Praha 7 rozdala pokuty za referendum, které nebude

Někteří signatáři petice za konání lidového hlasování proti pořízení předražené radnice dostali od Prahy 7 pokutu.

Klauniáda Prahy 7 s pracovním názvem „Hledáme budovu pro radnici, nejde ale o soutěž, nýbrž o průzkum trhu“ má další pokračování. Internetový server tvpraha7.cz zveřejnil informaci, že někteří signatáři petice za konání referenda proti pořízení předražené budovy dostali obálku s nemilým dopisem. Celkem se obsílka týká 350 lidí, jež městská část pokutuje 500 korunami za to, že podepsali petici neoprávněně.

Oznámení o pokutách rozeslala vedoucí odboru správních agend Prahy 7 Eva Svobodová. Provinilci mají být dle ní potrestáni za to, že se jejich jméno objevuje mezi signatáři, i když nemají na území Prahy 7 trvalé bydliště, nebo proto, že se podepsali na více než jednom petičním archu. A pokutě neuniknou ani ti, kteří uvedli u svého jména nepřesné, nebo zavádějící údaje. Inu, pořádek musí být.

Vedení Prahy 7 již mnohokrát dokázalo, že má smysl pro humor. A opět svou laťku posunulo. Pokutuje „hříšníky“ za podpisy na petici za referendum, které se vůbec konat nebude. Přestože archy podepsalo více lidí, než kolik vyžaduje zákon. Jenže zastupitelstvo, v němž má většinu koalice složená z ČSSD a ODS, bylo proti. Přece si nenechá vzít možnost rozhodovat o tak významné transakci, jakou je pořízení nové radnice.

Všem, kteří dostanou obsílku s udělením pokuty, nechť jsou útěchou slova mluvčího Prahy 7 Martina Vokuše, jehož cituje tvpraha7.cz: „Odbor správních agend mohl udělit až třítisícovou pokutu, místo toho se držel u spodní hranice stanovené zákonem.“