Posun v kauze Drobil: Policie obvinila exministrova poradce

Martin Knetig, bývalý poradce někdejšího ministra Pavla Drobila, se údajně dopustil nepřímého úplatkářství při zadávání zakázek na SFŽP.

V případu exministra životního prostředí Pavla Drobila nastal posun. Policie dle ČTK obvinila bývalého ministrova poradce Martina Knetiga z nepřímého úplatkářství. Údajně se ho dopustil při zadávání veřejných zakázek na Státním fondu životního prostředí (SFŽP).V případě odsouzení hrozí Knetigovi až tříleté vězení.

Informace o obvinění Knetiga přichází den poté, co vyšla najevo zpráva, že nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman nařídil kontrolu kauzy Drobil. Policisté na sklonku června vyšetřování korupčního skandálu na popud dozorující státní zástupkyně odložili. 

Na možné korupční praktiky při veřejných zakázkách loni upozornil odvolaný ředitel SFŽP Michálek. Nahrál si rozhovory s Drobilovým poradcem Knetigem, který podle záznamu hledal způsoby, jak skrze fond financovat politickou kariéru svého šéfa v ODS. Když Michálek s obsahem nahrávek seznámil Drobila, byl prý vyzván, aby je zničil. Následně Michálkovi nabídl post náměstka ministra.

Drobil v prosinci 2010 odstoupil z funkce ministra, ale nadále zůstal poslancem a místopředsedou ODS. Knetig později ve stejném měsíci rozeslal médiím prohlášení, v němž korupční aféru v SFŽP vzal na sebe. „Lhal jsem a vymýšlel si, ale zákon jsem nechtěl překročit,“ hájil se tehdy Knetig.

Více o kauze Drobil si přečtete v článcích:

 

Počet příspěvků: 2, poslední 4.8.2011 07:53 Zobrazuji posledních 2 příspěvků.