Diskuse k článku

Pravolevé dělení zastaralo. A přestává platit

Pro budoucí rozdělení sil na české politické scéně nebude klíčová ani příslušnost k třídě, ani vztah k postkomunistické transformaci, ale reakce na dva fenomény – demografické změny a globalizaci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

I. Patta 677

Ty stále omílané a přitom neřešené

demografické změny byly vyvolány diletantismem ekonomů ve vztahu k rodině. Ekonomové ve své sociální nevědomosti udělali z dítěte = investice zajišťující rodičům spokojené stáří v rámci třígenerační rodiny; dítě = luxusní zboží. Ten zrůdný sociální model nastartovalo Německo v r. 1957 novým důchodovým zákonem. Tím začalo, jak říká Oswald von Nell-Breuning, "prémiování bezdětnosti"). V nově vytvořené "generační smlouvě" byli rodiče přinuceni převzít odpovědnost za důchodové zabezpečení bezdětných vrstevníků prostřednictvím výchovy svých dětí. Bezdětní byli naproti tomu zbaveni odpovědnosti za své budoucí důchodové zajištění a mohli "stavět na dětech cizích lidí" (von Nell-Breuning.) V tom tkví jedna z příčin enormního příjmového přebytku bezdětných na straně jedné a problematické finanční situace rodin (vyvolané růstem cen) na straně druhé (Jürgen BORCHERT2003). Výsledek? V Německu se díky zlému sociálnímu systému nenarodilo v průběhu 58 let celkem 17 milionů dětí do vyrovnané populační

0/0
20.11.2016 12:14

I. Patta 677

Re: Ty stále omílané a přitom neřešené II

Výsledek? V Německu se díky zlému sociálnímu systému nenarodilo v průběhu 58 let celkem 17 milionů dětí do vyrovnané populační bilance. K nám to sociální peklo zavlekl V. Klaus zákony č. 586/1992 Sb. a 589/1992 Sb. Výsledek? V ČR se nenarodil 1 milion dětí do vyrovnané populační bilance. Jen v r. 2015 bylo díky A. Babišovi ve státním rozpočtu 100 miliard korun určených pro potlačování porodnosti u ekonomicky aktivního obyvatelstva!

0/0
20.11.2016 12:15