Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 4
  • Poslední: 5.3. 2019 20:12
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Chybí akce Z

Tam se člověk vyučil řemeslu, a zdarma. A o tom v Praze nemají ani tuchy.

Re: Chybí akce Z

Akce "Z" nebyla o řemeslnících, ale o úklidu, rozšiřování zeleně a stavbě objektů občanské vybavenosti místními občany na základě dobrovolnosti. Potom se šlo na pivo "utužovat kolektiv". Věřím, že tam vznikla i řada manželských párů které spolu žijí spokojeně dodnes. Typický "socialistický nešvar", který v době divokého kapitalismu bohužel zanikl.

Re: Chybí akce Z

Víte o socializmu nic. Projděte se po venkově, nenajdete vesnici, kde by se zdarma nestavělo. Obchody, kulturní domy, radnice, zdravotní střediska,mateřské školy, hřiště, hasičské zbrojnice atd.Úklid zajišťovali lidé průběžně, na to organizaci nepotřebovali. Většina toho, co občané na vesnicích bezplatně udělali, bylo listopadu zprivatizováno nebo zničeno. Najít dnes na vesnici prodejnu je unikum.

Co dodat?

Co k tomu dodat. Snad jen to, že Úřady práce nadělaly hromady řemeslníků v systému rekvalifikací a tím i hromady velice špatných odborníků na řemeslnou práci. Je množství malých firem, kde jsou přeučení havíři na obkladače, malíře i instalatéry ap., kteří nemají žádnou praxi a mnozí z nich ani snahu odvádět kvalitní řemeslnou práci. To stát se zasloužil o propad řemesel v Česku a náprava je v nedohlednu!