Prudký růst tržeb bývalé firmy poslance ODS Šeicha

MF Dnes upozorňuje na úspěch firmy Eurovision. Zajímavé kontrakty získala od Prahy 10, pražského magistrátu a dopravního podniku.

Petr Bušta 27.8.2011

Na nápadný růst zakázek brněnské poradenské firmy Eurovision upozorňuje sobotní MF Dnes. Společnost, která poskytuje konzultace a další služby uchazečům o dotace EU, založil poslanec ODS David Šeich. V roce 2007, kdy ji opustil a firma se změnila na s.r.o. s anonymními majiteli, činily roční tržby Eurovision 11 milionů korun. Nyní je to podle MF Dnes šestinásobek.

"Nejsem informován o soutěžích, které společnost Eurovision získává," ohradil se David Šejch. Deník však uvádí veřejné zakázky, získané po roce 2007.

Konzultace pro radnici Prahy 10 v roce 2007 - kontrakt v hodnotě 2,4 milionu korun.

Čtyřletá zakázka z roku 2008 pro Dopravní podnik hlavního města Prahy - za 29,7 milionu korun.

Konzultace pro pražský magistrát v období 2009 až 2012 - za 40 milionů korun.

Ve všech případech jde o veřejné subjekty s rozhodujícím vlivem ODS. Žádná z těchto zakázek nebyla zatím provázena prokázanými pochybnostmi o případně zmanipulovaných tendrech.

Jako stoprocentní vlastník Eurovision byl představen Svatopluk Bagara. "Muž, jenž se dobře zná s bývalým Šeichovým asistentem Zdeňkem Mokrým, sedí spolu v představenstvu jedné realitní firmy," poznamenává MF Dnes.

Autor

Petr Bušta

Petr Bušta | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Další autorovy články