Ceska Pozice

Reflex nabízí nejvíc miliardářů na centimetr čtvereční

V dopisní rubrice týdeníku se sešly reakce hned tří miliardářských skupin: Andreje Babiše, Zdeňka Bakaly a Kellnerovy PPF.

Petr Kellner jako „kápo Kelli“ zdobil obálku Reflexu číslo 34, na týdeníku s číslicí 36 se vyjímá „šílenec“ Karel Janeček, který na coveru přebil i Marka Dospivu z Penty. Ten je ukryt uvnitř. foto: © archiv časopisu Reflex, www.reflex.czČeská pozice

Petr Kellner jako „kápo Kelli“ zdobil obálku Reflexu číslo 34, na týdeníku s číslicí 36 se vyjímá „šílenec“ Karel Janeček, který na coveru přebil i Marka Dospivu z Penty. Ten je ukryt uvnitř.

Čeští miliardáři, kmotři a kmotříčci mají nové povinné čtení. Měnící se časopis Reflex, do něhož vlétl jako kulový blesk/neřízená střela/zuřivý reportér (vyberte si sami) nový zástupce šéfredaktora Jaroslav Plesl, se v posledních týdnech zaměřil na nejbohatší Čechy a jejich impéria. PR manažeři Agrofertu, BXR, Penty, KKCG nebo PPF nemají zřejmě z nové čtenářské kampaně radost. Nezaznívají totiž jen ohlazeně hezké věci.

Příkladem budiž aktuální Reflex (č. 36), jehož obálku zdobí další „šílený“ boháč – protikorupční bijec Karel Janeček (ex RSJ). V dopisní rubrice reagují hned na tři dřívější Pleslem podepsané články zástupci dotčených miliardářů, či dokonce oni sami. Není to poprvé, kdy Reflex vykazuje patrně největší koncentraci miliardářů na centimetr čtvereční tiskové plochy; jedním z památných příkladů byl i nedávný rozhovor s novinářem Erikem Bestem. Ale zpátky k reakcím v rubrice Dopisy:

Janečkův koeficient slušnosti

Aby nebylo naštvaných málo, stačí se začíst do aktuálního interview s Janečkem, jehož portrétní fotografie ve svěrací kazajce, a navíc s otočenou hlavou od objektivu, patří k fotografickým majstrštykům! Nebude s podivem, když se v Reflexu s číslem 37 objeví reakce někoho z kanceláře prezidenta Václava Klause, protože matematik Janeček v rozhovoru číselně stanovil míru slušnosti v Čechách následovně: „Když každého člověka ohodnotíme na stupnici 0 až 1, kdy jedna je svatý a nula je stoprocentní zlojed typu Václav Klaus, tak průměr České republiky je dobrý, odhaduju to tak na 0,7. Problém je v tom, co máme v Parlamentu. Průměr je tam třeba 0,3.“

Karel Janeček: Nulu má stroprocentní zlojed typu Václava Klause. Průměr v parlamentu je třeba 0,3...Reakci si možná neodpustí ani skupina Penta, o jejímž „kmotrovi“ Marku Dospivovi pojednává třetí část seriálu oněch pěti rodin. „Problém se špatnou pověstí řeší Penta do dnešních dnů. Ať už jde o Dospivovy kontakty s pražským podnikatelem Tomášem Hrdličkou, který je považován za šedou eminenci pražské ODS, nebo o ,zvláštní vztahy‘ s ministrem financí Miroslavem Kalouskem,“ píše Plesl v aktuálním čísle Reflexu o firmě, jež na Slovensku proslula i skandální Gorilou a má zálusk na okolí pražského Masarykova nádraží.

Příští vydání Reflexu slibuje „portrét impéria Zdeňka Bakaly“. A že na toto impérium nebude reportér Plesl milý, se dá vcelku očekávat.

zpět na článek


© 2022 MAFRA, a.s., ISSN 1213-1385 © Copyright ČTK, Reuters, AFP. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.