Pražské zastupitelstvo „odšpuntovalo“ revitalizaci Bubnů

Většina pražských zastupitelů se ve čtvrtek vyslovila pro zadání celoměstsky významné změny územního plánu v lokalitě Bubny – Zátory. 

Konečně se podařilo, může si po čtvrtečním jednání pražského zastupitelstva říci první náměstek primátora Tomáš Hudeček (TOP 09). Po opakovaném předkládání návrhu na zadání celoměstsky významné změny územního plánu v oblasti Bubny – Zátory, která se nachází téměř na 105 hektarech pozemků Prahy 7, a je tak jednou z největších rozvojových lokalit v hlavním městě, pražští zastupitelé bod odsouhlasili.

Pro se vyslovilo 37 zastupitelů, proti nebyl nikdo, sedmnáct se jich zdrželo. Odstartovalo tak až dvouleté připomínkování, diskuse s městskou částí Praha 7 i obyvateli. Výsledná změna územního plánu by měla určit podobu revitalizace, tedy kde budou byty a kolik, kde kanceláře, jaká bude občanská vybavenost či jak se vyřeší doprava. Změnu územního plánu musí opět schválit zastupitelstvo.      

V současné době platí v oblasti více než dvanáct let trvající stavební uzávěra, která brzdí velkolepé plány. Dle nich by se Bubny – Zátory měly změnit v novou moderní pražskou čtvrť. Tomáš Hudeček odhaduje, že kompletní revitalizace území může probíhat patnáct až třicet let.

Dosavadní pokusy o schválení zadání změny územního plánu troskotaly na přestřelce mezi pražskou TOP 09, jež zadání podporuje, a částí ODS, která byla proti. Obě strany se vzájemně obviňují z toho, kdo jde na ruku developerům.

Počet příspěvků: 2, poslední 25.1.2013 12:26 Zobrazuji posledních 2 příspěvků.