Diskuse k článku

SCHNEIDER: Festival trapností kolem novičoku

V České republice se vyráběl a testoval jed novičok, byť v malém množství a poté byl zničen. Je pokrytectví předstírat, že tomu tak nebylo, řekl prezident Miloš Zeman na základě informací, jež mu poskytlo Vojenské zpravodajství. Následně byl Zeman podroben kritice. Oprávněně? Komentář Jana Schneidera.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Výborný článek, zřetelně jasný,

včetně autorových komentářů. Je dobré si na článku také povšimnout, jak názorově bohatá je výbava našich čelních politiků, od různě modifikované pravdy, přes mírnou lež, až k promyšlenému lživému tvrzení, dokazující tu správnou ideologickou sounáležitost a eurounijní kulturu.

0/0
13.5.2018 10:15

J. Křivan

Dobrý článek,

S údivem zjišťuji, že závěry nějakého výboru poslanecké sněmovny mají větší váhu než zákon,19/1997 o některých opatřeních souvisejících se zákazem chemických zbraní... který říká "Pro účely tohoto zákona se rozumí výrobou stanovených látek jejich vytváření chemickou reakcí". Definici mikrosyntézy jsem přes značné úsilí nikde nenašel. Pokud jí někdo zná prosím o odkaz.

Jinak mediálně dílo dokonáno.Virtuální viník otravy Skripalů nalezen a bez důkazů odsouzen. No a plivnout si na Zemana je pro některé politiky bonus viz "chemik Kalousek".

PS. Vil Mirzajanov se podle dvou výzkumných pracovníků na vývoji toxických látek v rámci programu Foliant nepodílel, ale byl šéf oddělení, které mělo bránit úniku informací do zahraničí, kozel zahradníkem. Jeho odbornost byla chromatografie.Pro zajímavost jeho jméno Vil skutečně jsou první písmena V.I.Lenina. V té době nic neobvyklého.

0/0
13.5.2018 0:41

Ještě pořád ta tragikomedie Skripali - Novičok?!

Vždyť ti měli být okamžitě mrtví použitým jedem Novičok dodaným Ruskem. Sice dodnes se neví jak se tam dostal, kdo jen aplikoval, ale mezitím Skripalovic stávají z mrtvých, ale budou mít doživotně těžce poškozeno zdraví. A furt se neví, kdo a jak to provedl a navíc i pochybnosti co to vlastně byl za jed, když tak ty oběti rychle obžívají. Tak je raději rychle někam uklidíme, aby se v tom nemohli náhodou nepovolaní novináři šťourat. Vyšetřování tím končí zapomeňte. No ne tak ve věrném Česku. To se bouří, že ten novičok nevyrábělo, i když Rusové mluvili jen o schopnostech to vyrobit, a proto vypovídá naše vláda ruské diplomaty, na rozdíl od stejně jmenovaných Slováků, kteří na to zvysoka kadí. Holt česká schopnost dorůst vždy v nějaký ocásek nad nějakou velkou řití je zakódována v genech. A tak préza se snaží zjistit jako to u nás vlastně bylo a je. Okamžitě ocásci se bouří, proč možným zjištěním si dovoluje pochybovat o výrocích spojence a nahrává nepříteli. Výsledek je rozporný a toho se opět u

0/0
12.5.2018 12:21

P. Klíma

Skvělý text, logický a pravdivý. Děkuji, pane Schneidere!

0/0
12.5.2018 10:48

Ani jsem to nedočetl, pouhá obhajoba Zemana

A to mi stačí.

0/0
12.5.2018 8:30

Re: Ani jsem to nedočetl, pouhá obhajoba Zemana

Naprostý souhlas!

0/0
12.5.2018 10:00

P. Klíma

Obhajoba PRAVDY, ne pana Zemana, vy zrádče 🦍💩🐷!

0/0
12.5.2018 10:50
Foto

Cermans

Bravo pane Schneidře

Díky za skvělé články. Vaše články mají hlavu a patu.

0/0
12.5.2018 7:41

Novičok?

Spíše než festival trapností tu jde o hybridní tanečky kolem novičoku, že? Velké mlžení, kamuflované předlouhým a nepřehledným textem! Eto vsjo!

0/0
11.5.2018 22:14

J. Schneider

Re: Novičok?

Budu na vás příště myslet. Krátké, nejlépe holé věty, souhlas? Asi jako na twitteru? Česky?

Ale něco jste přece jen pochytil, ano jde o hybridní tanečky kolem novičoku. Kdopak s nimi začal? Aha!!

0/0
12.5.2018 0:41

Re: Novičok?

Schneider: “Novináři píší většinou sami o sobě!”

0/0
12.5.2018 8:40

Re: Novičok?

A ještě něco: Česká konotace kauzy novičok je zcela jednoduše k vysvětlení. Po debaklu hradu v případě Jakunina, si Miloš Zeman musel v Kremlu napravit svoji pošramocenou reputaci, což se mu v případě novičok dokonale a to zcela podle představ Putina a co. podařilo! Všechny ty cimrmanovské “kroky stranou” a hybridní tanečky jsou tu naprosto zbytečné!

0/0
12.5.2018 9:26

L. Andres

Konečně LN přinesly aspoň část pravdy

LN konečně aspoň částečně přinesly část pravdy kolem chemických otravných látek typu A 230, A232, A234,...

Bohužel ale autor příspěvku asi sám nezná celou pravdu:

1/ Chemické otravné látky A230... nikdy nebyly mezinárodně uznány za chemické bojové látky! Hovoří o tom jeden z jejích vynálezců, Vil S. Mirzajanov v knize: State Secrets. An Insider Chronicles, Outskirts Press, 2009. Dokonce tento whisteblower hovoří o tom, že je to tak úmyslně, měli na tom zájem právě US! Knihu si můžete dodnes koupit na Amazon.com a v ní se dočíst chemické složení těchto jedů a dokonce nástin syntézy= výroby těchto látek. Z toho plyne, že nějaká T. May, shodou okolnosti Prime Ministr UK, podobně jak její ministr zahraničí Johnson (jinak občan USA) lže od začátku, do konce. Hanebné a mrzké na celou UK, především Anglii.

2/ M. Zeman také nemluví pravdu, nechal se opít falešnými a účelovými zprávami tzv. BIS, či voj. zpravodajství a sám ještě to sám účelové zamlžil. Tyto odborné nesmysly pak opakuje autor čl

0/0
11.5.2018 18:36

J. Schneider

Re: Konečně LN přinesly aspoň část pravdy

Myslím, že to je jinak - zdrojové látky byly voleny tak, aby nespadaly do kategorie prekurzorů, čili látek, z nichž nelze vyrobit již nic jiného. Tím pádem nebyly prekurzory, potřebné k reakci, zařazeny na příslušný seznam zakázaných látek. --- Mirzajanov není whistleblower, ale defektor! A orientovat se podle jeho desinformací skutečně nehodlám. --- Pokud máte důkazy o tom, že se prezident nechal desinformovat, bylo by dobře je nejprve uvést. Napsat jen jakýsi závěr bez jakýchkoliv argumentů je bezcenné.

0/0
11.5.2018 21:57

S. Panza

Re: Konečně LN přinesly aspoň část pravdy

Pane Andresi,

Mirzajanov není autorem těchto látek, "Maxmálně běhal kolem baráku a hlídal , aby nic neuniklo"

0/0
11.5.2018 22:48