Praha 13 unikla z maléru Key Investments

Starosta David Vodrážka nechce sdělit, kdo radnici poslal zbývajících 106 milionů korun.

David Vodrážka (ODS) již není členem dozorčí rady pražského dopravního podniku. foto: (c)ČESKÁ POZICEČeská pozice

David Vodrážka (ODS) již není členem dozorčí rady pražského dopravního podniku.

Praha 13 dostala zpět všechny peníze, které investovala prostřednictvím Key Investments. „Celkem se nám vrátilo 206 855 329 korun. Tedy investovaná částka i s úroky. Všechny peníze už máme na účtu,“ sdělil zpravodajskému serveru iDnes starosta Prahy 13 David Vodrážka (ODS). Jen starosta neprozradil, kdo ve skutečnosti peníze poslal. „To teď nevím,“ reagoval Vodrážka na dotaz ČESKÉ POZICE, z jakého účtu peníze přišly. „Ale je to stejně jedno, protože vy napíšete, že je to nějaké divné,“ dodal starosta Prahy 13.

Samozřejmě, že je to velice divné! Praha 13 loni svěřila Key Investments 200 milionů korun a když letos na jaře radnice zjistila, že firma peníze vložila do nelikvidních cenných papírů Via Chem Group a E Side Property, uzavřela smlouvu s Key Investments, že místo dluhopisů chce zpět peníze. Jenže první dvě splátky, dvakrát téměř 50 milionů korun, Praze 13 neposlala firma Key Investments, ale advokát Jan Pacovský. Koho tento právník zastupuje a kdo ve skutečnosti peníze radnici poslal, Praha 13 i její starosta David Vodrážka úzkostlivě tají.

Vodrážka se tváří, že vše je v naprostém pořádku. „Key Investments nám dlužila. Je přece normální vracet dlužné peníze,“ napsal ČESKÉ POZICI. Ano, ale co když peníze nevrátil ten, kdo měl? To je podle Vodrážky asi také normální. To, že by zbylou částku, více než 106 milionů korun, vrátila firma Key Investments, není pravděpodobné, protože na její majetek je od 24. února 2011 uvalena exekuce. „Bude tisková konference, kde se dozvíte vše,“ sdělil ČESKÉ POZICI starosta Vodrážka.

Počet příspěvků: 27, poslední 8.7.2011 01:32 Zobrazuji posledních 27 příspěvků.