Realitní tendr ČEZ: první kolo skončilo, počet zájemců neznámý

ČEZ vybere vítěze soutěže na prodej tři lukrativních nemovitostí v Praze tento čtvrtek, jeho jméno zveřejní až koncem června.

První kolo dvou tendrů, z nichž má vzejít kupec tří pražských administrativních objektů v majetku skupiny ČEZ, bylo ukončeno v pondělí 23. května. Prodávající původně zveřejněnou lhůtu prodloužil o týden. „Výběrové řízení stále běží, ve čtvrtek skončí druhé kolo,“ uvedl pro ČESKOU POZICI Jan Kalina, jednatel a generální ředitel společnosti ČEZ Správa majetku. Jakékoliv bližší informace k soutěži, včetně počtu zájemců, kteří postoupili do druhého kola, odmítl sdělit. „Výsledky tendru musejí schválit statutární orgány společnosti. Odhaduji, že jméno vítěze bude možné zveřejnit koncem června,“ tvrdí Kalina.

Skupina ČEZ se hodlá zbavit budov v Duhové ulici 2 a 3 v Praze 4 a administrativního komplexu v centru Prahy ve Vinohradské ulici, který si pronajímá Všeobecná zdravotní pojišťovna. Novým majitelem nemovitostí se stane kupující, který ve výběrovém řízení nabídne nejvyšší částku.

ČESKÁ POZICE koncem dubna zveřejnila spekulace z realitního trhu, že se okolo tendru pohybují investoři blízcí managementu skupiny, kteří by obchod uzavřeli prostřednictvím offshorové firmy. ČEZ se proti těmto zprávám ohradil. „Jde o pouhé hloupé spekulace, které nezasluhují žádný komentář,“ napsala firma v prohlášení. „Soubor podmínek a pravidel soutěže byl nastaven tak, aby zabezpečil to, že soutěže se budou účastnit pouze ekonomicky silné subjekty s vážným zájmem o koupi nemovitostí,“ dodal ČEZ.