Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Čech 24.5.2020 19:43

Neřekl jsem, pane Válku, že p r o m n e má veškerý život stejnou hodnotu. Měl jsem na mysli skutečnost, že stejnou hodnotu má jakýkoliv život obecně z pohledu planety Země. Z tohoto pohledu ovšem má život lidský hodnotu nejmenší, protože dělá vše pro to, aby byl zničen život veškerý, vč. toho vlastního.

J. Valek 24.5.2020 23:31

Ale vy nejste planeta Země tak nemůžete ani mluvit z jejího pohledu :-) A na planetě neexistuje žádný živý tvor, pro který mají všechny životy stejnou cenu.

P. Čech 25.5.2020 8:34

Ono jde o to, pane Válku, že sama planeta Země je živý organismus, na němž parazitují jak jepice a chameleóni, tak i člověk, jako živočišný druh. Jen člověk však, ze všech živých organismů, ničí záměrně veškerý život na planetě vč. toho svého.

J. Ráž 24.5.2020 14:46

S tím, že je člověk na planetě Země parazitem bych nesouhlasil, ovšem s tím, že život každé bytosti má stejnou hodnotu, souhlasím. Ovšem naproti tomu sama příroda určuje ještě jedno pravidlo, že schopnější, někdy byť jen silnější, má v situaci "kdo z koho" šanci na přežití větší. A toto pravidlo člověk bohužel, i ke své škodě, velice často zneužívá a příroda mu to začala vracet.

P. Nemec 24.5.2020 19:17

Pokud se domníváte, že VÁŠ život má hodnotu toho jepičího, je mi vás líto, ale je to VÁŠ problém. Ale touto psychickou poruchou trpí jen málo lidí :-)

J. Kosinka 24.5.2020 19:45

Na obranu toho pána bych řekl, že to není ani tak psychická nemoc, jako spíše čistokrevný projev filosofického nihilismu...ale praktické důsledky, pokud to člověk domýšlí do důsledků, vedou k témuž.

P. Čech 24.5.2020 19:52

O jakém nihilismu zde hovoříte? Nihilismus je vlastní jen lidem, negativní postoj k všeobecně přijímaným hodnotám mravním je lidem vlastní a naprosto většinově rozšířený. Kdo toto popírá, ten jen zavírá oči před obecným děním na světě.

P. Čech 24.5.2020 19:47

Můžete zde, prosím, napsat důvody, proč si myslíte, že život člověka má vyšší hodnotu pro planetu Zemi než život koně, slepice, lva a nebo třeba slona? Snad ne proto, že člověk život na planetě ničí svou nerozumnou existencí. Dokonce dnes již tak hodně, že začíná ničit i život svůj?

J. Kosinka 24.5.2020 20:06

Pro planetu Zemi nemá člověk vůbec žádnou hodnotu, ale tu nemá ani život slona nebo lva. Planeta Země totiž není subjektem, aby mohla něco hodnotit, jestli Vám to ještě nedošlo. Planeta nemá morálku, aby se podle ní určovalo, kdo má přežít, a kdo ne. Morálku ale mají lidi, nebo by alespoň měli mít.