Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Čech 2.1.2021 19:36

Jakkoliv mám k současné vládě v souvislosti s koronavirovou infekcí a k jejím opatřením dosti zásadní připomínky, musím uznat, že dělá co umí a co může.

"Z české politiky primitivní jednostranná kritika nezmizí"

Není to vina té politiky a jejích aktérů, ale systému, který tuto politiku vytváří. Jedinou věcí, která má tuto politiku na svědomí je volná soutěž politických stran podle čl.5 ústavy. Volná soutěž, která nemá stanovena žádná pravidla a která probíhá nepřetržitě a neustále, zejména tam, kde podle mého názoru nemá co dělat. Na půdě moci zákonodárné, výkonné a soudní. Orgány těchto mocí mají ústavou stanoveny jiné úkoly, práva a povinnosti, které ona volná soutěž zcela paralyzuje. Tato volná soutěž politických stran probíhá stylem "chyť jak můžeš" bez jakýchkoliv morálních zásad. Coronavirus necoronavirus, COVID neCOVID. K tomuto názoru musí nutně dojít každý přemýšlivý člověk, pokud si poslechne projevy našich politiků, zejména těch, kteří tvoří jednu ze současných opozic (ODS

P. Čech 2.1.2021 19:36

TOP 09, KDUČSL, Piráti, STAN), ale i ČSSD a KSČM. Pokud nebudou stanovena zákonem jasná a důsledná pravidla oné volné soutěže politických stran, zejména její absolutní zákaz na vyjmenovaných místech, která slouží všem občanům, potud bude veškerá kritika primitivní a jednostranná.

J. Nový 2.1.2021 20:30

Jenže to byste musel omezit nebo usměrnit i média a dovedete si představit ten řev o omezování svobody názoru? ;-D

P. Čech 3.1.2021 19:10

Ono stačí opravdu jen málo. Kvalitní zákon o obecném referendu, ničím neomezený. Referendu, jehož výsledky jsou obecně závazné pro všechny občany, ale i pro moc zákonodárnou, výkonnou a soudní.. V demokratickém, občanském státě se potom již o vše mohou postarat občané, jejichž většinová vůle musí být naplněna. To je totiž ta tolik okecávaná demokracie.