Prezidentská kampaň: Dana Fischerová se „svlékla“ pro Blesk

Manželka favorita přímé volby prezidenta svěřila svůj příběh bulváru. Asi chtěla „Honzovi“ pomoct.

foto: © repro foto BleskČeská pozice

V pondělí 20. srpna i dnes přinesl deník Blesk na pokračování srdceryvný příběh, který by snad obstál i jako morytát. Ve dvou rozhovorech se Dana Fischerová, manželka prezidentského kandidáta Jana Fischera a potenciální první dáma, doslova svlékla. Nejde přirozeně o akty fyzické, jak bývá v bulvárním periodiku zvykem, ale o striptýz takříkajíc duševní.

Shrnuto a sečteno to vydá na román: tři manželství, smrt dítěte, sebevražda prvního muže – alkoholika, rakovina, deprese a kvůli nim i invalidní důchod. Výmluvné jsou už titulky: „Umřelo mi dítě“ a „Na Honzu mi přišla dcera“. Člověk jen neví, zda to nakonec bude červená knihovna, pokud se „Honza z chalupy“ stane hlavou státu, nebo černá kronika. To když ho v přímé volbě překoná Miloš Zeman nebo třeba Vladimír Franz.

Na řadu přicházejí ve zmiňovaných rozhovorech i detaily. Třeba rozměr nádoru na ledvině nebo bezelstné vyznání, čím ji, devětatřicetiletou matku tří dětí, případný budoucí český prezident Jan Fischer tolik zaujal a přesvědčil: „Měl dlouhé vlasy, zlaté knoflíky na kostkovaném saku… Byl prostě fajn, příjemný, chytrý, mně připadal okouzlující.“

Prodaná intimita

Nechci osud paní Dany zlehčovat, je v něm jistě několik momentů, s nimiž by se každá žena vyrovnávala velmi obtížně. Ale ne každá o nich mluví veřejně, natož před redaktory Blesku.

Buď je Dana Fischerová, řekněme, naivní a neuvědomuje si, že de facto „prodává“ svoji intimitu po vzoru celebrit typu Venduly Svobodové. Nebo je tak marnivá, že se chce vidět po jejich boku. Třetí možností je, že jakožto milující manželka chce pomoct a poslouchá profesionální píáristy typu Jaromíra Soukupa, majitele agentury Médea Group, který Janu Fischerovi v prezidentské kampani radí na poli marketingu. Ale stejně – kdo dobrovolně ukáže na fotografův objektiv rodinné album, v němž schovával fotku svého milence? To by snad neudělala ani Kateřina Brožová.

Jak říká staré přísloví: „Ďábel nebere jen polovinu duše.“

Jinak nic proti Blesku. V tomto případě čert dělá svoji práci dobře. Díky němu vidíme prezidentského kandidáta zase o něco plastičtěji. Teď nevím, kdo z našich politiků řekl: „Když jsem chtěl poznat, koho mám před sebou, pozval jsem ho na večeři s manželkou.“ Že by Miloš Zeman?

Počet příspěvků: 3, poslední 23.8.2012 07:36 Zobrazuji posledních 3 příspěvků.