Diskuse k článku

Rusko, plyn, ukrajinská krize aneb Na cestě k Ferdinandovi…

Jak dlouho vydrží Evropa bez ruského plynu? Jak dlouho vydrží Ruská federace bez příjmů z prodeje ropy a plynu? Jak se jmenoval ruský nešťastník, jehož zabil zbloudilý granát letící z ukrajinského území? Kdo sestřelil malajsijské letadlo?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

B. Fürst

Aha, tak jsem to pochopil,

předpokládá se vyplundrování nalezišť shale oil a shale gas ve Východní Evropě hlavně v politicky korektním a ke všemu ochotném Polsku a na Ukrajině a jejich přepravu do Evropy Rusům zcizenými produktovody, které už někdo postavil a zaplatil, a nebyl to ani Chevron, ani Shell. A pokud nebudou rychle postaveny terminály LNG, asi bude vozit shale gas Obama v Air Force One.

0/0
19.7.2014 7:13
Foto

I59n84g53. 19V27r15a32t90i66s83l15a96v 68L88u81d93v21í55k 6576142250575

Re: Aha, tak jsem to pochopil,

Tož za prvé: plynovody na ruském i ukrajinské území jsme stavěli my a sa své; Gazprom jej pak splácel dodávkou plynu. Za druhé: jaký vidíte rozdíl mezi těžbou ropy, uhlí a břidličného plynu? Pro těžbu všech surovin je přece společný plenivý způsob. A jen malý odkaz - americký břidlicový plyn se přepravuje v kapalné podobě i silniční dopravou - bez plynovodů! Podívejte se na poslední zprávu EIA. A kapacit tankerů na přepravu LNG je dost; pár jich již koupilo i RWE. VL

0/0
19.7.2014 16:30

B. Fürst

Re: Aha, tak jsem to pochopil,

Jistě EIA, ona renomovaná a respektovaná, systémová trouba pravdy EIA revidovala svůj odhad zásob o celých 96%. Další odhady dělala podle stejně vadné metodiky. Letadlo plachtí dál a evropští šašci se radují, jaké mají zásoby, jen netuším, kdy se tato "instituce" trefila. Ano, plenivý způsob těžby uhlí a ropy je, dá se rekultivovat, představa, že budu rekultivovat několik kilometrů v podzemí, například podzemní vodu, je zcestná, Nevím o technologiích, které by to dokázaly. Až někdo začne používat hlavu místo manuálu od Goldman & Sachs, a zaznamená míru zadluženosti těch, co se do explorace a těžby shale oil a shale gas pustili, finance vyschnou. Tož tak.

0/0
19.7.2014 18:44