Ceska Pozice

Protikorupční našeptávači o Klausově amnestijním „neštěstí“

Radim Jančura, Andrej Babiš, Karel Janeček, Matěj Hollan, Stanislav Bernard a další hodnotí prezidentův novoroční počin.

 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy foto: © Česká Pozice, Alessandro Canu, iPad2Česká pozice

Václav Klaus ve svém novoročním projevu označil za největší démony takzvané našeptávače špatných nálad a namyšlené samozvané spasitele, kteří se údajně snaží využít situace, kdy naše země a společnost přešlapuje na místě. „Těmto lidem o skutečné zlepšení života v naší zemi nejde. Jde jim o zvyšování neklidu a o zpochybňování našeho demokratického politického systému. Drtivá většina z nás si – na rozdíl od nich – parlamentní demokracie velmi váží,“ dodal prezident.

Bylo jasné, koho má Klaus na mysli. Představitele občanské společnosti (konkrétně pak různé protikorupční iniciativy), do nichž se často a s gustem kriticky strefuje. Přitom jde o projekty, díky kterým vyplouvají na povrch různé skandály a korupční kauzy. ČESKOU POZICI zajímalo, co si tito společenští rozvraceči (a také předsedové několika nesněmovních stran) o Klausově amnestii vlastně myslí. Položili jsme jim proto otázku:

Zde jsou odpovědi:

zpět na článek


© 2021 MAFRA, a.s., ISSN 1213-1385 © Copyright ČTK, Reuters, AFP. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.