Řidiči mohou opět tankovat čistou naftu bez biosložky

Takzvaný Optimal Diesel najdou na všech 192 čerpacích stanicích EuroOil státní společnosti Čepro.

Pár let drahého „ekoteroru“ snad pomalu končí. Už si zase budete moci koupit naftu bez ekosložky, jež pohonné hmoty prodražovala a zhoršovala jejich kvalitu. Biosložka mimo jiné mnohem více zanáší vstřikovací trysky v motoru než klasické fosilní palivo. Z velkých sítí čerpacích stanic je to překvapivě ta státní, která s čistou naftou přichází jako první.

Společnost Čepro, která provozuje síť čerpacích stanice EuroOil, oznámila, že od poloviny února najdou řidiči na všech jejích 192 čerpačkách i čistou naftu bez biosložky – Optimal Diesel. Mezi hlavní přednosti Optimal Diesel patří právě menší zanášení vstřikovacích trysek při spalování motoru, dlouhodobá skladovatelnost, menší citlivost na pohlcování vzdušné vlhkosti a nižší pěnivost při tankování.

Podle informací ČESKÉ POZICE by cena Optimal Dieselu měla být stejná jako cena nafty obsahující biosložku.

Jak je možné prodávat čistou naftu, když povinnost přimíchávat biosložku do paliv nařizuje zákon? Řešení je ve vedlejším stojanu, který nabízí čisté biopalivo. Zákon totiž neříká, že podíl biosložky musí být v každém prodaném litru, ale v celkovém prodaném objemu pohonných hmot. Vlk ekologických směrnic se nažere a koza (motor našeho auta) zůstane celá.

Zákon neříká, že podíl biosložky musí být v každém prodaném litru, ale v celkovém prodaném objemu pohonných hmot

To ostatně potvrzuje i generální ředitel ČEPRO Jan Duspěva: „Díky rozšíření produktové nabídky na čerpacích stanicích EuroOil o biopaliva Ekodiesel a Ethanol E85 z loňského léta nyní můžeme prodávat čistou naftu zcela bez biosložky. Pokračujeme v záměru nabídnout takové složení paliv, ze kterého si každý zákazník vybere přesně to, které je optimální pro jeho vozidlo. Pro vozidla s naftovým motorem je proto Optimal Diesel bez biosložky ideální volbou.“

Kromě sítě EuroOil lze čistou naftu již pár měsíců koupit u společnosti KM-PRONA, která provozuje síť třiceti čerpacích stanic.

Počet příspěvků: 2, poslední 6.2.2013 06:18 Zobrazuji posledních 2 příspěvků.