Ceska Pozice

Povede Jiří Paroubek i KSČM?

Do redakce přišla nabídka na rozhovor s „budoucím předsedou NS-LEV21 a KSČM“, což má jedinou možnou interpretaci.

foto: Česká pozice

Přišla nám tento týden na redakční email zajímavá nabídka z Producentského centra PROFIL. Předmět zprávy: Termíny rozhovorů s budoucím předsedou NS-LEV21 a KSČM. To má jedinou možnou a velmi zajímavou interpretaci. Totiž, že je nám nabízeno interview (respektive jich asi může být i více) s budoucím předsedou NS-LEV21 a KSČM, což by měla být jedna a táž osoba.

Omyl, kouzlo nechtěného, záměr nebo jen nedostatečná znalost češtiny? V tomto případě nespíš ta poslední možnost, protože samotný text e-mailu uvádí osoby a obsazení na pravou míru, ale jinak opět nabízí autorkou zřejmě nezamýšlené výklady. Citujeme ho v plném rozsahu:

„28. říjen je státní svátek prvořadého významu. Obracejte se na mě s žádostmi o rozhovor s panem poslancem Jiřím Paroubkem (NS-LEV21) k tomuto významnému datu a také s předsedou KSČM Vojtěchem Filipem. Oba mediálně zastupuji. Jana Mrencová“

Nepolemizujme s tím, že 28. říjen je svátek prvořadého významu. Může být jistě zajímavé, co má Jiří Paroubek, budoucí předseda strany Národní socialisté: Levice 21. století na srdci k tomuto významnému datu. Ještě zajímavější by však bylo, kdyby pan Paroubek svolil k rozhovoru i na jiná témata, například o sídle jeho nové strany, o což ČESKÁ POZICE marně usiluje již několik týdnů. Nicméně z textu vyplývá, že pan Paroubek bude hovořit pouze o 28. říjnu, kdežto Vojtěch Filip je zřejmě ochotný se vyjádřit i k jiným věcem. (Přesto jsme o termín rozhovoru s Jiřím Paroubkem požádali, Vojtěch Filip ať promine.)

Oba prý Jana Mrencová mediálně zastupuje. Gratulujeme. Nicméně musíme dodat, že Paroubkův mluvčí Tomáš Sazima o tom nic netuší. Jak sdělil ČESKÉ POZICI, mohlo by jít o provokaci z ústecké ČSSD.

Aktualizace: Poté, co jsme ve čtvrtek po poledni článek publikovali, zavolala do redakce ČESKÉ POZICE Jana Mrencová a odmítla, že by měla s inkriminovaným e-mailem cokoli společného.

Jak málo stačí, aby se Paroubek s Filipem dostali do nechtěných konotací. Nebo je to záměr? V dnešním vydání týdeníku Reflex komentátor Bohumil Pečinka koneckonců vyvozuje, že Jiří Paroubek uspěje se svou novou stranou pouze v případě, že by se vyprofiloval doleva od ČSSD a měl po boku lídry typu Miroslava Grebeníčka. Opravme pana Pečinku a dosaďme místo Grebeníčka Filipa. Pak to celé dává smysl.

Uveďme ještě trochu širší souvislosti: Jana Mrencová se objevila na takzvaném Hudcově seznamu lidí, jejichž telefony odposlouchával varnsdorfský policista Marian Hudec. MF Dnes o ní 1. července psala jako o šéfce agentury Producentské centrum PROFIL Mariánské Lázně, která často fotografuje na zakázku Hradu; i ona je považována za lobbistku. V jiném článku na webu idnes.cz je považována za lobbistku ČSSD. Že by to celé byla cílená diskreditace odpadlíka Jiřího Paroubka z dílny sociálních demokratů?

P.S.
Pokud vám do e-mailové schránky nepřišla nabídka na rozhovor s dotyčnými politiky a měli byste zájem, pište na adresu: profil@telecom.cz

zpět na článek


© 2022 MAFRA, a.s., ISSN 1213-1385 © Copyright ČTK, Reuters, AFP. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.