Diskuse k článku

Šance Francouzů v Temelíně i Dukovanech vypadají mizivě

Budou to tři roky, co francouzsko-české vztahy dostaly tvrdou ránu. Tuzemská elektrárenská společnost ČEZ tehdy vyloučila francouzskou Arevu z tendru na rozšíření Jaderné elektrárny Temelín. Poškodili jste naši pověst, znělo z Paříže. Postupem času se ukazuje, že francouzské jaderné firmy si „úspěšně“ ničí pověst samy. A v celé Evropě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Větrovec 30.6.2015 13:25

Bezpečnost a rychlost výstavby

Šance Arevy skutečně nejsou valné. V původním tendru byly nabídky reaktorů generace III+, které mají všechny podobně vysokou úroveň bezpečnosti. Tato zásadní věc je tedy splněna u všech, takže je možné se podívat na další kritéria. Jedním z nich je třeba to, jaké potíže se objevují během výstavby u jednotlivých společností. Srovnáme-li toto, nepřekvapí nás, že se na špici umístí Rosatom, který nové bloky staví takřka bez přestávky. Vraťme se ale ke kritériu bezpečnosti. Ta je například výrazně jiná u reaktoru, s nímž v nedávné době vstoupili na trh Korejci. Jde o reaktor II. generace, který za ostatními značně zaostává.

J. Tínek 26.6.2015 9:10

Půjde AREVA ve stopách Diag Human ?

ČEZ tehdy vyloučila francouzskou Arevu z tendru na rozšíření Jaderné elektrárny Temelín. Poškodili jste naši pověst, znělo z Paříže.

Zdroj: http://ceskapozice.lidovky.cz/sance-francouzu-v-dukovanech-i-temeline-vypadaji-mizive-p2o-/tema.aspx?c=A150624_124830_pozice-tema_kasa#utm_source=email&utm_medium=text&utm_campaign=lidovky.directmail

Takže by mohla AREVA vyvolat arbitráž také ?