Ceska Pozice

Přeběhlík Pohanka šéfem Sexuologického ústavu. Co na to Hegel a Marx?

Pohanka je sice sexuolog, ale o tom, že by na tom poli předvedl něco mimořádného, nebylo veřejnosti dosud nic známo.

Tak náš slavný politický přeběhlík Michal Pohanka (43) se opět objevil na scéně, uspěl ve výběrovém řízení na post přednosty Sexuologického ústavu 1. lékařské fakulty UK. A to tak, že byl jediným uchazečem. Pohanka v zásadě potvrzuje tezi filosofa Hegela, že formace a osobnosti, které se odchýlily od průměru, se dostanou na výsluní dvakrát. Filosof Marx pak ve své kritické poznámce k Hegelovi uvedl, že poprvé se jedná o tragédii, podruhé o komedii.

Pohanka se poprvé proslavil tím, že jako poslanec ČSSD v lednu 2007 přeběhl na druhou stranu a umožnil, aby druhá vláda Mirka Topolánka (ODS) získala důvěru. Koncem roku 2008 pak složil poslanecký mandát.

„Uspěl ve výběrovém řízení,“ komentoval lapidárně nový Pohankův post pro MF Dnes odcházející šéf ústavu věhlasný sexuolog Jaroslav Zvěřina. Není těžké uspět v soutěži, kde je pouze jediný kandidát. Je vůbec možné, že o přednostování této instituce nikdo kromě Pohanky nestál?

Padlý politik Pohanka tvrdí, že v České republice jsou asi dva lidé, včetně jeho, kdo by splnil kritéria soutěže. Je to pravda? Neměl by Sexuologický ústav řídit nějaký renomovaný a známý expert? Pohanka je sice sexuolog, ale o tom, že by na tomto poli předvedl něco mimořádného, nebylo veřejnosti dosud nic známo. Koneckonců ho nenajdeme ani ve výboru Sexuologické společnosti ani jako čestného člena. Je sice členem revizní komise, ale to je vše. Nedostal Pohanka nový post jako trafiku?

Zda působení tohoto exposlance v čele Sexuologického ústavu bude komedie, ukáže čas. Koneckonců Marx nemusí mít vždy pravdu a je možné, že Pohanka se na tomto postu nakonec osvědčí.

zpět na článek


© 2022 MAFRA, a.s., ISSN 1213-1385 © Copyright ČTK, Reuters, AFP. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.