Diskuse k článku

Ruský plyn do Evropy, obnovitelné zdroje, Německo a sankce USA

Výstavba plynovodu Nord Stream II dostala ránu poté, co Senát USA schválil rozpočet na obranu, jehož součástí je i zákon o sankcích vůči firmám, které mají něco společného s tímto projektem. Podle Vratislava Ludvíka není náhodou, že jsou sankce formulovány v zákoně o výdajích na obranu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Václavík 13.1.2020 8:49

Autor je demagog, tedy gauner. Píše naprosté nesmysly a vydává to za objektivní realitu USA. Nezná elementární geopolitiku, ani možnosti zdrojů. Kromě toho by se v Čechách mělo psát česky (i to je o manipulaci vědomím - tedy zase o demagogii).

P. Pavel 13.1.2020 22:29

Tak zkus něco vyvrátit prostřednictvím argumentů. Prozatím to vypadá, že ti akorát fakta nejdou pod čumák.

J. Václavík 17.1.2020 21:23

Pod čumák nejdou autorovi a tobě.

"Představte si, že Rusko přejde pod jakoukoliv záminkou od hybridní k horké válce."

Toto je jeden z nesmyslů, na který jsem teď narazil. Co myslíte, že je "Nesmrtelný pluk"? To je připomínka ohromných obětí, které Rudá armáda musela přinést (aby mimo jiné zachránila i nás) a které si lidé pamatují. Byl jsem toho loni svědkem. Od oka a hodně střízlivě v tom průvodu mohlo být - co jsem osobně viděl (nebyl jsem do konce) - takových 150-200 tisíc lidí. Oni si pamatují, že válka jim vzala blízké. A to je ve skutečnosti ten menší problém - prostudujte si pojem geopolitika a konkrétně vliv místopisu na politiku. Rusko za současných zeměpisných podmínek (od začátku 19. století) v žádném případě nebude tím, kdo bude rozpoutávat válku, protože největší následky dopadnou na něj (to právě vysvětluje geopolitika). Takže uvedené tvrzení je nehorázné strašení - gauneřina nebo hloupost.

P. Pavel 17.1.2020 22:49

Jinými slovy, lidový rusáku, jediné co jsi schopen rozporovat, je krajně nepravděpodobné až hypotetické riziko uváděné autorem jako příklad, a to jen na základě vlastního fanatismu pramenícího z vylhané rusácké propagandy. Pro info, ty nedostudovaný geopolitiku, rusácko od 19. století rozpoutalo několik válek, nebo se na jejich rozpoutání významnou měrou podílelo, a to včetně té druhé světové. Viz pakt R-M, viz rusácká okupace pobaltských zemí a Besarrábie, viz rusácká agrese na Finsko a ve spolupráci s hitlerovským německem i na Polsko."Rudá armáda musela přinést ohromné oběti" ... které ovšem jdou výlučně na triko svini stalinovi, jeho likvidaci vrchního velení, paktování se s hitlerem a nekompetentním zásahům do vedení války.

L. Kašparová 20.1.2020 11:16

Zatímco jiné země od 19. století nerozpoutaly válku žádnou. Na žádné se nepodílely. Kdepak napadení Mexika, kdepak Búrská váka, kdepak války mezi Německem a Francií. A pokud ano, tak za tím byl krvavý spár Rusa. Byl to Rus, kdo hnal ubohé Angličany do opiových válek v Číně. No, ještě že jste nám to takhle vysvětlil. Jo, a o tzv. napadení Polska ze strany Rusů převlečených za Sověty si něco přečtěte, třeba v naučném slovníku heslo Curzonova linie.