Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 4
  • Poslední: 28.11.2017 2:40
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Babiš bude na rozdíl od Sobotky mluvit s Junckerem

řečí, které Juncker rozumí tj. francouzsky. Dokonce bude rozumět i těm junckerovým poznámkám bokem. Takže bude schopen hájit i naše zájmy. Ostatně není divu, že jen jemu se podařilo EU přesvědčit o tom revers chargé. Copak asi prosadil Sobotka?

Re: Babiš bude na rozdíl od Sobotky mluvit s Junckerem

A Vy si myslíte že ono revers chargé je nějaká výhra? Vždyť to není nic jiného, než že se daně přestávají vybírat tam kde se vybírat opravdu mají, ale vybírají se tam kde jsou peníze, a to jen kvůli tomu, že tam peníze jsou.

Re: Babiš bude na rozdíl od Sobotky mluvit s Junckerem

Ano, výhra to bezpochyby je! Ono totiž nějaké peníze vybrat nebo ne je trochu rozdíl. Kdyby ty daně poctivě platili ti, kteří je platit měli, to by nám všem bylo hej. Takhle je to jen snaha o to, aby nás všechny, tedy také VÁS I MNE, zase tihle borci neokrádali. A takových "poctivců" už bylo dost. Máte snad jiný názor? Celý život jsem pracoval ve školství a při výplatě se mne nikdy nikdo neptal, jestli daně platit chci nebo ne. Takže každému stejně, prosím.

Myslím si, že postoj Andreje Babiše vůči EU je zřejmý

Jednak to je čerpání dotací, to je přeci velmi příjemné zpestření rozpočtu jak státního, ale zejména rozpočtů firemních. A nemusí je čerpat přímo AGROFERT, stačí když je budou čerpat zemědělci. Tím pak budou mít více peněz na nákup páně Babišových hnojiv a zároveň budou moci prodávat i firmám p. Babiše své výrobky levněji.

Druhou a pro p. Babiše dnes velmi podstatnou věcí je zarazit v EU ten nápad o omezení dotací na biopaliva. Tím skončil odbyt pesticidů nutných pro hnojení řepky, odbyt bionafty či povinných příměsí do paliv. Což by mohlo být pro celý komplex AGROFERTu docela smrtící.