Ceska Pozice

Právník Šachta balí kufry

Kauzy probírané v médiích měli na starost moji bývalí partneři, řekl „otec“ firmy Drahomír Šachta. Právník Michal rozkol ve firmě popírá.

Spoluvlastníci advokátní kanceláře Šachta & Partners Marek Stubley (vlevo) a David Michal. Jejich kancelář brzy změní název. foto: © ČESKÁ POZICEČeská pozice

Spoluvlastníci advokátní kanceláře Šachta & Partners Marek Stubley (vlevo) a David Michal. Jejich kancelář brzy změní název.

Rozkol v mediálně propírané pražské advokátní kanceláři? Středeční Hospodářské noviny přinesly v článku o advokátní kanceláři Šachta & Partners zajímavou informaci, že zakladatel firmy Drahomír Šachta z kanceláře odchází. Šachta & Partners se v posledních měsících dostala do povědomí veřejnosti v souvislosti s několika kauzami v pražském dopravním podniku.

„Důvodem k ukončení mé činnosti v kanceláři byly dlouhodobé rozpory mezi mnou a ostatními partnery v názorech na její zaměření, řízení a směřování,“ sdělil HN pan Šachta. A odkázal na své partnery: „Veškeré kauzy probírané v médiích měli na starost moji bývalí partneři a nemohu se k nim tudíž vyjadřovat, protože o nich nemám informace.“

Šachtova slova tak trochu působí dojmem, že se „otec“ firmy klidí od afér, které jsou s jeho kanceláří v poslední době spojovány. A ještě vše hodil na své kolegy, jmenovitě pak spolumajitele kanceláře Davida Michala a Karolínu Babákovou, kteří podle Šachty mají „probírané kauzy na starost“. Jméno Davida Michala se v poslední době objevilo například v souvislosti s absurdním „obrazovkovým“ patentem či úvěry karibské společnosti Mavex Group Incorporated pro firmy Samcor a Unitex International Capital, která půjčila Marii Novákové, matce bývalého šéfa pražského dopravního podniku peníze na koupi domu na Madeiře.

David Michal ČESKÉ POZICI sdělil, že tak to ale rozhodně nebylo a že ze strany pana Šachty se nejednalo o žádný záměr své kolegy poškodit a z firmy utéct. Důvodem Šachtova odchodu, který se „upekl“ již na konci loňského roku, prý byla neshoda partnerů ohledně budoucího zaměření, řízení a směřování kanceláře. Na druhou stranu ale Šachta musel mít již na konci loňského roku signál, že se média o kancelář zajímají. Základní informace o případu pražských jízdenek, v jehož souvislostech se jméno kanceláře objevilo, vyšly na světlo už počátkem listopadu 2011. V prosinci loňského roku pak firma Šachta & Partners rozeslala médiím zprávu, že se již déle zná s Marií Novákovou a kancelář jí „historicky“ poskytovala právní služby týkající se například restitučních sporů.

Přikládáme, co si na dálku přes média paní Nováková a pan Šachta v posledních dnech sdělili:

Na otázku, zda kancelář Šachta & Partners změní po odchodu Drahomíra Šachty název společnosti, Michal napsal, že ke změně názvu dojde nejpozději do konce března.

zpět na článek


© 2022 MAFRA, a.s., ISSN 1213-1385 © Copyright ČTK, Reuters, AFP. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.