Diskuse k článku

Progresivisté na západních univerzitách potlačují jiné názory

Stoupenci nové levice ovládající většinu západních univerzit a médií jsou extrémně netolerantní k jiným názorům i faktům. Kritici politické korektnosti, odpůrci uzákonění manželství homosexuálů či skeptici ke klimatické změně jsou vytlačováni z veřejné diskuse.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
škoda,

že se pro tohle řádění tak ujaly termíny levice a neomarxismus. Levicové na tom není nic, levice se stará o to, aby lidé, kteří pracují, měli slušné podmínky k životu. Což tedy genderová studia opravdu nezajistí. A neomarxismus? Marx by s těmito blázny rychle vyběhl. Nenásilně, použil by argumenty. Ačkoli... oni by ho asi nepustili na universitní půdu:-)

Re: škoda,

Marx? Marx volal po vyvrazdovani narodu, ktere nejsou schopny pochopit a prijmout jeho velke myslenky. V prve rade mel na mysli narody slovanske.Mezi Marxem, Hitlerem a Mohamedem neni zadny rozdil.

Jinak, rovnostarstvi jinam nez k vrazdeni vest nemuze.

Lide jsou si rovni jen ve smrti. Jedinou minutu celeho sveho zivota si zadni dva lide nejsou rovni.

Rovnost pred zakonem je civilizacni vymozenost Zapadu. Nutno rici, ze velmi krehka civilizacni vymozenost.

Re: škoda,

Pane Vrzale, mohl byste prosím uvést přesnou citaci, kde Marx "volal po vyvražďování národů"? Rád bych ji měl pro vhodné příležitosti k dispozici. Předem moc děkuji.

Re: škoda,

https://www.youtube.com/watch?v=XO6-nuk0UhA

Je to od cca 15. minuty. Z Marxova novinoveho clanku.

Odkaz na citaci je tam naprosto zrejmy.

Re: škoda,

Moc dekuji!

Nejde o žiadnu klasickú ľavicu

ktorá sa snaží vyjadrovať záujmy poctivo pracujúcej väčšiny, ale o obyčajných liberálnych fašistov:

https://pastebin.com/AZv70v1E

https://pastebin.com/bCQNDhGx

Liberalizmus je utópia/nezmysel.

zajímavý článek

ale beru jej z rezervou. Je to skutečně tak velký problém na západních univerzitách??? Mladí studenti jsou bez životních zkušeností a lehce je ovlivní kdejaký manipulátor. V praxi pak názory změní, nic jiného jim nezbyde. Tak to bylo vždycky. Kolik vynikajících vědců, profesorů, filozofů a jiných myslitelů bylo ovlivněno levicovou ideologií a pak z toho vycouvali? ...(až na Corbyna :-)

Re: zajímavý článek

Kdyz to je prave o tom, ze museji dospet. Tedy jit do praxe. Problem je v tom, ze dnes studuje kde kdo a kde co a kdovi jak dlouho. Furt se vola po vyssim vzdelavani cele populace, pritom tvrdy faktem je, ze IQ vetsi nez 120 ma v Evrope a severni Americe jen asi 10 procent populace.

Re: zajímavý článek

Ti, kteří na amerických univerzitách desetiletí učí ví, jak to je, a že tento článek si vybírá opravdu extrémní případy, které ale prezentuje jako běžný normál. Tak to ale zkrátka není. Různých typů univerzit (státních, soukromých, čtyřletých, community colleges atd.) je v Americe kolem 4 tisíc, takže několik vybraných extrémních případů neznamená, že to tak ve všech chodí. Podobný článek by se dal snadno napsat z opačné strany: tj. konzervativci zakazující výuku například evoluce ve školách a podobně, učitelé, kteří byli propuštěni za to, co učili, když to nebylo v souladu z konzervativními názory atd. Já nezpochybňuji co zde autor napsal, pouze ho kritizuji za to, že nenapíše vyvážený článek, což však řada zde diskutujících nechápe, co vyvážený článek vlastně znamená a jak by měl vypadat, protože ve své ideologické zaslepenosti nejsou schopni rozumné dikuse.

Z toho mrazí

"Univerzity, které chtějí dolary daňových poplatníků, musejí prosazovat svobodu slova, a neumlčovat lidi s jinými názory,“ řekl prezident Trump při podpisu nařízení.

.

Díky bohu, že májí USA Trumpa. Ten ty neomarxisty trochu tlumí, ale kdoví co bude po něm. A to se samozřejmě postupně dostane i do Evropy. I u nás máme dost pseudoliberálních "demokratů", kteří rádi dehonestují jakýkoliv jiný názor. Nenechme je, aby nám přerostli přes hlavu.

Nepřipomíná vám to něco?

Netoleranci vzdělaných a ve velkoměstech žijících lidí ukázal americký časopis The Atlantic v článku o výzkumu politické netolerance v USA.

Zdroj: http://ceskapozice.lidovky.cz/tema/progresiviste-na-zapadnich-univerzitach-potlacuji-jine-nazory.A190808_015340_pozice-tema_lube#utm_source=email&utm_medium=text&utm_campaign=lidovky.directmail

Novinařina se takto nedělá

Toto je klasický příklad toho, jak se novinařina dělat nemá: novinář namísto toho, aby přinesl objektivní a nestranné informace o tom, jak se chovají obě strany nějakého sporu a nechal na čtenáři, aby si z toho udělal sám závěr, prezentuje pouze stranu jednu a čtenářům podsouvá svůj jednostranný postoj. Věřím tomu, že všechny tyto události se staly a nezpochybňuji to. Moc dobře ale vím, že Americká společnost je brutálně rozdělená a podobné věci, jaké jsou zde prezentovány, dělají a dělali konzervativci také. Levicově smýšlející intelektuálové byli po desetiletí často bezdůvodně vyhazování z univerzit, na univerzitách hlavně na americkém jihu do nedávna rasismus byl běžně tolerovaný atd. atd. Novinářský aktivismus tohoto typu bohužel pouze přispívá k rozdělování společnosti a se skutečnou novinařinou má málo společného a to je na tom to nejsmutnější.

Re: Novinařina se takto nedělá

Posuzuji článek jinak. Na faktech, které nerozporujete, se můžeme dovědět, jaké metody používá liberální levice v USA při boji o získání reálné moci ve státě. Jak jinak můžeme získat informovat o razantních změnách, které se odehrávají v USA a pochopit jak k tomu dochází, než právě ze zpráv o dění na universitách a názorech studentů, což jsou lidé, kteří budou ovlivňovat chod světa, tedy i nás.

Osobně jsem rád, že vedle novinářů velebících liberální levici a vše co jako normy chování společnosti postupně tato ideologie zavádí, což je trend novinářského mainstreamu, se najde novinář, který na faktech ukazuje rub snažení příznivců tohoto politického směru , který má evidentně jako primární cíl potlačení občanských svobod.

Re: Novinařina se takto nedělá

Vy jste klasuický případ dnešních pravdoláskařů, kteří manipulují, přetáčejí a mlží.

Sice napíšete. "Věřím tomu, že všechny tyto události se staly a nezpochybňuji to. ", ale pak zároveň napíšete, že je to špatně popsáno a autor svými informacemi "rozděluje společnost".

Re: Novinařina se takto nedělá

souhlasím, až na tu "brutálně rozdělenou Ameriku" :-) Domnívám se, že většíně Američanů jsou tyto spory ukradené, mají jiné starosti

Re: Novinařina se takto nedělá

I vy jste levicově agresivní, lžete a falešně argumentujete!

Re: Novinařina se takto nedělá

Napište prosím, kde lžu a kde falešně argumentuji. Jestli je zde někdo agresivní, tak to je člověk, který nemá argument a pouze vykřikuje nadávky jako vy, protože zkrátka na nic víc nemá. Pro lidi vašeho typu můj příspěvek nebyl určený, takže na něj můžete klidně zapomenout.

Re: Novinařina se takto nedělá

Nevidím nic neobjektivního na

tom, že autor upozorňuje a pomocí příkladů dokládá, jak je svoboda slova

křehká. Z článku jsem ani nenabyl pocit, že se tak děje vždy a všude, ale spíše

znepokojující fakt, že ani vizitka "prestižní" univerzity není

zárukou, že nepodlehne módním trendům. To asi jde i ruku v ruce s rozvoje

tzv. měkkých studijních oborů, kdy u "filozofického názoru“ musíte svou pravdu

obhájit a prosadit a nepřipustit názor jiný, jinak by vám takový obor mohli

klidně i zrušit... S poselstvím článku, že svobodu

slova a zdravý rozum je třeba si chránit se mohu plně ztotožnit. Aspoň

že u nás je matematika genderově vyvážená, když máme „to“ číslo:-)

Rozvoj tzv. měkkých universitních oborů byl v USA uměle vyvolán tzv. affirmative action. Podporou hispánských a černošských studentů, kteří prostě na technické obory jít nemohli. Zajímavé je, že kupříkladu čínští studenti a asi obecně východoasijští tuto podporu mít nemusí a zhusta vysoko předčí studenty americké. Čím to asi tak bude ?

Domníváte se , že novinařina se dělá tak, jako u nás,tedy tato fakta se decentně zamlčí? Občanská válka v USA skončila smírem s tím, že si každá strana ponechala své hrdiny. Z piedestálu je nyní shazují obrazně i doslova právě na jihu. Není ta daleko jasnější příklad rozeštvávání společnosti? Kdy shodí z piedestalu i "otce zakladatele" ,protože byli bílí a heterosexuální....

Pokud je na příkladu vyučování matematiky jen zrnko pravdy, je to do nebe volající. Ovšem to neznamená ,že kreacionismus vyučovaný v USA není stejná zhůvěřilost. Pro nás to znamená jen jediné , neadorovat USA více něž si zaslouží a nezatracovat Trumpa, který v mnohém stojí před problémy o nichž se nám ani nezdá.

Je to jako v tom vtipu

Jak poznali Češi, že je Země kulatá? Vykopli komunismus na Východ a on se vrátil ze Západu.

Bolševický Západ ???

Bolševik na Západě? Tak tohle je tedy šok, myslím, že i pro jiné přispívatele, či čtenáře. Pane Jindřichu Konečný, to jste opravdu myslel vážně? Cituji: " My jsme se bolševika zbavili, ten teď pozvolna začíná rozežírat společnost a země na západ od našich hranic." Opravdu to myslíte vážně???

Děsím se ale, že tohle přijde k nám. A pak si povzdechneme - to nebylo u nás ani za totáče.

Orwell byl opravdu nadčasový spisovatel, když napsal "1984"; kdo nečetl, ať si pospíší s četbou - ať ví, co nás čeká...

Re: Bolševický Západ ???

Tak v zapadnim prostredi ten bolsevik porazeny v zapadackem 68. roce sel ucit na univerizity. On a jeho zaci vzdelavaji novinare, uredniky, zurnalisty, pedagogy,.....

Uz to jde i k nam. Staci si pustit CT. Tam je ten posun doleva zvlaste patrny.

Pěkný článek

Dobře a trefně napsáno.palec nahoru.

Studenti jsou radikální z podstaty

Je normální, že studenti jsou radikální, to platí všude. Jenže záleží na společnosti, co jim povolí. Vždy je nutné brát radikalismus studentů jako extrém, protože je není možné uspokojit. Pokud se extrém stane normou, posunou se ještě dál k extrému. Pokud reakcí na extrém bude represe, dojde pochopitelně ke střetu, nicméně k tomu dojde dříve či později stejně. Appeacement nefunguje. A než to společnost zjistí, vyklidí pozice natolik, že není cesty zpět.

Narcismus

Na Západě, a na prvním místě v anglosaských zemích, zkrátka vyrostla generace pokrokově vychovaných mladých lidí, jejichž okolí (rodina, škola, populární kultura) se jim od narození za každou cenu snažilo odstraňovat ze života jakoukoli negativitu, tj. cokoli,co by je mohlo znepokojovat, strašit, traumatizovat. Fanatický boj proti všemu nepříjemnému, kontroverznímu či jejich senzitivitu urážejícímu je tak pro tyto mladé lidi přirozenou reakcí, kterou člověk vychovaný v jiném kulturním kontextu může jen těžko chápat. Na to se samozřejmě nabalují různí starší levičáci s vlastní ideologickou agendou, ale to až v druhém sledu, ta primární příčina je podle mě psychologická a sociální.

Bolševický Západ

Západ zcvoknul, už dávno není objektem respektu. My jsme se bolševika zbavili, ten teď pozvolna začíná rozežírat společnost a země na západ od našich hranic. To je pro mne dost šok.