Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 12
  • Poslední: 3.6.2016 6:28
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
poznámka

Evropa, Rusko, Čína proti USA. Nějak je s toho článku cítit azbuka.

zfalšované volby

Rakousku se tyto cinknuté volby nepěkně vrátí.....

Socialisticka strana evropskych statu seda eminence

"Jörga Haidera, přestože byl v roce 1999 zvolen demokraticky a podílel se na vládě, „demokratická“ Evropa ocejchovala a Rakousku, které svévolně označila za personu non gratu, se jala vyhrožovat vyloučením z Evropské unie."

To je mlzeni. Akce proti Haidrovi a Rakousku byly organizovany v Socialisticke strane.evropskych statu.. Na toto thema byla i velmi konkretni diskuze v rakouskem parlamentu. I tato historie by se nemela zamlcovat vysvetlit. Je to aktuelni i dnes.

dosavadní model

známe. Jeden volič - jeden hlas. V Rakousku splnili plán , dokonce ho překročili o 528% !! Jeden volič - žádný hlas, druhý volič - několik hlasů !!

Výchozí stav známe, ale co nastane?

Koloniální státy, VB, Francie, Belgie , Nizozemí, Španělsko a Portugalsko dostaly účet za staletí svých koloniálních panství a snaží se jeho splacení rozložit na celou EU.

Státy bývalého Rakouska-Uherska kolonie neměly a nevidí důvod účet platit. Dokonce k překvapení ostatních, jsou schopny spolupracovat. Teď povede EU Slovensko.

Má-li EU přežít, musí akceptovat posun svého těžiště směrem na východ, v případě odchodu VB ten posun nastane razantně.

Pro nás dobrá zpráva, po 100 letech nástupnické státy Rakouska Uherska dokáží formulovat společné zájmy.

Pocity bezmocnosti jak dál ?

Přál bych si aby politologové uměli analyzovat i vliv technických, technologických změn na vývoj ve společnosti -

i ten detail, že J. Haider zahynul v luxusním Volkswagenu při velké rychlosti bočním nárazem vozu do betonového sloupku a tento fakt se nechá zkoumat pouze dle fyzikálních zákonů.

Jan

politolog ?

Vypadá to, že ČP se zařazuje mezi EU časopisy založené jako seriozní a když si udělají renomé, začnou točit pěkně na východ, kousek za Ukrajinu. Popis pozice Ameriky mne vrátil do školy, do hodin marxáku. Ten chudák co se tím tehdy živil a nebyl hloupýb,sám tomu nevěřil. Předopokládám, že u pana Bogára tomu bude podobně

Haider se nezabil v autě, ani v (nějakém) BMW, ale v luxusním BMW.

Pan Bogár je navíc i buran.

Článek, který nutí k zamyšlení

Autor potvrdil slova mého vídeňského kamaráda, profesora politologie, že Rakousko nebylo moc nadšené pádem železné opony, neb ztratilo své výsadní postavení prostředníka mezi východem a západem.

Kdo může pochybovat o tom, že USA byly tím, kdo hýbal rakouskou politikou? Stačí si pořádně přečíst podmínky formálního zrušení okupačního statusu Rakouska.

Mimochodem: Málo kdo si uvědomuje, že okupační statut Německa zrušen dosud není, i když se o tom při podpisu dohody o odsunu sovětských vojsk z bývalé NDR, mluvilo. Takže kdo si myslí, že USA neovlivňují politiku Německa, odmítá vnímat realitu.

P.S. Moje názory nejdou protiamerické, jen jsem realista.

Protiproud

Autor se nějak nemůže zbavit výrazného ideologického zabarvení článku, což, alespoň v mých očích, dost snižuje jeho vypovídající hodnotu. Imperium zla (USA), které se snaží rozvrátit zbytek světa, kde jsem to už slyšel ... .

Re: Protiproud

Stačí si přečíst politický záměr Zbygneva Brzezinskeho.........................

Kde je zbytek článku?

Nemůžu si pomoct, ale mám dojem, že autor napsal jen jakýsi úvod k neexistujícímu článku, a v tomto úvodu popisuje zevrubně výchozí situaci a zapomíná ji rozvést... Takže se nedovídáme, o co vlastně jde, co by Rakousko mělo dělat, jaké výzvy PŘESNĚ před ním stojí atd. Jedna epocha skončila, druhá začíná, nevíme, co přinese. To je mi dost málo na tak dlouhý článek.

Větší problém je ale autorova, řekněme, senzacechtivost (u politika bychom řekli "populismus"), která vystupuje na povrch na několika místech jinak seriozně znějícího textu. Skryté hybné síly, konspirační teorie, USA ovládající vše (autor zapomněl ještě na tsunami a tornáda, která jsou samozřejmě také součástí americké světovládné strategie) - to máme brát vážně? A pak je tu onen ironický odstavec o Jörgu Haiderovi, který byl demokraticky (bez uvozovek) zvolen, ale "demokratická" (s uvozovkami) Evropa ho vytěsnila, "až našel smrt ve svém BMW", za což asi taky někdo může...???

Re: Kde je zbytek článku?

Heider byl zvolen naprosto demokraticky, takže uvozovky na místě nejsou, a zasahování Bruselu do vnitřní politiky Rakouska nevypovídá moc o demokracii, takže zde jsou uvozovky na místě.

Když v parlamentních volbách získá většinu FPÖ, tak Brusel snad vypoví Rakousku válku, když na něho kvůli jednomu Heiderovi tenkrat uvalili sankce.