Diskuse k článku

Rodiče začali být obelhávaní, že všichni dnes potřebují maturitu

Prestiž řemeslníků není u nás vysoká, což učni změnit nepomáhají. Někteří absolventi jsou téměř negramotní, varuje v rozhovoru cechmistr malířů, lakýrníků a tapetářů pro ČR Radomil Konečný.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Tomáš 5.3.2019 11:31

Chybí akce Z

Tam se člověk vyučil řemeslu, a zdarma. A o tom v Praze nemají ani tuchy.

J. Křivan 5.3.2019 11:56

Re: Chybí akce Z

Akce "Z" nebyla o řemeslnících, ale o úklidu, rozšiřování zeleně a stavbě objektů občanské vybavenosti místními občany na základě dobrovolnosti. Potom se šlo na pivo "utužovat kolektiv". Věřím, že tam vznikla i řada manželských párů které spolu žijí spokojeně dodnes. Typický "socialistický nešvar", který v době divokého kapitalismu bohužel zanikl.

S. Tomáš 5.3.2019 20:12

Re: Chybí akce Z

Víte o socializmu nic. Projděte se po venkově, nenajdete vesnici, kde by se zdarma nestavělo. Obchody, kulturní domy, radnice, zdravotní střediska,mateřské školy, hřiště, hasičské zbrojnice atd.Úklid zajišťovali lidé průběžně, na to organizaci nepotřebovali. Většina toho, co občané na vesnicích bezplatně udělali, bylo listopadu zprivatizováno nebo zničeno. Najít dnes na vesnici prodejnu je unikum.

P. Hlosta 5.3.2019 7:14

Co dodat?

Co k tomu dodat. Snad jen to, že Úřady práce nadělaly hromady řemeslníků v systému rekvalifikací a tím i hromady velice špatných odborníků na řemeslnou práci. Je množství malých firem, kde jsou přeučení havíři na obkladače, malíře i instalatéry ap., kteří nemají žádnou praxi a mnozí z nich ani snahu odvádět kvalitní řemeslnou práci. To stát se zasloužil o propad řemesel v Česku a náprava je v nedohlednu!