Ceska Pozice

Ruskou ekonomickou a politickou elitu přitáhne do Prahy hokejová charita

Medveděv z Gazpromu, vicepremiér Žukov, poradce Dvorkovič a další vlivní Rusové budou 9. dubna hrát v Praze hokej pro charitu.

Pavel Matocha 28.3.2011

Postarší borec v hokejové výstroji není nikdo jiný než Alexandr Medveděv, viceprezident plynárenského gigantu Gazprom a také šéf Kontinentální hokejové ligy. Kvůli hokeji a charitě přijede 8. dubna do Prahy. foto: REUTERSČeská pozice

Postarší borec v hokejové výstroji není nikdo jiný než Alexandr Medveděv, viceprezident plynárenského gigantu Gazprom a také šéf Kontinentální hokejové ligy. Kvůli hokeji a charitě přijede 8. dubna do Prahy.

Viceprezident společnosti Gazprom Alexandr Medveděv, místopředseda vlády Ruské federace Alexandr Žukov, předseda ruského penzijního fondu Anton Drozdov, poradce ruského prezidenta Arkadij Dvorkovič a další vysoce postavení ruští politici a manažeři přijedou za dva týdny do České republiky. Důvodem jejich návštěvy přitom není ani byznys, ani politika, ale charita, respektive hokej!

Ruští politici, manažeři, umělci i sportovci obují 9. dubna v Praze brusle a na ledové ploše Tesla Arény se utkají s hokejisty HC Olymp Praha. Charitativní hokejový zápas by měl přinést peníze pro Nadaci Pohyb bez pomoci docenta Pavla Koláře a nadace Emil a Kuře. Informace ČESKÉ POZICI potvrdil tajemník velvyslanectví Ruské federace v České republice Oleg Sporyšev.

Půjde o odvetu zápasu z 20. listopadu loňského roku, kdy v Moskvě vyhrál ruský celek. Důležitější než výsledek však byl v tomto případě jistě výtěžek 2,5 milionu korun z celé akce.

Ve srovnání s civilními pozicemi ruských „hokejistů“ nejde v českém týmu ani o druhou ligu, spíš o okresní přebor

V českém týmu budou tentokrát hrát například bývalý premiér Mirek Topolánek, poslanec Petr Bendl, bývalí fotbalisté Ivan Hašek a Horst Siegel, herci Martin Dejdar, David Suchařípa či Sagvan Tofi a také bývalí hokejisté Jiří Hrdina nebo Pavel Richter. Nic proti nim, zvlášť když jde o charitu, ale ve srovnání s civilními pozicemi ruských „hokejistů“ nejde ani o druhou ligu, spíš o okresní přebor.

Škoda, že HC Olymp Praha nedraftoval i někoho z českých ministrů či topmanažerů. Nebo si snad herci a sportovci myslí, že nikdo z našich byznysmenů neudrží v ruce hokejku? Pár bodyčeků na ledě a žíznivé pozápasové pivo by mohly pomoci zdejším manažerům navázat neformální kontakty s lidmi z ruské ekonomicko-politické elity a nadacím Kuře, Emil a Pomozte dětem získat více peněz na bohulibé projekty.

V ruském mančaftu, hrajícím pod názvem „Pod vlajkou dobra“, budou kromě výše zmíněných hrát mimo jiné také prezident Unifin Bank Alexej Parfeněnko, další topmanažer Gazpromu Oleg Barinov, bývalý místopředseda ruské vlády Oleg Sysujev, starosta města Kazaň Ilsur Metšin, gubernátor Krasnojarského kraje Lev Kuzněcov a gubernátor kraje Nižnij Novgorod Valerij Šancev.

zpět na článek


© 2022 MAFRA, a.s., ISSN 1213-1385 © Copyright ČTK, Reuters, AFP. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.