PPF hodlá stavět Argentinskou hvězdu i bez dohody s Prahou 7

Projekt Argentinská hvězda by dle současných odhadů měl být dokončen v roce 2014. PPF již prý jedná s potenciálními nájemci.

Skupina PPF Real Estate oznámila, že ještě během letošního roku zahájí stavbu projektu Argentinská hvězda na Praze 7. Informace, která ničím nevzbudí pozornost? Omyl! Projekt se totiž spolu s budovou Mercury Tower dostal do finále největšího realitního tendru, který se v současné době odehrává v Praze. Městská část Praha 7 hledá sídlo, do kterého se v roce 2015 přestěhuje její radnice. 

Kontroverzní výběrové řízení bylo vypsáno před Vánocemi 2010 a dosud nebylo rozhodnuto. Opozice na Praze 7 proti průběhu soutěže protestuje. Spolu s dalšími stranami, které nejsou zastoupené na radnici, a občanskými sdruženími usiluje o vypsání referenda. Pokud se jej podaří vyhlásit o budově, jejíž pořízení přijde Prahu 7 zhruba na miliardu korun, nebudou rozhodovat zastupitelé, ale sami občané.

Nutno podotknout, že ani jedna ze dvou budov, které se probojovaly do poslední fáze soutěže, nepředstavuje pro Prahu 7 optimální volbu. Jde o objekty, které se jejich vlastníci snaží už dlouhou dobu udat. Vítězství v soutěži by proto pro ně znamenalo „vytržení trnu z paty“.

PPF překvapivě sdělila, že zahájí výstavbu Argentinské hvězdy nezávisle na tom, zda bude prostory využívat Praha 7. Dodejme, že staveniště projektu PPF zakonzervovala v roce 2003 a od té doby marně hledá nájemníka či kupce. Dle současných odhadů by měla být stavba dokončena v roce 2014.

Tiskový mluvčí PPF Radek Stavěl na dotaz ČESKÉ POZICE, zda již má skupina předjednanou smlouvu, odpověděl, že byla zahájena jednání s potenciálními nájemci. Přejme PPF, aby s projektem, který zatím nemůžeme zařadit mezi úspěšné, konečně „prorazila“. A přívržencům referenda přejme, aby se to stalo bez přispění Prahy 7.

Články ČESKÉ POZICE o víc než pozoruhodném hledání nové radnice v Praze 7.