Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Jura 2.1.2021 10:24

Konečně rozumný článek,jen se divím,že prošel.Ovšem obávám se,že naši "mocní" nemocní to dají Westinghousu,který je od r. 2017 v krachu,jen aby si nerozzlobili velkého bratra za mořem.Francouzům ty jejich reaktory zase rády bouchají,tak snad opravdu jedině ti Rusáci.Ovšem,onen krachující Westinghouse se nyní prý specializuje na výrobu paliva do ruských reaktorů,tak by se nakonec mohl uplatnit.

Z. Zavadil 2.1.2021 11:19

Mám obavu, že vyhraje politika.

Typuji nakonec, že generálním partnerem bude Korea, která bude úzce spolupracovat s Čínou a Ruskem a na vše dá vlastní korejské razítko.

;-D;-D;-D

V. Jura 2.1.2021 11:31

V tom bych neviděl problém,jako někteří politici co blábolí nepodložené smyšlené nesmysly o bezpečnostních hrozbách,jen aby zakázku dostali Američané.

J. Paleček 2.1.2021 14:35

Tichá voda břehy mele. Dlouho si myslím něco podobného. V souvislosti s informačním embargem se u nás nedozvíme nic například o úzké spolupráci Ruska s Jižní Koreou v dodávkách tankerů na zkapalněný zemní plyn pro ruský plynárenský průmysl. Takže obchodní kontakty na úrovni průmyslových gigantů jsou realitou. To je jen kousek od vašich obav.

E. Novák 2.1.2021 14:04

Westinghouse už dávno v krachu není a Francouzům žádné reaktory nebouchají.

V. Jura 2.1.2021 19:58

Nyní zrovna ne,ale bouchaly.A Američanům též.

1961 Idaho, USA - explodoval experimentální malý vojenský jaderný reaktor SL-1

1971 jaderná elektrárna Monticello, Minnesota

1979 – havárie elektrárny Three Mile Island, Pensylvánie, USA

1980 Saint-Laurent-des-Eaux, Francie

1981 La Hague, Francie

1986 Surry 2, USA

2011 Marcoule, Francie

Ovšem,abych byl objektivní,tak také 1986 Černobyl, Sovětský svaz (dnes Ukrajina)

A také: 2011 Havárie elektrárny Fukušima I, Japonsko,kterážto byla daleko horší havárií než Černobyl,ale nepíše se o tom moc,neboť Japonci jsou nyní přátelé Západu.Ovšem Černobyl je na tapetě pořád.

E. Novák 2.1.2021 20:29

Z toho výčtu se jako výbuch reaktoru dá označit pouze havárie v Černobylu a , v Idahu, to ale nebyl energetický reaktor. Nic jiného výbuch reaktoru nebyl.

O tom, že havárie elektrárny Fukušima byla daleko horší než Černobyl se moc nepíše proto, že to není pravda: "For Chernobyl, a total release of 5300PBq (excluding noble gases) has been established as the most cited source term. For Fukushima, we estimated a total source term of 520 (340-800) PBq. In the course of the Fukushima accident, the majority of the radionuclides (more than 80%) was transported offshore and deposited in the Pacific Ocean.https://www.researchgate.net/publication/258280452_Comparison_of_the_Chernobyl_and_Fukushima_nuclear_accidents_A_review_of_the_environmental_impacts

V. Jura 3.1.2021 9:31

1961 Idaho, USA - explodoval experimentální vojenský jaderný reaktor SL-1. Nesprávnou operací během údržby bylo dosaženo kritičnosti na okamžitých neutronech, vyvolaná řetězová reakce způsobila explozivní přehřátí chladicí vody s následnou destrukcí reaktoru hydraulickým efektem.

Havárie japonské jaderné elektrárny Fukušima I společnosti TEPCO v roce 2011 byla nejhorší jaderná havárie od Černobylu 1986 a jediná další havárie označená na stupnici INES nejvyšším stupněm 7.Fukušima je oproti Černobylu též horší z toho důvodu,že až v roce 2013 japonská vláda přiznala,že do Tichého oceánu uniká každý den kolem 400 tun vysoce radioaktivní vody a uniká dodnes,což bylo na stupnici INES ohodnoceno stupněm 3.Kontaminovaná voda 400 tun denně se vypouští tzv. "kontrolovaně" do oceánu s cílem postupně snížit vypouštěný objem na 80 tun za den.Likvidace této jaderné havárie potrvá podle odhadů nejméně dalších 30-40 let.Podle zprávy japonské parlamentní vyšetřovací komise katastrofu nezavinila přílivo

V. Jura 3.1.2021 9:34

Pokračování: Podle zprávy japonské parlamentní vyšetřovací komise katastrofu nezavinila přílivová vlna tsunami,ale člověk.Podle odhadu vědců by kontaminová voda z Japonska mohla během tří let omývat břehy západního pobřeží USA.Informací o havárii je jen velmi málo a veřejnost se k nim dostává jen velice těžko.Podle fyzika Amoryho Lovinse k tomu přispívá i samotná japonská mentalita: „Byrokratická struktura,nechuť podávat špatné zprávy,snaha zachovat si tvář,ale i téměř absolutní kontrola informací o jaderných rizicích.

E. Novák 3.1.2021 10:26

"Nejhorší jaderná havárie od Černobylu 1986" neznamená že je horší než Černobyl, celkově je únik o řád nižší než v Černobylu. Kontaminovaná voda do oceánu už dávno neuniká, protože je odčerpávána, čištěna a skladována v areálu elektrárny. Jediné co se z této vody vyčistit nedá je tritium, takže nakonec dojde k vypuštění vody s jeho nadlimitním obsahem do oceánu. To ale nepředstavuje žádný skutečný problém, protože tritium je přirozenou součástí veškeré vody, řádově více ho vzniká interakcí s kosmickým zářením a v oceánu se stejně rychle naředí. Žádná kontaminovaná voda pobřeží USA neomývá, Tichý oceán je obrovský, veškerá kontaminace se prakticky okamžitě naředí.

Fakt že druhá nejhorší havárie v dějinách jaderné energetiky nikoho nezabila je pro ni tím nejlepším vysvědčením.

V. Jura 3.1.2021 12:05

Samozřejmě,že kontaminovaná voda do oceánu i nadále uniká i když se odčerpává a skladuje.Mimochodem,jak jsem vyšetřil tady na netu,tak se přestane údajně skladovat již tento rok,neboť dojdou kapacity.A že tato havárie nikoho nezabila a to nejlepší vysvědčení,též patrně nemyslíte vážně,že?Jak to,že nejsou oběti?Potom čerpáte ze starých dat.Z výsledků studie tamních orgánů vyplývá,že na rakovinu,způsobenou únikem radiace zemřelo až 1100 lidí.Dalších až 1800 osob rakovinou „jen“ onemocnělo,alemají špatnou prognozu nemoci.Nemusíme být vědci,aby nám došlo,že podobná čísla jsou prakticky k ničemu,když skutečný stav samotné úřady tají.Ovšem zase je fakt,že po Černobylu zemřelo kvůli úniku radiace až 3000 lidí.Ovšem zase bylo řečeno a napsáno,že na jednotku radioaktivity podle francouzských expertů způsobí Fukušima více škod než Černobyl,poněvadž v radioaktivních emisích je větší podíl radioaktivních izotopů s delší poločasem rozpadu.

E. Novák 3.1.2021 13:01

1) Tak ten únik kontaminované vody do oceánu doložte konkrétním zdrojem.

2) To jste vyšetřil špatně, kapacity dojdou v roce 2022: "V létě 2022 už kontaminovanou vodu nebude kde skladovat, píše Kjódó." https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/fukusima-kontaminovana-voda-vypusteni-more-jaderna-elektrarna_2010152321_onz

3) Informace o úmrtích nebo onemocnění na radiaci z Fukušimy jsou vysloveně lživé. Úřady nic netají, vše je pod důkladným mezinárodním dohledem. Šíříte tu pouze konspirační teorie.

J. Václavík 3.1.2021 11:51

Bude to kapánek jinak. Fukušima byl americký projekt BWR a jako takový byl děravý, jak řešeto. To byla hlavní bída. Jinak samotná radiace nepředstavuje až tak velký problém, to je průšvih především tehdy, když se k tomu dostanou novináři a obecněji inteligence. Ostatně ani ten Černobyl až tak velká hrůza nebyla. Srovnávací studie byla provedena i u nás s výsledkem, že okolo Černobylu je situace podstatně lepší, než v podkrušnohoří.