Diskuse k článku

Rektorka VŠE: Nejsme filozofové. A děkan Ševčík se bát nemusí

Nastupující rektorka Vysoké školy ekonomické Hana Machková se rozhodla nepíchat do vosího hnízda a neiniciovat kroky k odvolání děkana Národohospodářské fakulty Miroslava Ševčíka, za nímž se vleče několik kauz. V obsáhlém rozhovoru s ČESKOU POZICÍ rovněž objasňuje, jak bude chtít profilovat VŠE.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Vyšata 3.6.2014 11:04

Necitim se byt kompetentni

posuzovat kvality dekana Sevcika, jen mi zarazi kvalita jeho diskutujicich odpurcu. Ocekaval bych z prostredi ekonomu a akademiku trochu konstruktivnejsiho nakladani s argumenty a potlaceni emoci.

M. Bednařík 31.5.2014 18:02

Similia similibus

Děkan Ševčík je jeden z nejhnusnějších ódéesáckých charakterových zmetků. Jeho arogance, nadutost, fanatická tupost a hloupá zpupnost, předváděná v médiích je toho dostatečným důkazem. A pokud se ho nová rektorka zastává, je to ve smyslu klasické lidové moudrosti potvrzení rčení o vráně, která si sedá k ptákovi stejného druhu. Similia similibus.

S. Cerman 31.5.2014 12:35

Paní rektorka je skvělá současná ekonomka

morálka přeci není ekonomická kategorie tak proč se jí zabývat? To dělal idealista Havel a kam dovedl naši ekonomiku. Paní rektorka je vyznavačkou současného českého pragmatizmu jak ho zavedl prof. Klaus. Ekonomický úspěch dnes má v česku pouze ten kdo se pohybuje na hraně zákona a vždy se před soudy dokáže obhájit. Viz Metrostav Blanka Key Investment, Open Card, Bakala, Penta atd. atd. Paní rektorka je žena na svém místě, co by si koupila za morálku??? Hlavně ji přeji, aby ji to dlouho vydrželo, aby ji nezačal odposlouchávat nějaký idealistický pomatenec jako např. István.

Ludekr2 1.6.2014 9:13

Re: Paní rektorka je skvělá současná ekonomka

Potíž je v tom, že "český pragmatismus" bourá stát.

Viz: Drahomíra Dvořáková "Rozkládání/rozkrádání státu" 2012, nebo Luděk Rychetník "Svobodný řád" 2012.

Ludekr2 1.6.2014 9:54

Re: Paní rektorka je skvělá současná ekonomka

Omlouvám se, křestní jméno profesorky Dvořákové je Vladimíra.

J. Novák 30.5.2014 23:57

.

Rektorka nejtěžšího učiliště v ČR je celkem vtipná, nicméně fakultní senát, jak je v textu správně konstatováno, si může volit jak chce, ovšem konečnou instancí, děkana jmenující je rektor, tedy právě ona, takže by si možná mohla najít nějaké věrohodnější argumenty, proč si dotyčného ve funkci ponechat.

F. Rudl 30.5.2014 16:56

vše

tato škola, co zplodila lidi typu klaus, zeman, dyba, ježek, ševčík, komárek a další socialistická "esa", co náhle začala rozumět kapitalismu patří zrušit a to okamžitě. je to ostuda tohoto státu. furt se tam učí po soudružsku a taky tam po soudružsku chrání gaunery v čele s tím děkanem ševčíkem. tohle udělat u nás ve vídni na tu byť jen asistent, tak už dávno na škole není. jen u nás je ještě omlouván, hanba je slabé slovo.

V.Hricák 31.5.2014 7:02

Re: vše

I když jsem Ševčíka nikdy nemusel,je mi nyní vcelku lhostejný.Jedna věc mne ale na celém jeho případu zaráží.Jedna skupina jeho kritiků mu vyčítá,mimo jiné, špatnou jazykovou vybavenost.On sám pak uvedl,že začal být na sklonku socíku politicky pronásledovaný a musel přijmout nějakou stáž ve Vídni.Pokud má ona skupina kritiků pravdu,co v té Vídni proboha dělal?Umýval tabule?Nebo sebou měl tlumočníka?Zeptal se ho někdo z oné skupiny na to?Osobně řadím Ševčíka do skupiny převléknutých prospěchářů.Za bolševika byli zapálenými komunisty,po převratu ještě horlivějšími kapitalisty.Bohužel,měl jsem možnost jich i několik osobně poznat.Sorta lidí ze které se vám chce zvracet.