Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 11
  • Poslední: 1.9.2016 10:04
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Rozpaky nad Karlem Janečkem

U nás existuje systém parazitních sítí propojujících politické strany, státní ouředníky, spřátelené podnikatele, justici a policii. Jeho účelem je vykrádání státních zakázek a upevňování moci. I přes dílčí úspěchy ještě zdaleka nebyl poražen. ODS, jako jedna ze 2 nejzkorumpovanějších stran, dostala sice výprask, ale nezanikla. ČSSD je dokonce na špici moci. Babišovo ANO ukázalo své skutečné poslání. Totiž zabezpečení dotačního businessu pro Agrofert. Nikdo další není na obzoru.

Je logické, že u průměrného voliče to vyvolává pocit zmaru a rezignace na jakékoli aktivity pro zlepšení.

Jedinou možností je vznik důvěryhodné politické alternativy, která by provedla radikální reformu státní správy a "zlojedům" omezila příležitosti na minimum. Vytvoření důvěryhodné strany je však velmi náročné a drahé. Je prakticky jen několik málo lidí, kteří mohou být (morálně, intelektuálně a finačně) hybateli takového procesu. Jedním z nich je Karel Janeček. On však od skutečných politických aktivit dává

Re: Rozpaky nad Karlem Janečkem

ruce pryč. Pak je ovšem těžké pochopit jeho pláč nad rozlitým mlékem.

Novinářský stav stůně

na zoufalý nedostatek osobností. Pátrající hrdinové v bahnisku známých kauz už nestačí. Skandály sice táhnou, ale "rozmazlují" a zároveň otupují veřejnost. I bohatýři proklamované nezávislosti skončili ve škopku osobních kariérních příjmů. Co je třeba změnit? Tohle všechno odvrhnout a podporovat osobnosti, které se naopak profilují svými názory, stojí si za nimi a proklamují vážná a věrohodná stanoviska. Zvednout nekompromisně laťku diskusí v médiích a s politiky, kteří toho nejsou schopni, se vůbec nebavit. Vtáhnout do polemik odborníky a vyloučit nebo diskusně znemožnit tlachaly, kteří jen hájí svoji kariérní basu. Ve veřejném životě pěstovat průběžný konsensus občanských zájmů pro nezbytný základní chod demokratické společnosti a pěstovat obecné vědomí odpovědnosti za ni. Pak by se Karel Janeček mohl věnovat třeba charitě. Ptám se, proč se ještě dnes, 26 let po sameťáku, nalézáme v tomto "nouzovém" stavu?!

Kam směřujeme!?

"Jsou to velké kaňky a rány pro vývoj našeho politického systému a demokracie." Musíme si však ještě před tím položit otázku, kam vlastně náš politický systém a "demokracie" od roku 1989 vlastně směřuje?

RE

Je pravda ze Babis, resp. obava z nej zatemnil mnoha lidem mozek. Je v tom babis, podporuje to babis, pak je to spatne. Vse ostatni jde okamzirte stranou. Resp. muj osobni nazor je, ze toto vsugerovani je spise vyborna medialni prace lidi kolem CSSD. A mnoho lidi na to socanum bohuzel skace.

Dotace na demokracii

Chvályhodné, že bohatý Janeček věnuje prostředky těmto aktivitám. Má dobrou pozici díky svému byznysu, který je takové povahy, že je Janeček prakticky nezkorumpovatelný. Lidé jsou převážně jako kur domácí, také nehrabou zadarmo, a někdy ani pro dobrou věc. Novinářský stav se skládá také z lidí víceméně nepoučených (nedovzdělaných) a nedůsledných, tudíž služebných. Ta celá věc "pokoutné" reorganizace policie je skandálem veřejným a měl by následovat dopad politický. Jenomže tak to chodí jen v zemích na západ od nás. Odborné informační zdroje jsou utajené a jen potvrzují náš český strach z konfliktů a jejich následků v případě prohry. Dokazuje to naší nezralost čelit aroganci moci, ústupnost a víru, že to nějak dopadne. Před tím nás už dávno varoval Havel. Tahle demokratická puberta může být nakonec osudná.

Šlápoty novinářské za kolik jedete ?

Vy jebané novinářské ku rvy.

Jsem tak ten začátek jakoby mi četli myšlenky

Tak ten začátek, jakoby by mi z hlavy vypadlo, já také nechápu jak jim něco takového mohlo projít, dyť sam důkaz a smrad po prohnilosti a levárně. Ale ono tento problém je zde 89. roku, vládne nám mafie Babiš to jako jediný člověk v historií řekl natvrdo veřejně, fiala přitom přestal dýchat na chvíli, strachy.. Jasně a nepochybně všechno okolo Babiše potvrzuje co říkám už několik let, je to špinavá banda zlodějů bezcitných vlastizrádců a lidských odpadů.. Dokud je z tama nevykopem, vážení a pokud je vám to proti srsti, měli by jste už teď zařídit hrobek, neboť s největší pravděpodobností bude hrozit že kde zdechnete tam zůstanete ležet, pak snad někdy ti co zbydou ty hromady shrnou bagrem.. To to nás čeká pokud nepřevezmem my lidé naši krajinu.. To je ale práce policie, ta je tak doblblá že neví kterrá bije, zapomněli na své povinnosti ! Jsme v průseru až po uši a už brzy to začnem pociťovat všichni, teda začnete, já sem sbaleny a připravený k útěku už dlouho, příliš nedůvěřuji našemu "odvá

No tak tady, tedy podle mne,

má pan Janeček pravdu. Chovanec ani Tuhý nikdy pořádně nevysvětlili a hlavně nedoložili důvod a cíle podivné reorganizace. Kritizoval to jasně a otevřeně Gabal a už se v médiích neobjevil. Zato jsou stále slyšet ti, kteří potřebují chaos v policii. A to jsou všechny tzv. systémové partaje, prezident a lobbisté (spíše mafiáni). To je zajímavé, že to mainstreamovým médiím nevadí a že unisono reformu obhajují a jako argumenty se jim hodí všechno. Podivná role "hlídacího psa" demokracie.

Re: No tak tady, tedy podle mne,

ten konec je dost naivni ... prej hlidaci psi haha, poslechnete si nekdy JaJu (Jakuba Jandu) z Evropskych hodnot, a zjistite jake jsou zadouci dnesni evropske hodnoty haha

Re: No tak tady, tedy podle mne,

Naivní jste Vy, když jsou pro Vás EH nějakým médiem. Zdrojem informací pro mne jsou jen vybraná tuzemská média a hlavně britské a německé servery. A potom vlastní úsudek, vycházející z mého, poměrně širokého vzdělání a životních zkušeností. Nemám čas číst nebo poslouchat nějakého troubu. A jestli jste si nevšiml, jsou u hlídacího psa uvozovky. Pokud mě chcete něco vytýkat, tak ať to má alespoň nějakou argumentační hodnotu.