Projekt Zemannasrat.cz: Čtyři důvody, proč nevolit Miloše Zemana

Tři absolventi vysoké školy kritizují expředsedu ČSSD za opoziční smlouvu, utajené financování, Šloufa & spol. a za vulgarity a lež.

 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy foto: © repro webové stránky zemannasrat.czČeská pozice

Třem absolventům vysoké školy se prezidentský kandidát Miloš Zeman natolik zprotivil, že mu „vyšperkovali“ předvolební kampaň internetovým projektem zemannasrat.cz. „Tento dobrovolnický projekt má za cíl slušně a věcně shrnout dostupné zdroje oprávněných pochybností a připomenout možná již zapomenuté činy Miloše Zemana. Česká republika si zaslouží lepšího prezidenta, než jakým by byl Miloš Zeman,“ píší na webu jeho autoři Jakub Chour, Miroslav Grznár a další jejich kolega, který však své jméno pod iniciativou neuvedl.

Jejich cílem prý je dostat tento web ve vyhledávači Google nad oficiální Zemanovy stránky. Dle nich je jejich internetový projekt přišel na 90 korun a vytvořili jej z vlastní iniciativy, nikoli na objednávku někoho ze Zemanových soupeřů. Projekt uvádí čtyři důvody, proč bývalého šéfa menšinové vlády ČSSD a současného čestného předsedu Strany práv občanů – Zemanovců (SPOZ) nevolit – opoziční smlouvu, utajené financování, Šloufa & spol. a vulgarity a lež.

Opoziční smlouva

„Za vlády Miloše Zemana došlo k významnému zpolitizování policie a zejména prorůstání státní správy a organizovaného zločinu (jehož symbolem byly styky poradce Miloše Zemana Miroslava Šloufa s lidmi okolo mafiána Františka Mrázka),“ píše se například na webu.

ČESKÁ POZICE ve svých článcích dlouhodobě připomíná, že absurdní na opoziční smlouvě bylo, že dle ní „žádná z nich (ODS a ČSSD – pozn. red.) v průběhu volebního období Poslanecké sněmovny nevyvolá hlasování o nedůvěře vlády ani nevyužijí ústavních možností vedoucích k rozpuštění Poslanecké sněmovny“. Skutečnými opozičními stranami tehdy zůstaly KDU-ČSL, KSČM a Unie svobody, které však bez podpory ODS neměly šanci menšinovou vládu ČSSD odvolat. Smlouva tedy vytvořila neodvolatelnou vládu Miloše Zemana.

Utajené financování

Na transparentním volebním účtu má Miloš Zeman v tuto chvíli zhruba milion korun. Za celou jeho prezidentskou kampaň však zatím Zemanovci utratili určitě víc. Například předseda SPOZ Vratislav Mynář už v září uvedl, že kampaň do té doby přišla na 3,3 milionu korun a že přijde ještě zhruba na dvanáct milionů. Jak však vyplývá ze zákona o volbě prezidenta, do podání oficiální kandidatury (6. listopadu) nemuseli uchazeči o Hrad své finanční prostředky, jež do té doby v kampani použili, přiznávat.

Za dosavadní prezidentskou kampaň Miloše Zemana Zemanovci určitě utratili víc než milion korun

Zeman sice mluví o transparentním účtu, ale co si myslet například o tom, že 670 tisíc korun – dosud nejvyšší uvedený příspěvek – mu darovalo „Občanské sdružení“? Ke sponzoringu Zemanovy kampaně přinesla ČESKÁ POZICE v září rozhovor s místopředsedou SPOZ a manažerem Lukoilu Martinem Nejedlým. Jeden z klíčových mužů okolo Miloše Zemana však nerozptýlil pochybnosti o financování jeho kandidatury na Hrad.

Šlouf & spol.

Protizemanovský internetový projekt k někdejšímu poradci Miloše Zemana Miroslavu Šloufovi poznamenává: „Miroslav Šlouf byl také namočen do některých znepokojivých kauz minulosti. Například aféra ,Olovo‘, kdy byl připravován kompromitující materiál na Petru Buzkovou, která se v té době stavěla Zemanovi na odpor. Dále zmiňme případ Srba. Byl to právě Miroslav Šlouf, který Janu Kavanovi doporučil přijmout Karla Srbu na ministerstvo zahraničí. Ten byl později odsouzen za přípravu vraždy novinářky Sabiny Slonkové.“

V souvislosti se Šloufem se spekuluje, že na Zemanově prezidentské kampani spolupracuje s pražskou šedou eminencí Tomášem Hrdličkou

V souvislosti se Šloufem se spekuluje, že na Zemanově prezidentské kampani spolupracuje s pražskou šedou eminencí a politickým stratégem ODS Tomášem Hrdličkou. Oba tito pánové to však popírají. ČESKÁ POZICE v březnu s Miroslavem Šloufem publikovala rozhovor Zemanův rádce Šlouf: Za opoziční smlouvy se držely principy. O spojoní Zeman-Šlouf se pak v interview rozpovídal investigativec a bývalý šéf civilní rozvědky Karel Randák.

Vulgarity a lež

Ve čtvrtém důvodu, proč nevolit Miloše Zemena, se v projektu zemannasrat.cz lze mimo jiné dočíst: „Miloš Zeman je chorobně prostořeký a vulgární člověk mnohonásobně usvědčený ze lži, či odsouzený za urážky. Výčet vulgarit na adresu jeho politických oponentů by byl sáhodlouhý. Dobře známé jsou například jeho sprosté výroky na adresu novinářů, kteří v období takzvané opoziční smlouvy byly hlasitými oponenty jeho mocenských plánů.“

Je na každém, nakolik se mu politická kultura „jezevce z vysočiny“ líbí, či nelíbí. K tomu však lze doporučit reportáž Prezidentská pouť se Zemanem. A s nostalgií po starých časech. ze zemědělské výstavy Země živitelka, na které Zeman a jeho tým právě vedl prezidentskou kampaň.

kocourkovskej Pěkně napsáno. :-) ... 8:42 14.11.2012
Urvisu … Paráda, Peterczechu! 21:57 13.11.2012
Peterczech Jo!!! Souhlas!  18:06 13.11.2012
Sasa Krizek vtipnépochvala :-)) 21:23 13.11.2012

Počet příspěvků: 41, poslední 14.11.2012 10:11 Zobrazuji posledních 41 příspěvků.