Protikorupční policie přijde o svého jediného náměstka

Dalším elitním detektivem, který opouští policii, je Jiří Veselý, náměstek ředitele Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality.

Seznam elitních detektivů, kteří odcházejí od protikorupční policie, se rozroste o Jiřího Veselého, náměstka ředitele Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality (ÚOKFK). Podle internetové verze týdeníku Respekt to má být na konci listopadu. Důvody odchodu Veselého po 20 letech ve službě u policie však nejsou jasné.

Jasné naopak je, že odchází člověk, který v protikorupční policii dohlížel na vyšetřování politicky citlivých případů a byl jediným náměstkem jejího šéfa Tomáše Martince. (Funkce druhého náměstka není dlouhodobě obsazená.) Protikorupční policie prý hodlá na místo uvolněné Veselým vypsat výběrové řízení.

Veselý před nástupem do ÚOKFK vedl pobočku útvaru v Ústí nad Labem. Po odchodu bývalého šéfa protikorupční policie Libora Vrby letos v únoru se o Veselém spekulovalo jako o jeho možném nástupci. Tím se však nakonec stal Martinec. A jeho tým se nyní drolí.

Seznam elitních detektivů, kteří dali, či se chystají dát výpověď

  • František Zahálka. Vyšetřoval korupční aféru nákupů armádních obrněnců pandur.
  • Petr Krömer. Rozplétal korupční skandál okolo nákupu nákladních vozů tatra pro české vojáky.
  • Jiří Mazánek. Zabýval se předraženým nákupem transportních letadel CASA,
  • Petr Vincenz. Vedl oddělení operativy na odboru závažné hospodářské trestné činnosti. (Jak informovala ČESKÁ POZICE, o jeho služby ihned projevila zájem soukromá společnost Centropol Energy.)
  • Zdeněk Ondráček. Rozkrýval aféru Opencard a vyšetřoval záležitostí týkající se Františka Dohnala, prezidenta Nejvyššího kontrolního úřadu.

ČESKÁ POZICE minulý týden informovala o odchodech dvou důležitých policistů Zdeňka Ondráčka a Petra Vincenze.