Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 39
  • Poslední: 12.3.2015 15:28
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Při kšeftování s LTO šlo o daňový podvod.

LTO byl proclen jako LTO - posléze (po několikerém přeprodání) prodán jako motorová nafta, aniž by státu byla odvedena spotřební daň.

Případně - v tom lepším případě - byla motorová nafta proclena jako LTO a posléze (po několikerém přeprodání) prodána jako motorová nafta, aniž by státu byla odvedena spotřební daň.

U plynu k žádné zázračné proměně celně a daňově nezatíženého zboží na celně a daňově zatížené (ovšem zatížené do kapsy prodejce) zboží nedochází. Pan Ludvík jen použil obecně negativně vnímané LTO jako další klacek na ruský plyn.

Nikomu není nic po tom, kolik meziprodejců si zboží mezi sebou přeprodává - spotřebitele zajímá pouze výsledná cena. Podělí-li se o marži dva nebo deset nebo sto obchodníků, může být každému šumák. Tedy - mělo by být...

Půl článku jsou pseudopolitické hysterické žvásty,

ty pomíjím. Radši - abych se vyhnul stejně expresivním výrazům na adresu autora a půjdu radši na logiku věci.

Pokud není na rusko-ukrajinské hranici jak změřit průtok plynu (čemuž nevěřím a docela by mě zajímalo, co asi tedy dle autora měří ty "gazo-izmeritěľnyje stancii" jako Sudža nebo Pisarevka) - pak je snad v zájmu všech kromě Ukrajiny, aby plyn šel jinudy než přes neměřené rozhraní.

Pokud půjde plyn do Evropy Nord Streamem a Turkish Streamem (když South Stream EU tak "geniálně" zrušila) - bude plyn dostatečně změřen ve špígl-nikl novoučkých stanicích a nebude žádné dohadování o průtoku. A na Uktrajinu může EU dodávat spolehlivě mimo Ukrajinu dodaný plyn - a třeba za nulovou cenu, nebo I klidně Ukarjině platit...

Pane Ludvíku co jste to za podivína,

když si Ukrajina podle posledních doho nepředplatila plyn je přeci logické, že ho Rusko nebude dodávat. A jestli bude chybět, tak s přihlédnutím na minulé zlodějské praktiky Ukrajiny je docela logické že bude-li plyn chybět, budou to ukrajinští zloději co budou snižovat dodávky. Nebo snad když neplatí nebudou topit? A tyhle obchodní sviňárny vy obhajujete a trapně vše házíte na Rusko. Korektně by se měla chovat Ukrajina a platit, jako každý odběratel z celé Evropy.

ludvik

S Ludvikem je to celkem zajimave, co by elev pred davnymi a davnymi veky nastoupil na doporuceni do CPP Transgas s.p., svym doporucenim a snad i pili se dopracoval do referentske pozice a mimo jine pripravoval podklady pro soudruha gen. reditele o obchodu s uhlovodiky  u sodruhu v CCCP. Obcas , kdyz prijela soudruzska navsteva , tak varil kafe a mile se na tavariste usmival a vubec se snazil byti k ruce...... dokonce , podle jeho marketingu, radil primo generalnimu. A tak dal pilne vyplnoval nesmyslne a nepotrebne tabulky a delal se dulezitym a nepostradatelnym odbornikem v CH4, tedy metan. A kdyz prisel sametovy podvod, tak byl vyzvan soustruhy estebaky aby prilozil polinko do ohne a s doporucenim a tlacenkou OF se snazil stat generalnim reditelem on..... bohudik se nepovedlo, ani pres jeho "odbornost" a znamosti . Ale na soustruhy se nazapomina a tak byl po privatizaci CPP Transgas s.p. odmenen a dosazen do vedeni Prazske plynarenske a.s.  Jak byva zvykem i v kapitalismu, tak obcas j

Re: ludvik

, tak obcas je potreba ukazat i nejake ty vysledky. No a protoze vysledky nebyly nic moc, tak nakonec byl Ludvik odsouvan z vedeni PP az nakonec skoncil v naruci Bursika , kde je placen americkou ambasadou jako specialista na vsechno ale hlavne na Rusko....bohuzel nedela nic poradne ani tu presstituci neumi, odbornik je pochybny a tak mu zustalo jen plivani na Rusko.

nejen pan Lewe

http://www.project-syndicate.org/commentary/russia-ukraine-gas-pipeline-by-paul-r--gregory-2015-02/czech

Re: nejen pan Lewe

jojo takovy druhy Ludvik........ :-D

Re: nejen pan Lewe

Chyba první, pan Lewe je až druhý

Re: nejen pan Lewe

ja bych byl opatrny na Ludvika, aby se neurazil......

Fakta

I Putin priznal, ze 60% statniho rozpoctu Ruska je hrazen vytezkem z prodeje plynu a ropy. Jak je to mozne? Zeptejme se, jak by vypadala ruska ekonomika bez plynu, ropy a kolonii. Zasoby plynu a nafty nejsou nekonecne. Odpoved by mela byt v pokracovani tohoto blogu. Jestlize Rusko prijde na buben, je mozne, ze to svetlo zhasne i nam. Thema je velmi aktuelni.

Re: Fakta

Pane Starý, když fakta, tak prosím odkaz na vyjádření Putina.

Společné měřící stanice blokuje Ukrajina

Pane Ludvíku, kdy přestanete lidem lhát?

1) Na hranicích Ruska s Ukrajinou samozřejmě existují předávací stanice (měřící body). A to na ruské straně, aby Rusové měli doloženo, kolik plynu na Ukrajinu dodávají. Vy a Ukrajina jejich měření ale popíráte, s tím, že jsou nevěrohodné a smyšlené (připomínám vám tu vaši komickou báchorku o vaší mlékařce a vaší bandasce, v které vždy zbyla polovina,  protože mlékařka (tj. Rusko) ji nikdy celou nenaplnila). Zamlčujete ovšem, že to je právě Ukrajina, která se léta zuby nehty brání - a to i přes kritiku EU - přistoupit na společné předávací a měřící stanice na hranicích s Ruskem. Jistě ví, a Vy s ní, pane Ludvíku, proč. Pak by ji takováto měření usvědčovaly ze lži, že ruský plyn nekradou. Nedávno na to upozornil a Ukrajinu kritizoval i český velvyslanec pro otázky energetické bezpečnosti Václav Bartuška, napsal jsem vám to. Ale lžete dál, že, pane Ludvíku.

Re: Společné měřící stanice blokuje Ukrajina

Co dodat k tvrzení autora článku, že "Gazprom neví, kolik plynu do soustavy na Ukrajině posílá".

Je to k smíchu nebo k pláči? U plynárenského experta jednoznačně k pláči...

Možná si pane Ludvíku vzpomenete na tzv. RUS-UKR plynovou krizi z r. 2009. Kam tehdy ti experti z EU a zástupci plynárenských firem jeli, když byli vysláni na měřící stanice?

Můj kolega byl tehdy na měřící stanici Sudža, mám ho požádat o fotku?

Re: Společné měřící stanice blokuje Ukrajina

Prosím, přečtěte si veřejně dostupné dokumenty Evropské komise z počátku roku 2009 (plynová krize). Nebo si otevřete Google Earth a podívejte se, jak vypadají předávací a měřící stanice (pro navigaci: obec Ruská na slovenských východních hranicích, Lanžhot na č/s hranicích, rakouský Baumgarten u slovenských hranic či německý Waidhaus za Rozvadovem). Dále si vezměte mapu evropských tranzitních plynovodů (např. Evropské energetické agentury) a pokuste se najít podobné objekty na ruské straně hranice s Ukrajinou. Budete hledat marně. Množství plynu lze orientačně odvodit z jeho teploty a tlaku na výstupech z kompresorových stanic; obchodně je však takový výpočet bezcenný, zvláště pak, pokud jsou na ruském území z plynovodů odbočky. Zřejmě zaměňujete měřící tratě s bezpečnostními kulovými uzávěry potrubí nebo objekty čistících výpustí. Ty na mapě snadno najdete. Ruská politika obecně byla a je integrálně založena na lži a propagandě. Proč jí podléháte, když víte, že nemáte pravdu? VL

Re: Společné měřící stanice blokuje Ukrajina

Takže podle vás, pane Ludvíku, český zástupce velvyslanec pro energetickou bezpečnost v EZ pan Václav Bartuška neříká pravdu (alias  lže), když tvrdíí, že Ukrajinci dlouhodobě odmítají zřídit na hranicích s Ruskem své či společné měřící (předávací) stanice?

Takže ještě jednou: Lže podle vás pan velvyslanec Bartuška, nebo nelže?

A do třetice: Lže podle vás, nebo nelže?

Re: Společné měřící stanice blokuje Ukrajina

Pane Ludvíku,

problém je přeci v tom, že neexistují společné měřící stanice, nikoliv, že neexistují žádné měřící stanice.

Asi si nemyslíte, že Naftogaz platí měsíčně desítky milionů USD na základě orientačního a povšechně bezcenného

výpočtu. Opakuji, u plynárenského experta je takové tvrzení k pláči.

Zde máte mapu ze stránek Naftogazu vč. měřících stanic na ruské straně.

http://naftogaz-europe.com/article/en/UAGasTransitRoutes

A nenechte se prosím zmást hodnotami dodávek v jednotlivých letech - nejedná se čistě o tranzit, ale tranzit vč. domácí ukrajinské spotřeby.

Re: Společné měřící stanice blokuje Ukrajina

Co jsou v tom případě "metering stations: Sokhranovka, Sudja, Pisarevka, Valujki, Platovo" zmíněné v dokumentu http://ec.europa.eu/deutschland/pdf/tor_observers.pdf?

Mohl byste mi objasnit, co tam meterují ty "metering stations" konkrétně vyjmenované v dokumentu o dodávkách zemního plynu - když neměří průtok zemního plynu?

Jsem kritik ruské politiky

ale nejsem fanatik. Ač s autorem v mnoha technických názorech na infrastrukturu a diverzifikaci souhlasím, není nutné u toho používat označení ruská rakovina. Expresivní smýšlení vytlačuje to racionální.

Re: Jsem kritik ruské politiky

Ludvik zapomel na jedno prakticke porekadlo: sevce drz se sveho kopyta! No a podle toho to u nej vypada.

Re: Jsem kritik ruské politiky

Pane Urbanče, právě jste mne zachránil od zbytečně vypjatého příspěvku, proto Vám jako bonus zasílám dosti podrobné schema plynovodů na Ukrajině. Je tam i odpověď pro pana Žižku, který mne přesvědčoval, že z Ukrajiny nevede žádný plynovod do Polska.

http://ria.ru/infografika/20150227/1049542561.html

PS. Teď se hlavně řeší otázka zda plyn pro Ukrajinu jsou také přímé dodávky plynu z Ruska do oblastí pod kontrolou separatistů na východě Ukrajiny (po současném přerušení dodávek z "centrální" Ukrajiny) a jsou proto součástí uzavřeného kontraktu z Gazpromem nebo ne. Pokud ne, je to uznání samostatnosti tohoto území, pokud ano, je třeba zaplatit To je současné dilema Kyjeva. K přerušení došlo pro údajné poškození sítě.

Pokud se podíváte na mapičku, uvidíte, že ty přímé dodávky se týkají nejspíš i neobsazeného půl milionového průmyslově důležitého přístavního města Maroipol.

Re: Jsem kritik ruské politiky

pane Křivane, pěkná mapka! Teď jsem zvědavý zda ten 1/ sedmilhář nebo 2/ politruk Ludvik si nasype popel na hlavu za svou rekneme koupenou odbornost a odejde do duchodu nebo bude vyvracet skutecnosti od neexistence mericich stanic az po fiktivni plynovody a jejich kapacity...... :-DD a hlavne to svede na Rusko, protoze ho plati pres Bursika, americka ambasada

Re: Jsem kritik ruské politiky

Ani nevím, co to p. Žižka psal o plynu z UA do PL. Píšete, že když Kyjev nezaplatí za separatisty, pak se na to nahlíží jako že je uznává. A pokud nezaplatí a nadále je neuznává, pak je potřeba udělat nátlak na Kyjev, aby je uznal? Tohle vyloženě zavání hledáním záminky ke konfliktu. U Mariupolu bude asi ještě veselo. Nevěřím separatistům, že nebudou chtít pokračovat. Současná linie se mi nezdá a jejich bojová nálada je značná, stejně tak množství podpůrných nacionalistických hlasů z Ruska. Minsk má jednu velkou slabinu - nepodepsaly ji nejvyšší představitelé jednajících zemí, tedy Putin, Porošenko, Merkelová s Hollandem. Je to jenom příměří, které nedojednalo status Ukrajiny a východu natož Krymu. Podle mne nevydrží dlouho.

Re: Jsem kritik ruské politiky

Pane Urbanče, vcelku souhlasím. Také si myslím, že území které ovládají separatisté není životaschopné. Záleží na tom jak se k tomu postaví Kreml a Kyjev. V otázce federalizace jsme myslím byli zajedno. Nepíši o separatistech, ale o území ovládaném separatisty, vidím v tom jistý rozdíl

Co se týče plynu, tak bych chtěl zopakovat. V době mrazů, Kyjev vypnul na těchto územích plyn, který je životně důležitý pro udržení infrastruktury v provozu. Vyjmenuji jenom nemocnice, školy, obytné budovy, fabriky. Má tam žít nejméně 4 miliony lidí. Jak by jste to řešil Vy? .

PS.Omlouvám se, Žižka je tam proto, že předpokládám jeho zájem o téma, které je mu blízké.

Re: Jsem kritik ruské politiky

Rozumné řešení je zbavit se ruské menšiny, tedy Ukrajinu symbolizovanou Kyjevem zmenšit o východní části, nejlépe asi v hranicích původních správních oblastí, výměnou za vstup do NATO či nějakou formu partnerství (základny?). Obě strany musí udělat ústupky, ale musí za to něco dostat, jinak frustrace nevymizí. Otázkou zůstává, co vše se bude muset stát, aby k tomu došlo... Ale kdo ví, třeba některý významný politik překvapí.

Sudety

Pane Urbanče, já mam pocit, že Kyjev se chce zbavit těch menšin jako vítěz 3WW

Re: Sudety

Já bych z toho Kyjeva nedělal něco velice hrozného. Jeho problém je korupce a oligarchie, ale to není věcí výhradně Kyjeva, ale nepochybně celé Ukrajiny, tedy i těch separatistických oblastí a určitě i Ruska, byť to tam bude lepší. Kyjev se potýká se svými problémy, ale nedá se říci, že by ruskou menšinu utlačoval. I ten jazykový zákon byl jen návrh bez schválení natož platný. V loňských podzimních volbách získal Pravý Sektor jediný mandát. A vyčítání Kyjevu, že nechce posílat na východ plyn či sociální podpory, bych zlehčil otázkou - jaká je ochota separatistů platit daně a spotřebovaný plyn? Kyjev není hitparáda a separatisté za podpory Ruska toho využívají. Pragmatismus, nic víc, nic míň. Myslím si, že úroveň obou stran je stejná. I to Rusko má své silné nacionalisty a opoziční aktivisté tam umírají podezřele často, byť se pravdu sotva dozvíme.

Re: Sudety

Vcelku zajímavé je podívat se na mapu s výsledky ukrajinských voleb. Přijde mi, že hlas lidu volající po separatismu není tak silný a trochu mě překvapuje to rozložení. Spíše se přikláním k tomu, co píše Taťána - že jsou lidé zklamaní a z toho pramení jistá vzbouřenost lidí na východě. Přesto mám dojem, že separatisté jsou podstatně radikálnější než samotní obyvatelé separatistických oblastí.

Re: Sudety

Pane Urbanče, děkuji za odpověď. Nechci jít do detailů, k jazykovému zákonu a ukrajinizaci jsem psal na ČP poměrně podrobně. Tak jen jako příměr. Jistě si dokážete představit co v lese dokáže způsobit jedná sirka. Jihovýchod si Majdanu do té doby moc nevšímal.

Víte komu se říká v kyjevské vládě "muž války"? Pokud nevíte, tak je to premiér Jaceňjuk, historicky spjatý se Stepanem Banderou. Jeho strýc byl v této partě ideologem, který až do své smrti snad v Kanadě, udržoval mýtus o hrdinském boji banderovců proti Židům, Polákům, Rusínům, Moskalům, volyňským Čechům.a dalším. Víte, že v parlamentu jsou přímí potomci vojenských vůdců ukrajinských fašistů, těch co mimo jiné přímo veleli divizi SS, německy 14. SS-Freiwilligen Division "Galizien"?

PS. Na obou stranách je nadšení obyčejných lidí vždy podstatně menší než ideologicky motivovaných složkách. Z druhé strany na území separatistů je účast místních dost podstatná, za to mohou právě trestné oddíly jako jsou bojovníci z Pravého sektoru

Buď Kyjev neuznává, že by území DLR a LLR

bylo samostatné - a pak by prostě měl platit za veškerý plyn dodaný na Ukrajinu - a se separatistickými republikami si vyříkat placení. Nebo platit nebude - ale pak uznává de facto (když už ne de iure) samostatnost těchto území.

Stejně jako když odmítl vyplácet důchody a platy státním zaměstnancům na území separatistických republic - opět tím de facto uznal, že mu tato území nepodléhají a jsou tedy samostatná.

Tlačit netřeba - Kyjev to už uznal.

Re: Buď Kyjev neuznává, že by území DLR a LLR

Je třeba rozlišit uznání od ztráty kontroly s možností případnou neposlušnost proti zákonným povinnostem si vynutit. Očividně Kyjeva se týká ten druhý případ. Pak jeho neochotu za separatisty platit chápu jako prostředek k jejich potlačení, když možnost civilního řízení není možná.