Diskuse k článku

Rozkládá se zažité uspořádání Blízkého východu?

Vývoj v severní polovině Iráku může mít pro celý region dramatické dopady. Postmoderní džihádisté z Islámského státu v Iráku a Levantě (ISIL) například chtějí zlikvidovat Sykes-Picotovu linii, jež vznikla za první světové války. Píše Břetislav Tureček.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Levanta je ...

Pan Tureček (sice jenom mezi řádky) napsal velmi podstatnou informaci, kterou naši zpravodajci možná ani neznají:

slovo Levanta (arabsky aš-Šám) v názvu islamistických jednotek ISIL neznamená pouze Sýrii, jak se někdy nepřesně překládá, ale také právě Jordánsko, Libanon, Palestinu a Izrael

Za to panu Turečkovi upřimně děkuji, i když si nezapomněl kopnout do USA.

0/0
28.7.2014 17:12
Foto

Holcman

Které mocnosti asi podporují

ty nesmiřitelné a totálně fanatické pošuky?

0/0
24.6.2014 16:49

A je to,

přiblblí Amící jsou out off¨. " kdo chce peněz jako máku, někdy skončí při smetáku, kdo chce peněz jako smetí , někdy skončí při koštěti"

0/0
17.6.2014 5:29
Foto

V.Hricák

Víte pane Cermane,

myslím si,že ti lidé nemají co ztratit.Kdo má nějaký majetek,ten se o něj bojí.Ten kdo nic nemá,nemá co ztratit.A těm lidem zůstala jenom jejich víra.Lidí je na planetě moc a hrabivost mocných nezná své meze.Obávám se,že se lidstvo sune ke zlomovému okamžiku,který tyto dekadentní příznaky vyřeší.Na tom by nebylo až tak nic neobvyklého,kdyby lidstvo nedisponovalo tak zničujícím potenciálem.Logika pravděpodobnosti mi pak říká,že je jenom otázkou času,kdy se islamistickým pošukům podaří nějak pokoutně získat atomovou bombu a bude vymalováno.Zarážející na celé věci je i tempo,které se neustále zrychluje.Celý svět mi nyní připomíná sud s prachem.Všude se to vaří a tam kde je relativní klid,tam začíná převládat blbá nálada.

0/0
17.6.2014 6:43

Že jsou pošuci islámisté to bych ještě pochopil,

ale že se jako dementi chová euroatlantická společnost to je opravdu nebezpečné. Nemůžeme si myslet, že naše generace prožije život v klidu, když se z historie odmítá poučit. Kolika generacím se to v historii podařilo????

0/0
17.6.2014 7:58
Foto

V.Hricák

Re: Že jsou pošuci islámisté to bych ještě pochopil,

Všimnul jste si,kolik lidí kolem nás chrastí zbraněmi a nejraději by i ukrajinský problém vyřešilo silou?A jak rychle,pod vlivem mediální masáže přibývají další?Na jednu stranu umožňujeme do Evropy nekontrolovaný příliv imigrantů,které osobně považuji za skutečné nebezpečí,a na straně druhé by jsme šli nejraději bojovat do války,o které nic nevíme.

0/0
17.6.2014 8:20

Chrastění zbraněmi to je ta demence,

válku si představují jako počítačovou hru a myslí si že mají 10 životů. Nevybočuje to však z hranic evoluce. Zánik nepřizpůsobivých organismů je nutnost evoluce. Bohužel vyvinuli jsme prostředky přesahující hranice tohoto úkolu a to je ten prů..r, přesahující meze evoluce. To ru nikdy předtím nebylo!!!! Teď nezbývá než se modlit.

0/0
17.6.2014 8:51

J. Křivan

Re: A je to,

Pane Cermane mohu jen souhlasit. Válečné konflikty od zničení SFRJ a především po 11.9.2001 narůstají podle principu nabalování sněhové. Otázka zní, je to z nerozumu, nebo organizováno. Nejspíš ode všeho trochu. Pro mne dosud nepochopitelný rozpad Jugoslávie říká, že není radno si zahrávati z ohněm. Jugoslávie z pohledu velkých čísel byl jen malý ohníček. Blízkovýchodní konflikt a Ukrajina jsou už řádný požár. Hledat se musí ten, kdo má v ruce sirky a zatím měl pocit, že se nepopálí.

0/0
17.6.2014 11:00