Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 13
  • Poslední: 10.8.2016 8:20
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Problém ničící EU je Německo

Vše co nyní rozkládá EU má původ v Německu. To se vrátilo do podoby agresivní panovačné velmoci. Neútočí zbraněmi (zatím), ale svou finanční a politickou silou. Začalo to rozhodnutím o likvidaci jaderné energetiky a stavbou rusko-německých plynovodů, činící EU ještě víc závislou na Rusku. Německé banky ve jménu svých zisků zneužili bankovní krizi a vyhrotily krizi v Řecku, Německo bezohledně prosazuje navážení nájezdníků z islámských zemí a je motorem šílené lidskoprávní politiky, která likviduje principy evropské civilizace.

Nejsem žádný z hrůzy z Německa pomatenec. Pouze reálně hodnotím kroky Německa v letech po sjednocení. A nelze nevidět, že to byla chyba. A evidentně panovačné výroky německého ministra v tomto textu to dokladují.

Evropské sdružení profesního vzdělávání???

Tu bude nějaký megaučňák?

To je dobrý, hý,hý,hý

Cestou jsou dle mého názoru PŘEDCASNÉ VOLBY DO EU.

mnohem efektivnější a "rozumnější" než dosavadní impotence EP nebo jakékoliv Brexitu podobná národní referenda.

Plně souhlasím - nyní není doba vizí.

Evropská unie musí prokázat, že dokáže rychle a efektivně řešit záležitosti související s naším přežitím v celém širokém toho slova smyslu. Za sebe dodávám, že tou největší prioritou je BEZPEČNOST a teprve poté následuje PROSPERITA. Naše, evropská bezpečnost je předpoklad dalšího rozvoje a posílení postavení EU jako globálního, sebevědomého a samostatného hráče v rozšiřující se konkurenci nově se formujícího uskupení kulturních, ekonomických a vojenských velmocí (supervelmocí).

místopředseda Výboru pro obranu PSP CR

Cestou jsou dle mého názoru PŘEDCASNÉ VOLBY DO EU.

To je dle mého názoru (a nepochybuji, že se éterem ponese vlna vyděšené a agresivní reakce "jen tohle NE“) jediná skutečná možnost, jak umožnit členským zemím, občanům evropského společenství, existující i zcela nové problémy řešit standardním demokratickým nástrojem – volbami. To je jediný způsob jak jednak revitalizovat a znovu budovat naši obecnou důvěru k EP a jednak dosáhnout oněch žádaných proměn, namísto dalšího zvyšování tlaku, zejména nových extremistických politických subjektů, na provedení národních referend typu „Brexit“. Referenda, kde se nakonec lídři referenda (které bylo v podstatě o důvěře k EU a její schopnosti prosadit změny) zbaběle stáhli a sami, ostatně jako miliony hlasujících, prokázali svou referendovou „nekompetenci“. V tomto kontextu je nová volba našich zástupců do EP a tím i skutečně reálná šance na změnu struktur navazujících na politickou vůli EP (zejména pak Evropské komise) mnohem efektivnější a "rozumnější" než dosavadní impotence EP nebo jakékoliv

Re: Cestou jsou dle mého názoru PŘEDCASNÉ VOLBY DO EU.

Volby do EP? My máme cca 20 europoslanců. Ač se přímo nezajímám o dění v europarlamentu, o politiku jakýsi zájem jevím (důkazem buď diskuze na ČP), přesto bych dokázal vyjmenovat max. tak 5 europoslanců a vůbec bych nedokázal odpovědět, co těch 5 mně známých poslanců odhlasovalo a prosazuje. Snad jen s vyjímkou jednoho, který brojí proti EU zevnitř. Drtivá většina národa bude volit podle politiky domácí, co se děje v EP, neví. Tohle je deficitní demokracie, jejíž deficit chcete řešit opakováním jejího deficitu.

Cestou jsou dle mého názoru PŘEDCASNÉ VOLBY DO EU.

Posílit akceschopnost a soudržnost? ANO – ale nejen, jde o posílení, schopnost naslouchat a učit se i od těch menších, nových členů evropského společenství, překonat mocenskou ješitnost některých v současné době „rovnějších, mezi rovnými“

Vícerychlostní unie ? – není rozumné být rychlý na úkor nedobudování pevných základů pro efektivní a rychlé rozhodování, onu chybějící akceschopnost. Nelze být rychlejší bez provedení potřebných a zásadních organizačních a personálních změn ve strukturách EU. Je sebevražedné zrychlovat na bez zajištění základních parametrů bezpečnosti....?

Cestou není dohoda některých s některými, to je tak trochu v rozporu s ambicí zachovat jednotu EU, cestou jsou podle mne „PŘEDCASNÉ VOLBY DO EU“.

To je dle mého názoru (a nepochybuji, že se éterem ponese vlna vyděšené a agresivní reakce "jen tohle NE“) jediná skutečná možnost, jak umožnit členským zemím, občanům evropského společenství, existující i zcela nové problémy řešit standardním demokratickým nástrojem – volbami. To je je

Re: Cestou jsou dle mého názoru PŘEDCASNÉ VOLBY DO EU.

Ješitnost není vlastnost, kterou člověk získá pobytem v politice. Pouhá výměna politiků ji neodstraní. Snad jedině změnou politického systému, tedy asi jinou dělbou moci, by se daly projevy ješitnosti v politice roztříštit a utlumit. Ješitnost a centralismus jsou spojené nádoby. V tom je zakopaný pes. Obávám se, že posílení některých centralistických vlastností Unie (např. obrana) bez dalších opatření by problém jenom prohloubilo. Hezkým příkladem je euro, ale i samotný schengen, tedy věci s centrální povahou, které dávají příležitost k tomu, co jste napsal - rovnější mezi rovnými.

imigranti

tento rok prislo do Nemecka dalsich 200 000 muslimu. To je zakladni, fudamentalni problem Evropy. Mluvit o danich, euru, Recku atd jsou bezvyznamne voloviny ve srovnani s realitou.

Švédsko :o(

http://www.reflex.cz/clanek/komentare/73220/svedsko-raketovy-narust-kriminality-imigrantu.html

1. zásadní věc, která se musí řešit prioritně

účinné uzavření vnějších hranic Schengenu a důsledné vyčištění vnitřního schengenského prostoru od migrantů, kteří tu nemají co dělat.

2. přijmout zákony, které eliminují expanzi islámu v rámci zemí EU a odstranit z právních systémů členských zemí kukaččí vejce, fragmenty práva šaria!

3. posílit a sjednotit obranu EU, případně celého Schengenu.

4. zpřehlednit činnost a financování neziskovek v rámci EU.

nic neříkající bláboly

a co dělaly Jelita do dnešní doby??

1. by mě zajímalo, co když Řecko po r. 2018

nebude schopno si peníze obstarat?

2. kdo vlastně v EU rozhoduje, že pan Schauble říká, co všechno by EU měla a neměla, ale proč to nenechá na presidentovi EU? Mě připadlo, že v EU rozhoduje jeho kamarádka Angela, která se dalších 26 zemí neptá. Pardon, možná, že se ptá Hollanda. Ale nás ani jednou. Přitom očekává, že ty německé nápady (proč ne evropské) všichni přijmou za své. Ostatně od té doby, co je dohoda vlastně diktátem, tak je okupace bratrskou pomocí. Nebo vidíte rozdíl?

Re: 1. by mě zajímalo, co když Řecko po r. 2018

Je to v podstatě IV. Velkoněmecká říše!