Diskuse k článku

Ruský plyn do Evropy, obnovitelné zdroje, Německo a sankce USA

Výstavba plynovodu Nord Stream II dostala ránu poté, co Senát USA schválil rozpočet na obranu, jehož součástí je i zákon o sankcích vůči firmám, které mají něco společného s tímto projektem. Podle Vratislava Ludvíka není náhodou, že jsou sankce formulovány v zákoně o výdajích na obranu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Kašparová 20.1.2020 11:09

"Odvrácení Ukrajiny od Ruska, zejména po vyhnání bývalého proruského prezidenta Viktora Janukovyče, vedlo Kreml nejprve ke snaze dostat Ukrajinu hospodářsky na kolena – leden 2009." Fakt? Majdan byl v roce 2009? DějeBIS na podobné úrovni, jako blbej žvást o tom, že světovou válku začali Němci společně se SSSR. Nebo nám pan Ludvík někde dokáže, že sovětské jednotky napadly Francii a sovětské bombardéry útočily na Londýn? (K případným líčením toho, jak 17. září Rusové v převlečení za Sověty napadli Polsko: Pouze obsadili území, které jim mělo podle úmluv po 1. světové válce náležet. Zastavili se na Curzonově linii, nešli dál.)

A. Novotný 25.1.2020 23:58

R^

J. Paleček 14.1.2020 8:34

Pan Lewe. Starého psa nové kousky nenaučíš.

V. Vlk 13.1.2020 11:58

"A další pohled, zřejmě nejdůležitější – všechny tyto země, a navíc USA, jsou členy NATO. Jak budou bojovat, když třetina členských zemí nebude schopná odporu?"

Bojovat proti komu, čemu, proč?

Ať si bojuje pan Ludvík proti čemu chce, ale mě ať do toho netahá. Může se nechat naverbovat přímo do té největší a nejlepší armády, nemusí zůstávat jen u tajné spolupráce.

Za mě cajk. Ať odpůrci ruského plynu nabídnou lepší cenu a nikdo po něm ani neštěkne. Dokud tomu tak není, tak pracky pryč z mých kapes!

P. Pavel 13.1.2020 22:27

Tys už evidentně narukoval, vlku. Zkus to zopakovat Ukrajincům, kterým puťka zvedl ceny plynu v rozporu se smlouvou, a to nad úroveň za jaké se plyn dodával do EU. Mohl si to dovolit, protože Ukrajinci neměli žádnou alternativu.

J. Kucirek 14.1.2020 8:42

V srpnu 2004 v konfliktu mezi UK a RF v ramci dodavky plynu se cena za 1000m3 pohybovala okolo 50$. V roce 2005-2006 RF zadala narovnani ceny za plyn smerem k beznym cenam na trhu. Jednalo se o ceny 160§ az 230$. Normalni tarif v zapadni Evrope je 250$. Kolik ma stat skapalneny plyn z USA, jeste nevime, tezko pod 250$

P. Pavel 14.1.2020 19:52

Přičemž to "narování cen" se konalo v rozporu se smlouvou uzavřenou mezi rusáckem a Ukrajinou jsi zapomněl dodat. Jediné co Ukrajina dělala, bylo to, že trvala na dodržení uzavřené smlouvy.

V. Vlk 14.1.2020 13:12

Evidentní seš tady akorát ty. Petr jako Pavel. Akorát podle yntelygence, jakou tu předvádíš, ty to na rozdíl od Petra děláš zadarmo. Ale můžu se mýlit, ty ziskovky dneska mají fondy na kdejakýho debyla, kterej je ochotnej tu špínu dělat.

Zkus přestat žrát ssáckou hloupoučkou propagandu a prostuduj si nedávnou historii. Jedinej (hlavní) důvod, proč rusáci utrácí nehorázný prachy za nordstreamy a southstreamy je, aby zabránili úkáčkám krást, narušovat a vydírat ohledně tranzitu plynu do Evropy. Naproti tomu ssáci pro svý mechtle mají hlavní důvody dva - dolárky, které jim ti evropští pitomci zaplatí a poškozování Ruska.

Kdybys vytáhl hlavu z sorošovy zadnice a trochu sledoval zpravodajství, tak bys to věděl.

P. Pavel 14.1.2020 20:01

Proč tolik hysterie, opisovači cizích textů. Mimochodem, to že ty zadarmo lezeš zloději puťkovi do zadku opravdu ale opravdu neznamená, že se normální lidi chovají dle tvého vzoru. Jediný, kdo tady vydíral bylo právě rusácko, a to nejen opakovaně Ukrajinu ale i opakovaně i Bělorusko, což bys věděl, kdybys vytáhl svou vyIízanou palici z poza puťkova svěrače a sledoval zpravodajství.

Jinými slovy, chceš říct, že rusáci neprodávají plyn kvůli penězům ale z dobroty srdce. Musím říct, že za až tak velkého vyIízance jsem tě dosud neměl. Jediný kdo tady poškozuje rusácko jsi ty užitečný ldIote, a to svou nekomeptencí.

J. Ráž 13.1.2020 10:44

Strašit tím, že by mohlo Rusko zavřít kohoutky plynu a my bychom v zimě mrzli, patří do sféry zcela tak hloupoučké proamerické propagandy, za kterou by se museli stydět i propagandisté komunistů v padesátých letech.

Vždyť jde v podstatě jen o to, že Američané mají obrovskou nadprodukci plynu, do jehož těžby investovali miliardy dolarů a potřebují plyn exportovat, by se jim investice vrátily. Takže strašením Ruskem jen má tento fakt zakrýt. O nic jiného než zvýšit v Evropě odběr amerického plynu nejde!

P. Pavel 13.1.2020 22:23

Zkus přestat žrát rusáckou hloupoučkou propagandu a prostuduj si nedávnou historii. Rusáci v rozporu se smlouvou zvedli Ukrajincům výrazně cenu plynu, s čímž Ukrajinci nesouhlasili. Následně rusáci zavřeli kohoutky, a to 2 x. To samé se stalo Bělorusku v roce 2010. Doslova před pár dny rusácko zastavilo Bělorusku dodávky ropy. Cílem je samozřejmě snaha puťky dotlačit lukašenka k souhlasu se vznikem nového sajůzu, kterému byl puťka mohl dalších deset let panovat. Rusáci vydírají evropu zavíráním kohoutků zcela běžně. Kdyby vytáhl hlavu z puťkovy zadnice a trochu sledoval zpravodajství, tak bys to věděl.

V. Pánik Sr. 13.1.2020 10:40

Že vy jste placený za řádek a nutně potřebujete peníze?

Neumíte se živit ničím jiným, než touhle hromadou laciných hloupostí?

J. Kucirek 13.1.2020 9:32

....německý kancléř Gerhard Schröder, jenž se zaprodal do ruských služeb. Komu je zaprodan Vratislav Ludvík? Ten pan by se mel jit lecit z rusofobie. Mimo jine, Erdgasverbrauch in der Europäischen Union 2018 je 458,5 miliard m3.

P. Pavel 13.1.2020 22:28

Zkus si zjistit na jakých křeslech schroder teď sedí a z jakého koryta se krmí, abys příště nebyl za bIbce.

J. Václavík 13.1.2020 8:49

Autor je demagog, tedy gauner. Píše naprosté nesmysly a vydává to za objektivní realitu USA. Nezná elementární geopolitiku, ani možnosti zdrojů. Kromě toho by se v Čechách mělo psát česky (i to je o manipulaci vědomím - tedy zase o demagogii).

P. Pavel 13.1.2020 22:29

Tak zkus něco vyvrátit prostřednictvím argumentů. Prozatím to vypadá, že ti akorát fakta nejdou pod čumák.

J. Václavík 17.1.2020 21:23

Pod čumák nejdou autorovi a tobě.

"Představte si, že Rusko přejde pod jakoukoliv záminkou od hybridní k horké válce."

Toto je jeden z nesmyslů, na který jsem teď narazil. Co myslíte, že je "Nesmrtelný pluk"? To je připomínka ohromných obětí, které Rudá armáda musela přinést (aby mimo jiné zachránila i nás) a které si lidé pamatují. Byl jsem toho loni svědkem. Od oka a hodně střízlivě v tom průvodu mohlo být - co jsem osobně viděl (nebyl jsem do konce) - takových 150-200 tisíc lidí. Oni si pamatují, že válka jim vzala blízké. A to je ve skutečnosti ten menší problém - prostudujte si pojem geopolitika a konkrétně vliv místopisu na politiku. Rusko za současných zeměpisných podmínek (od začátku 19. století) v žádném případě nebude tím, kdo bude rozpoutávat válku, protože největší následky dopadnou na něj (to právě vysvětluje geopolitika). Takže uvedené tvrzení je nehorázné strašení - gauneřina nebo hloupost.

P. Pavel 17.1.2020 22:49

Jinými slovy, lidový rusáku, jediné co jsi schopen rozporovat, je krajně nepravděpodobné až hypotetické riziko uváděné autorem jako příklad, a to jen na základě vlastního fanatismu pramenícího z vylhané rusácké propagandy. Pro info, ty nedostudovaný geopolitiku, rusácko od 19. století rozpoutalo několik válek, nebo se na jejich rozpoutání významnou měrou podílelo, a to včetně té druhé světové. Viz pakt R-M, viz rusácká okupace pobaltských zemí a Besarrábie, viz rusácká agrese na Finsko a ve spolupráci s hitlerovským německem i na Polsko."Rudá armáda musela přinést ohromné oběti" ... které ovšem jdou výlučně na triko svini stalinovi, jeho likvidaci vrchního velení, paktování se s hitlerem a nekompetentním zásahům do vedení války.

L. Kašparová 20.1.2020 11:16

Zatímco jiné země od 19. století nerozpoutaly válku žádnou. Na žádné se nepodílely. Kdepak napadení Mexika, kdepak Búrská váka, kdepak války mezi Německem a Francií. A pokud ano, tak za tím byl krvavý spár Rusa. Byl to Rus, kdo hnal ubohé Angličany do opiových válek v Číně. No, ještě že jste nám to takhle vysvětlil. Jo, a o tzv. napadení Polska ze strany Rusů převlečených za Sověty si něco přečtěte, třeba v naučném slovníku heslo Curzonova linie.

J. Neuvirt 12.1.2020 21:03

Kdyby jste všechno nepsali dvakrát, tak mohl být článek o polovinu kratší.