základních demokratických principů je ten, který říká, že nikdo není ničím vinen, pokud nebyl soudem odsouzen.

0/0
4.4.2018 8:39

Re: Jaký pohled.....

Celý národ ví,že Babiš tech 50 melounů ukradl. Oficiální místa, t.j. Babišovo Ministerstvo financí, na doporučení orgánu EU OLAF říkají, že financování o ČH vyjmou ze seznamu dotací. To znamená, že zde na dotace nárok NEBYL a přesto o ně Babiš žádal a dostal je. Dostal, je na základě lživých informaci. A soud, pokud nějaký bude, třeba odsoudí nějakou slečnu v podatelně, která složku žádosti o dotaci pro ČH předala nesprávně úředníkovi, který se nezabývá hnízdy, nýbrž zodpovídá za výzkum výstaveb výzkumných ústavů. Slečna dostane podmínku a Babiš i s Bendlem budou v klidu.

0/0
4.4.2018 20:00

Re: Jaký pohled.....

Vy se také pasujete do role soudce? Pokud vím, tak Babiš ještě ani nebyl oficielně obviněn.Žádost o dotaci nepodal a ani nepodepsal. Podala a podepsala ji nějaká paní Mayerová , viz zpráva OLAF. Tu zprávu jste asi také nečetl, že? Hlavně že zde tvrdíte, že Babiš něco ukradl. Dovedete si vůbec představit, co pro Babiše znamená 50 milionů?Asi jako pro Vás 62 Kč. Byl byste ochoten riskovat pro 62 Kč svou pověst a své úspěchy? Já tedy ne. A stejně tak prostě nevěřím, že Babiš něco ukradl. Nemá to totiž zapotřebí. Všechno je to jenom odporně vedená "volná soutěž politických stran", na které se souběžně podepisuje kdo? No přece opět novináři a ovčané. Tedy, nikoliv "celý národ ví" ale ovčané v národě ví. Kdo jsou ti ovčané, to si přeberte sám.

0/0
4.4.2018 21:59

Re: Jaký pohled.....

Je dokázáno, že v okamžiku, kdy byla podána žádost o onu dotaci, byl jeho vlastníkem AB. Následoval pak čistě účelový a spekulativní převod onoho majetku na kohosi. Jen naivka si může myslet, že Babiš o tom nevěděl. Je tu pár chyb, které zaslouží vysvětlení. Za prvé, AB dobře věděl, že dotace na ČH není v souladu s pravidly pro jejich udělování. Za druhé, Bendlovo hejtmanství dotaci odsouhlasilo. Jak je to možné, že se nikdo nezabýval s tím, že ČH bylo čistě spekulativně vyvedeno z komplexu AGROFERT. Za třetí. Nakonec bude odsouzen nějaký úředníček, který třeba opatřil spis k žádosti špatným číslem jednacím. Máte pravdu v tom, že pro Babiše je 50 melounů pakatel.Jenže je to pořád padesát melounů. Za čtvrté. Těch 50 mega bylo uhrazeno ze státní kasy, tedy z našich peněz. I z Vašich. Kdybychom měli takových Babišů víc,kdyby si každý řekl o 50 mega, vůbec by mne to radostí nenaplnilo. Vás ano?

0/0
4.4.2018 22:39

Re: Jaký pohled.....

Vážený pane, Pro mne pokud kdokoliv není odsouzen soudem a není mu tímto soudem prokázána vina, je nevinen. Babiš navíc nebyl ani obviněn. Novinářské a politické spekulace zásadně nepovažuji za důkazy Zrovna tak bych mohl např. já anonymně obvinit Vás (podat anonymní trestní oznámení), že jste mi odcizil 50 milionů a policie Vás bude na základě tohoto vyšetřovat. Znamená to snad, že jste mi opravdu ty peníze odcizil? Určitě ne. A stejně je tomu i s Babišem. Ten je zatím vyšetřován, nikoliv obviněn. Zatím je nevinný tím, co je mu kýmkoliv kladeno za vinu a nevinným zůstane až do doby, kdy mu soud a nikdo jiný, ev. prokáže vinu a odsoudí jej. Také o tom je právní stát a skutečná demokracie. To, co se však v této věci u nás děje je amnarchie, zmatek a neřád. Jen ovčané pod taktovkou politiků a novinářů hýkají.

0/0
5.4.2018 17:42

Re: Jaký pohled.....

Pokud Babiš ovládá jak vnitro, tak i spravedlnost , tak to si na soudní proces fakt počkáme delší dobu. Otázka je, když se nahlas hovoří o tom, že vnitro přenechá socanům. To by musel ten "čapák" vyřešit ještě před tím předáním.

Jinak milý diskutující, nezávislý orgán EU OLAF (těžko jej můžete podezřívat z podjatosti) tím, že vyslovil stanovisko, aby "čapák" byl ze seznamu dotovaných projektů vyňat jasně řekl, že onen projekt na dotaci z EU neměl nárok. Tečka. A přesto ji dostal i když je opět dokázáno, že v době podání oné žádosti byl "čapák" ještě součástí AGROFERTu.

Takže těch 50 melounků jsme "zatáhli" my. Podle Vás se ztratilo 50 mega a nikdo není vinen. Možná vrátný, který, jak jsem již napsal, dal onen spis se žádostí na špatnou hromádku. Ale příjemce dotace je čistý jak lilium, stejně tak úřad Hejtmana Bendla, který to schválil. Víte co se mohlo za oněch 50 mega pořídit?

0/0
5.4.2018 19:09

J. Křivan

Re: Jaký pohled.....

Zákon o zachování hmoty. 50 mega se samozřejmě neztratilo, pouze přesunulo.Zjednodušeně, napřed z dotace do čapáku a potom z našich peněz do dotace..

0/0
5.4.2018 23:42

L. Kašparová

Re: Jaký pohled.....

Neměl byste sát Babish? Podle vzoru Poroshenko?

0/0
9.4.2018 11:02

Re: Jaký pohled.....

Ono je to jedno. Hlavně aby jej správně do obžalovacího spisu napsal státní zástupce a pak do rozsudku i soudce o čemž pochybuji.

0/0
9.4.2018 20:09

Uznání

Je nadmíru zajímavé, že o novičoku v Česku toho pan Schneider zřejmě ví více, než ministryně obrany Šlechtová! Gratuluji! To i prezident republiky si zřejmě není tak jist, když pověřil BIS zkoumáním této otázky!

0/0
3.4.2018 18:52