Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Machovec 21.2.2021 12:24

Zahájit historický exkurz "opomenutím" ruské územní expanze v 17. a 18. století je poněkud zvláštní, zejména ve vztahu ke krymské válce a způsobu dobytí Krymu za Kateřiny Veliké (mimochodem německé národnosti). Opomenutí Rappalské smlouvy a podílu sovětského Ruska na obnově německých branných sil po Velké válce atd., atd.,

L. Kašparová 21.2.2021 14:40

Expandovali všichni, kdo na expanzi měli. Nebo britská koloniální říše vznikla nadšeným dobrovolných přihlášením zemí na jiných kontinentech k britské koruně? Afričané požádali Francouze o připojení k Francii, čímž vznikly kolonie v Africe? Holanďanům nabídli Indonésané svou zemi k využití? Proč se mám zlobit jen na Rusko?

Jo, Rapallo. No, když se se Sověty nikdo jiný nechtěl o ničem bavit, tak prostě vzali zavděk Německem.enávidět je, a jiná impéria mám milovat a osvojovat si jejich kulturu?

R. Doubravský 22.2.2021 12:11

Uniká vám, že Rusko ty své kolonie dodnes drží a drancuje.

P. Aron 22.2.2021 13:38

Přesně tak !

P. Aron 22.2.2021 13:41

Pane Makrlíku, díky za vás článek, který mohu s klidem podepsat také. Uvádíte historická fakta.

Bohužel část lidí, jak je vidět i níže v diskusi historii nezná a podléhá té nestálé protiruské propagandě, která už hraničí s vymýváním mozků

Dodal bych ještě, že Rusové v občasnké válce proti bolševikům 4 roky tvrdě bojovali. Naproti tomu Němci so zvolili Hitlera v demokratických volbách.

V. Novák 21.2.2021 17:09

Kampak chcete v historii jít?

A jen v té ruské? Co britská koloniální říše? Francouzská? Španělská a portugalská? Holandská?

Co rozpínaní USA?

V. Novák 21.2.2021 17:13

Kampak chcete v historii jít?

A jen v té ruské? Co britská koloniální říše? Francouzská? Španělská a portugalská? Holandská?

Co rozpínaní USA?

Když jste připomněl Rapallskou smlouvu, pak byste měl vědět i to, že to byla smlouva mezi dvěma vyhnanci evropské diplomacie a Německo (se kterým odmítala britská a francouzská diplomacie počítat) bylo v té době demokratická nebo aspoň o demokracii usilující republika. Ovšem až Hitlerovo Německo se stalo pro západní diplomacii "salonfähig" - zatímco pro SSSR přestalo.

J. Kouba 22.2.2021 13:45

Dobytí Krymu Němkou Kateřinou bylo pro Evropu spíše osvobozující, nájezdy krymských Tatarů šly až do střední Evropy.