Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 8
  • Poslední: 22.2.2016 7:08
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Nesvéprávní právníci

Smlouvu o dílo za Prahu připravovali buď naprostí ignoranti, nebo naopak vykukové, kteří hráli na obě strany... Zastavení mělo být povinně oznámeno objednateli.

Takže s kvalitou kabelů

je to trošičku jinak. Loni bylo velmi sucho. Jsem zvědav, jak to bude s těsností pláště, až přijdou vytrvalejší deště. Dojení magistrátu není správně, ale technologický úpadek mi přijde jako větší problém pro naši společnost.

dotaz

Už slyším jak je p.Krnáčova neschopná !!!Kdo léta vládl PRAZE ?????

To kocourkov

pokud ty práce byly provedeny za smluvenou cenu, investor je převzal a podepsal, tak musí zaplatit dodavateli a je úplně jedno, zda tu fa zastavil. Totálně zbytečný článek, možná tak dobrý pro ovlivnění naších určitě nezávislých a objektivních soudů.

autor

dostal zadání, že problém rozkrádání na pražském magistrátu musí vlastně zavinit Rus a ruská banka...! Jinak postup popsaný v článku není žádné novum, jen mladej objevil Ameriku. Typický presstitut.

Moc nerozumím, v čem je ta sensace...

Účelem zastavení pohledávky je zajištění jiného dluhu. Tedy dodavatel dluží své bance a tento svůj dluh zajišťuje svou pohledávkou za odběratelem. Dluh vůči bance mohl vzniknout v souvislosti se zajištěnou pohledávkou (banka během stavby mohla dodavatele úvěrovat nebo nyní mohla poskytnout oproti tomuto zajištění nový úvěr) nebo nezávisle (z jiného obchodního důvodu). Jestliže je pohledávka zajištěna, jejím majitelem je i nadále dodavatel - úvahy o tom, s jakým subjektem by se pak řešila reklamace, jsou zbytečné, samozřejmě s dodavatelem (že z utržených peněz zaplatil svůj dluh svému věřiteli na tom nic nemění). To jsou běžné obchodní vztahy.

K tomu, že měli odběratele o zástavním právu informovat - pokud tak neučinili, není odběratel povinen nedílně plnit oběma (před splatností zajištěné pohledávky), resp. přímo bance (po splatnosti zajištěné pohledávky) (ještě je třetí varianta, jestliže bylo zapsáno do rejstříku zástav, ale o tom se v článku nepíše už vůbec nic), takže tím jsou oba s

Re: Moc nerozumím, v čem je ta sensace...

takže tím jsou oba sami proti sobě.

Tedy nevidím nic senzačního na tom, že dodavatel hl.m. Prahy čerpá úvěr u banky ruského majitele nebo že banka ruského majitele akceptovala spornou pohledávku na městem jako zajištění.

von ten Marecek Bendiku ma nakonec pravdu

jsme nejbohatsi v historii, a tak muzeme zasponzorovat kde koho