Diskuse k článku

Polský premiér Mateusz Morawiecki: Dbejme o historickou pravdu

Polský premiér Mateusz Morawiecki se ve svém prohlášení vymezuje vůči pokusům o falšování historie. A věří, že ruský národ – největší oběť Stalina, jednoho z nejkrutějších zločinců dějin – je národem svobodných lidí a odmítá stalinismus, i když se jej vláda prezidenta Putina snaží rehabilitovat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Kašparová 13.1.2020 10:32

Poláci si chtěli parcelovat Ukrajinu a Bělorusko pomocí smlouvy s Německem už v roce 1934, že to nevyšlo, nebyla jejich zásluha. A Stalin obsadil pouze část Polska, kterou si v rozporu s ujednáními po 1. světové válce Polsko přivlastnilo. Docela by mne zajímalo, když už chtěli Poláci nějaké revize výsledků 2. světové války, zda předají Němcům Gdaňsk, Slezsko a Pomořansko... Takže by Poláci měli být zticha.

V. Venc 12.1.2020 23:32

Každá politická garnitura vykládá dějiny ve svůj prospěch a Poláci to mají obzvlášť těžké, stále usilují stát se evropskou velmocí, ale nikdy nebudou připuštěni!

V. Sobotka 7.1.2020 5:28

Poláci v průběhu 2. SV trpěli nesrovnatelně více, než Češi. Ale v době parcelování a rozebírání ČSR se na tom rozebírání podíleli i Poláci, tehdy si jako Hitlerovi spojenci urvali kus Těšínska. To byl skutečný počátek 2.SV, nikoli až 1.9.1939, kdy Hitler Polsko napadl.

J. Václavík 5.1.2020 21:39

Viz pospolne.cz, Bůh synergie