Diskuse k článku

Politika identit aneb Jak zachovat společné po odmítnutí bílého rozumu

Politika identity, která není primárně namířena na konflikt bohatých tříd s chudými, ale chce především zajistit uznání a dobrý život každé jinakosti, například etnické, sexuální či komunitní, se dostává na hranu nebezpečného zlomu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Kašparová 7.6.2021 11:40

Proč si Maročan říká Němec, když mu nesedí německý rozum? Může odejít do země předků a bahnit si tam v iracionálním islámu (i když možná v Maroku by tak úplně rád nebyl, tamní vládce je poměrně osvícený a islám tam není dostatečně fanatický, čili i tam by našel stopy ošklivé bílé racionality). Ať si ti, kdo nechtějí žít podle hnusného bělošského rozumu, odejdou do zemí, kde se nepěstuje. Nikdo jim v tom přeci nebrání.

L. Zídek 1.6.2021 17:21

Proč se proboha ti, co nesnáší bílé heterosexuály, zdravý rozum a kapitalismus cpou mezi ně a chtějí je "napravovat " ? Proč si někde nevybudují svojí cochcárnu jinakostí , žijí si tam po svém , za své a přestanou otravovat ?

V. Sobotka 31.5.2021 21:10

Týká se to i extrémního feminismu, který z důvodu, že ženy nemají penis, bude požadovat, aby penis neměli ani muži a byl mužům ustřižen.

V. Sobotka 31.5.2021 18:43

Jako vždy stojí za pokřivením a zhroucením světa fundamentalismus. Tedy dogmatické prosazování nějaké zásady, vytržené ze všech kontextů a bezohledné k následkům. Rovnost menšin dnes vede k tomu, že ti normální, nepostižení budou také postiženi, aby si všichni byli rovni. Homosexuálové nemohou mít normální rodinu, tak se normální rodina prohlásí za zvrhlost a místo otce aa matky budeme mí rodiče 1 a 2. Tělesně postižení jednonozí si prosadí, že jedna noha bude amputována každému, abychom si konečně byli všichni rovni. Také tento fundamentalismus musí být za fundamentalismus uznán a v zájmu zachování kultury potačen,

M. Vlasák 31.5.2021 10:32

Opravují a doplňuji: ...bude tuto dobu označovat jako éru bláznovství...

M. Vlasák 31.5.2021 10:29

Myslím, že historie (pokud ovšem lidstvo tohle novoraristické šílenství, tentokrát s opačným znaménkem) přežije, bude označováno jako éra bláznovství. Takže rasistická je historie, filosofie, fyzika, genetika, chemie, nakonec všechny vědy. Stejně tak i křesťanstvíNerasistické je chlastat, ujíždět na drogách, krást, vymýšlet kdejaké perverze. Masově se vrhané nevysvětlitelně do propasti jako lumíci.

I. Polák 31.5.2021 9:02

"Rozum" není ani bílý, ani černý ani duhový. Něco je prostě dané bez ohledu na to, kdo to posuzuje. A to,že "barevní" zpochybňují i vědecky doložitelná fakta pouze na základě barvy kůže objevitele je totální nonsens. A ještě větší nonsens je snaha to nějak omluvit, či okecat. Po nějakých sto letech to už budete moci věřejně přiznat. Teď se budete nekonečně plácat v "politice identit".