Diskuse k článku

SCHNEIDER: Bude Petr Štěpánek za teroristu?

Hnutí ANO se nominovalo do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Petra Štěpánka. Mnozí tuto nominaci kritizují. Komentátor Jan Schneider nominaci hnutí ANO naopak brání a považuje ji za nákrok k demokracii.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Breaking news

A ještě jedna čerstvá informace z kategorie ”breaking news”- poslední stav kauzy “Petr Štěpánek” totiž je, že pan Andrej Babiš není příliš “amused” o poněkud hloupém a netaktickém kroku některých podanných z jeho hnutí s nominací tohoto pána do RRTV, která na vkus pana Andreje Babiše vzbudila zcela zbytečnou pozornost části české veřejnosti a možná také i v Bruselu (což Andrej Babiš opravdu, ale opravdu nemá rád). Takže se zdá, že zde hodlá zařadit zpátečku a přeje si prostě nominaci nového bojovníka, poněkud méně známého, který bude ale stejně dobře schopen splnit vytýčený úkol. Neboť, a to víme přece oba, pane Schneider, základní snaha všech bojůvek při nastolování autoritářského státu je a vždy byla, dostat pod svoji kontrolu veřejnoprávní média! Takže je mi teď tak trochu líto, že Vaše troška do mlýna v tomto případě přijde v niveč a byla tedy, jak se zdá, i ve smyslu pana Andreje Babiše, trochu kontraproduktivní!

S

0/0
30.9.2018 8:20

Re: Breaking news

S pozdravem a přáním pěkného dne, analytik Fohl.

0/0
30.9.2018 8:22

Re

Mezitím jsem dospěl k názoru, že s Vámi, pane Schneider, nemá cenu diskutovat! Nemajíc argumenty, zasekàváte se na slovíčkách. Kdybyste totiž pozorně četl mé příspěvky, musel byste vědět, že jsem opakovaně použil výraz „nominovat“. Ostatně, jestliže pan Petr Štěpánek bude hnutím ANO nominován, parlamentem tato nominace schválena a premiérem jmenován, tak bude asi logicky do RRTV dosazen= nominován (jestli tak chcete), abychom si česky vůbec rozuměli!

To vše samozřejmě odvádí pozornost od zásadní otázky, totiž, jak vhodným kandidátem na tuto funkci pan Petr Štěpánek vůbec je. A hnutí ANO míní, že zřejmě velmi a tak asi ví (při jeho známých názorech na českou televizi) dobře, proč!

Vyčítáte mi, že urážím a sám mě označujete jedním dechem a to opakovaně bolševikem!

A že 30% českých občanů volí v demokratických volbách hnutí, v jehož čele stojí trestně stíhaný člověk, je jen smutná skutečnost, vypovídající mnohé o současném stavu české politické kultury!

Zkrátka je nutno prostě vzít

0/0
29.9.2018 20:46

Re:

na vědomí, pane Schneider, že my oba stojíme na opačné straně barikády, jak se za časů minulých příznačně říkávalo. To je asi tak všechno, co se k tomu dá vůbec říci!

0/0
29.9.2018 20:55

L. Kašparová

Re: Re

která žena že to nemá argumenty? Usuzuji z tvaru přechodníku nemajíc. Nebo jste na přechodníky chyběl? Pak je ale raději nepoužívejte...

0/0
1.10.2018 16:04

Re: Re

Je to k věci všechno, paní Kašparová? Každopádně Vám děkuji za gramatickou připomínku!

0/0
1.10.2018 20:56
Foto

S94t40a40n12i82s53l86a52v 27T75o76m22á86š 1348343784732

Rozdělit a vládnout

Dobře se žije tam, kde státní televize vytvářejí stejné názory obyvatelstva. Jen nepřátelí lidu umožní jeho rozdělení za pomoci televize. Štěpánek to je Klausův nočník.

0/0
27.9.2018 10:06
Foto

M66a69r93t65i49n 98R68u65b42á78š 2601695899938

Je dobré, že tam bude Štepánek

Je dobré, že tam bude Štepánek. Je nehororázné, že tato stoka je financována z peněz daňových poplatníků. ČT si na nezávislost už ani trochu nehraje. Je to bruselská propaganda. Je ale dobré, že ČT už je všem lidem k smíchu. ČT je kanál a stoka. Ty jejich diskuse s Moravcem, vždy si tam pozvou tři lidi s identickým názorem, není to žádná diskuse. Lidé jako Jaques Rupnik, nebo Bělohradský jsou tam pečení vaření. ČT je neomarxistická stoka. Ale věří ji už jenom 18 procent čechů, takže OK.

http://www.epshark.cz/clanek/484/ct-je-zlocinecka-organizace

0/0
27.9.2018 8:15

Je to kampan, neni to kampan?

Cim vice energie bude muset ČTV vydat handrkovanim se Štěpánkem v RRTV, tim vice prostoru budou mit Babisova media.

0/0
25.9.2018 14:13

Potenciální terorista Štěpánek?

Tak to tady zase máme! Od “nastavovaného novičoku” spěchá pan Jan Schneider zase rychle ke své, tentokrát důvěrně známé, domácí scéně. Má to vše ale svoji logiku! Petr Štěpánek, tento mediální génius, rozšíří zřejmě ve službách hnutí “Ano, šéfe! ” řadu dalších znalců české mediální scény, uhnízděných již v RRTV, s úkolem zničit českou veřejnoprávní televizi ( s tímto cílem se on sám přitom nenamáhá ani tajit!). Ono to není žádná náhoda, že tento pán sice není terorista, ale stačí zatím, že pilně publikuje na dezinformačních proruských servrech (copyright Forum 24), takže opět krásně vidíme, odkud vítr vane! A že se tady pana Štěpánka zastává ausgerechnet pan Jan Schneider, v tomto kontextu tedy samozřejmě nepřekvapuje!

0/0
24.9.2018 19:34

Re: Potenciální terorista Štěpánek?

Vy musíte být opravdu znalec toho prostředí....Nevím, co vás nepřekvapuje....Ausgerechnet Štěpánek má těch zastánců mnohem víc, takže to abyste je vyjmenoval všechny..

0/0
25.9.2018 8:14

Re: Potenciální terorista Štěpánek?

S těmi četnými zastánci pana Petra Štěpánka máte jistě pravdu! Vyjmenovávat tady všechny není ale třeba, i když by se, co se cílů tažení proti české veřejnoprávní televizi týče, mohlo třeba začít hned od hradu. Panu Petru Štěpánkovi zatím ovšem bohatě stačí, že ho nominovalo do RRTV právě hnutí ANO. Na pana Schneidera jsem tu reagoval jen proto, že se za ublíženého pana Petra Štěpánka tady tak statečně postavil!

0/0
25.9.2018 9:16
Foto

E42v70a 49D65u45d54k43o68v64á 7189717781829

Ježíšmarjá, a ví to vůbec Ondřej Neff?

Že jeho neviditelnypes.lidovky.cz je dezinformační proruský server?? Právě tam totiž komentáře Petra Štěpánka čtu.

0/0
25.9.2018 23:30

Re: Ježíšmarjá, a ví to vůbec Ondřej Neff?

Odkazoval jsem zde jen na zdroj (forum24), který jsem v mém příspěvku také uvedl a který toto v jednom ze zvých posledních článků o panu Petru Štěpánkovi tvrdí. Takže předpokládám, že o tom ví své! Ostatně to samozřejmě nevylučuje, že pan Petr Štěpánek třeba přispívá i do Neviditelného psa, že?

Pro mě stačí ale bohatě, že pan Petr Štěpánek považuje českou televizi za zločineckou organizaci, kterou je potřeba vyhodit do vzduchu! To se dá označit i za verbální terorismus. Věru dobrá vizitka pro nominaci do RRTV, že paní Dudková? Nakonec to také něco vypovídá i o hnutí “ANO, šéfe!”, které, jak známo, hodlá pana Štěpánka do RRTV nominovat!

0/0
26.9.2018 9:10

J. Křivan

Re: Ježíšmarjá, a ví to vůbec Ondřej Neff?

Pane Fohle, co dělat s televizí, která systematicky pro stejné procesy volí podle politického zaměření protichůdné výrazové prostředky a to je pro člověka co ČT sleduje nevyvratitelný fakt.

0/0
26.9.2018 11:00

Re: Ježíšmarjá, a ví to vůbec Ondřej Neff?

Pane Křivan, můžete mi laskavě vysvětlit, co si mám pod formulací .... “která systematicky pro stejné procesy volí podle politického zaměření protichůdné prostředky”... představit? Nejsem totiž schopen smysl takového vyjádření pochopit!

0/0
26.9.2018 12:20

J. Schneider

Pane Fohle, netrapte se,

je sice hezké, že si poprvé snad veřejně přiznáváte, že nejste schopen něco pochopit, ale nedělejte si z toho starosti, byl byste pak samá vráska. Pro mne je důležité, že kromě kádrování jste opět nepřinesl jediný věcný argument proti mé tezi, že by v RRTV měli být lidé nejrůznějšího ražení, jak se na demokracii sluší a patří. Komické je, že výrokem "verbální terorismus" provádíte vlastní identifikaci, a to přesně podle Štěpánkovy „poznámky pro retardované, že jde o nadsázku, protože „novodobým eurosvazákům s vymytými mozky evidentně schází schopnost pobrat, že také existuje něco jako ironie, satira a hyperbola“.

0/0
26.9.2018 13:31

Re

To by se Vám asi tak líbilo, pane Schneider, dosazovat do RRTV lidi “ nejrůznějšího ražení” (míněno možná i lidi zvláštního ražení, blahé paměti!). Možná, že by se Vám v radě líbil nakonec i takový pan Vandas, nebo pan Konvička-máme přece demokracii! Ostatně podobní lidé v té radě zřejmě už sedí, teď jde už jen o to, posílit jejich řady, aby měli v RRTV většinu, že, pane Schneider! Je to ultrastarý trik všech autoritářů, ostatně to už velice dobře věděl i jistý Josef Goebbels, jak důležité je dostat nezávislý tisk a rozhlas pod svoji kontrolu! A dnes k tomu patří samozřejmě i veřejnoprávní televize.

Dnes se v této zemi bohužel stále více aktivizují síly, které se snaží přeměnit tento stát na jakousi autokracii východního typu s nahnědlými podvlíkačkami a narudlým trikem. A boj o nadvládu nad sdělovacími prostředky je jen jedním z mozaikových kamínků v této snaze. A o tu ve skutečnosti jde, o tom nebudiž pochyb! Každopádně si takový vývoj Česká republika opravdu nezaslouží!

0/0
26.9.2018 14:19

J. Křivan

Re: Re

Teď jste to ovšem všem co s vámi nesouhlasí na dal. Vás je tu škoda. Zkuste ty mozaiky.

0/0
26.9.2018 16:20

J. Schneider

Tak se trapte, pane Fohle!

Mluví z vás totiž bolševik - do RRTV se totiž lidé nedosazují, to možná je sen lidí vašeho typu. Štěpánka (ne)zvolí sněmovna českého parlamentu, ale to je asi mimo koridor vašeho myšlení. Vůbec by mi v RRTV nevadil ani Konvička, ani Vandas, ba ani vy byste mi tam nevadil (přestože nikoho z vás "nemusím", pokud by jejich či vašemu zvolení nebránila nějaká zákonná překážka a pokud byste získal dostatečný počet poslaneckých hlasů), protože demokracie je inteligentní způsob řešení sporů nejrůzněji definovaných skupin obyvatelstva - ale obávám se, že to je na vás asi trochu moc. Vaše "strachy", že by zvolením Štěpánka bylo nakročeno k nějakému autoritářskému ovládnutí, naráží na základní matematické neznalosti (víte, kolik je členů Rady?). Svědčí o vašem radikálně nedemokratickém postoji a myšlení a psaní. Každý, kdo odmítá pochyby, směřuje k totalitě - ta taky nepřipouštěla pochyby. Proto mě váš téměř permanentní nesouhlas s mými texty mimořádně uspokojuje.

0/0
27.9.2018 17:23

Re: Tak se trapte, pane Fohle!

Vyprošuji si, pane Schneider, nejprve, abyste mě označoval za bolševika (oblíbený to ostatně trik mnohých lidí, kteří mají toho komunistického másla hodně na hlavě-viz Jiří Ovčáček!).

Víte stejně jako já, že tu nejde o jakési dosazování, nýbrž o nominaci Petra Štěpánka do RRTV, kterého navrhuje parlament, kde má hnutí ANO, jak známo, důležité slovo a koho poté na návrh parlamentu jmenuje předseda vlády Andrej Babiš, čirou náhodou šéf tohoto hnutí, že! A o nominaci jsem také psal, a o nominaci člověka takových kvalit, jako je právě Petr Štěpánek, tu v první řadě přece jde! RRTV má sice 13 členů , ale každý “nový bojovník” proti České televizi a rozhlasu a to navíc takového kalibru, jako je Petr Štěpánek, se přece počítá dvojnásobně! Ostatně to vedení České televize nevidí jinak, jak jsem se nedávno dočetl. Faktu, že by Vám v Radě nevadil ani takový pan Vandas nebo pan Konvička, se nevidím, odpovídá to zřejmě cílům Vašim a cílům Vám podobných.

Celé to dění ohledně RRTV, ale nejen tam, ale i

0/0
28.9.2018 10:53

Re: Tak se trapte, pane Fohle!

Pokračování: .....na celostátní úrovni a to nejen v České republice, potvrzuje zjištění jednoho moudrého muže, který takováto dění označil jako “odstranění demokratických pořádků demokratickými prostředky a to za aktivní ůčasti psychicky narušených jedinců”.To opravdu sedí!

Každopádně mě, pane Schneider, potěšilo Vaše zjištění, že Vás “ můj permanentní nesouhlas s Vašimi texty mimořádně uspokojuje”. Alespoň malé zadostiučinění pro mě!

Nakonec by mě přece jen jedno moc zajímalo. Jak se totiž z osoby signatáře Charty 77 a obhájce skupiny “The Plastic People of the Universe” mohl po 40 létech stát proruský aktivista v demokratické České republice roku 2018! Určité představy mám, ale možná, že tu moje fantasie nestačí, pane Schneider!

0/0
28.9.2018 11:27

J. Schneider

Lžete, pane Fohle

Nic si nevyprošujte, protože sám urážíte každým slovem, lžete jako když tiskne. Psal jste o dosazování, a jen bolševik jako vy si to může plést s parlamentní volbou. Schválně - víte, proč tam má ANO "velké slovo"? Nikdo je tam nedosadil, voliči je tam zvolili. Pletete páté přes deváté, já nejsem žádný obhájce Plastiků, já s nimi hrál. Na rozdíl od vás nejsem aktivista, ale analytik, a nepíšu ani pro někoho ani proti někomu (jako aktivisté), ale píšu, jak mi věci po analýze vychází - a na rozdíl od vás to zdůvodňuji. To jsem dělal za minulého režimu, a dělám to i teď. K žádnému vládnoucímu proudu se nepřidávám, proto mi nadávají různí prostomyslní aktivisté, jako vy. Fantazii k tomu vysvětlení nepotřebujete, k tomu pochopení byste musel opustit ideologii a zůstat na zemi, a hlavně - bez předpojatosti.

0/0
29.9.2018 18:01

Re: Pane Fohle, netrapte se,

Já jsem to sice nepochopil, ale pan Křivan mi nebyl zase schopen to vysvětlit, co tím mínil! Takže, co s tím teď?

0/0
1.10.2018 21:01

J. Křivan

Re: Pane Fohle, netrapte se,

Pane Fohle, komu není zhůry dáno v apatyce nekoupí.

0/0
1.10.2018 23:42

Re: Pane Fohle, netrapte se,

Myslel jsem si, že se mě podaří koupit v Křivanově apatyce, ale ono nic!

0/0
2.10.2018 23:01

J. Křivan

Re: Pane Fohle, netrapte se,

Pane Fohle,nebude to tím, že není zhůry dáno!

0/0
3.10.2018 11:02

Re: Pane Fohle, netrapte se,

Nakpak, pane Křivane, je to opravdu jen a jen tím, že ve Vaši apatyce není nic rozumného k mání!

0/0
3.10.2018 17:31

Re: Pane Fohle, netrapte se,

Korekce: Naopak, pane Křivane, je to jen a jen tím, že v té Vaší apatyce není nic rozumného k mání!

0/0
3.10.2018 17:45