Radek Šmerda skončil v dozorčí radě České pošty

Aktualizováno. Ministr vnitra Martin Pecina odvolal bývalého ministra dopravy z kontrolního orgánu státního podniku.

foto: © ČTK, Doležal MichalČeská pozice

Aktualizováno. Ministr vnitra Martin Pecina dosud zůstával oproti některým svým kolegům v Rusnokově kabinetu se změnami v kontrolních orgánech státem kontrolovaných firem stranou. Teď však zasáhl. V SMS zprávě z dovolené v Chorvatsku potvrdil ČESKÉ POZICI, v pondělí odvolá člena dozorčí rady České pošty (spadá do gesce ministerstva vnitra) a bývalého ministra dopravy Radka Šmerdu.

„Šmerda odchází, protože byl dán do České pošty jako náměstek ministra vnitra a dneska už tam není za nikoho. Je možné, že tam dám někoho z ministerstva vnitra místo něho,“ napsal Pecina. Později informaci potvrdil i agentuře ČTK s tím, že Šmerdovo odvolání k dnešnímu dni podepsal již v pátek.

Šmerda do dozorčí rady České pošty nastoupil letos v únoru. Podle webu lidovky.cz se tehdy ucházel i o manažerský post. Loni na podzim se zase neúspěšně ucházel o post šéfa pražského dopravního podniku a bylo nejasné, za jakých okolností se Šmerda dostal do finálového výběru.

Generálního ředitele Petra Zatloukala prý Pecina odvolávat nehodlá. Podle zdrojů ČESKÉ POZICE se však židle houpe i pod vrchním ředitelem divize finance Martinem Horákem. „Horák není v mé pravomoci,“ dodal ministr Pecina.

Martin Horák má blízko k současnému kancléři prezidenta republiky. V roce 2010 působil ve funkci ekonomického náměstka v pražském dopravním podniku, byl však kritizován za střet zájmů, protože zároveň figuroval (minimálně do roku 2009 byl spolumajitelem) ve firmě Tessile ditta, která pro Dopravní podnik hl. m. Prahy vymáhá pohledávky od černých pasažérů. Tato společnost spolupracuje s firmou Tessile ditta services, ve které do loňského května působil jak Horák, tak šéf prezidentské kanceláře Vratislav Mynář (SPOZ).

„Pana Horáka znám několik let. Ale jak říkám – ani s jednou z firem nejsem akcionářsky vázán a žádal jsem, abych byl vyškrtnut z představenstva Tessile ditta services. Žádné peníze z veřejných zakázek do naší strany neplynou,“ řekl loni na konci května Mynář v rozhovoru pro ČESKOU POZICI.

Počet příspěvků: 1, poslední 12.8.2013 10:46 Zobrazuji posledních 1 příspěvků.