Diskuse k článku

Pro Itálii jsou nové volby jediná reálná cesta z krize

Eurozóna je pro Itálii svěrací kazajkou, kterou si sama nasadila, aby se přinutila k radikální modernizaci státu a snížení plýtvání veřejnými penězi. Nefunguje ale tak, jak by měla, vysvětluje Václav Bělohradský a říká, že Itálie je fiatka, větší kopec nevyjede.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Co vyřeší další volby pár měsíců po předchozích?

To za tu chvíli někdo vymění voliče nebo voličům názory?

0/0
3.4.2018 17:01

Vidím to zásadně jinak.

Solidarita Evropské unie? Tak tady se pan Bělohradský zásadně a socansky mýlí. Tuto krizi nevyvolala Evropská unie, ale konkrétně Německo a jeho Angela Merkel.. Přitakal jí při tom Macron a všelijaké nevládní a neziskové organizace. Vina ostatních států EU je jen v tom, že tyto neziskové organizace financují ze státních peněz. A Itálie? Ta si za to také může sama. Každý t.zv. uprchlík- nezákonný migrant velice dobře ví, do čeho jde a s jakým rizikem. Pokud přesto připlouvá na kocábkách do Itálie, nemá tato dovolit lovení migrantů z moře a všelijaké jejich "zachraňování" a přivážení do Evropy. Pokud takto činí, dobře jí tak.

0/0
25.3.2018 12:03
Foto

J22i89ř94í 81K58o28p60i24s 1296447243231

Problém "uprchlické krize" v Itálii nevznikl sám od sebe

a je to pouze důsledek konání, respektive nekonání konkrétních osob, organizací a institucí. Jedná se o jejich selhání a mnohdy i úmysl. S tímto nelze vyžadovat solidaritu! Solidaritu lze vyžadovat v případě využití a následného selhání veškerých snah o zamezení negativního jevu, solidarita je až to poslední z možných řešení, nikoliv první!

0/0
25.3.2018 11:33