Politická věštírna senátora Škromacha

Místopředseda ČSSD má indicie, že vznikne nová vláda ODS a TOP 09 premiérky Miroslavy Němcové. Podporu prý ve sněmovně zajistí Paroubek. 

Místopředseda sociálních demokratů a senátor Zdeněk Škromach se v posledních týdnech tak trochu stylizuje do role jakéhosi politického prognostika či věštce. Zřejmě v parlamentu slyší i trávu růst. Na Silvestra napříkladd na svém facebookovém profilu předpovídal na rok 2012 předčasné volby. Nyní má pan senátor indicie, že se TOP 09 a ODS chtějí ve vládě zbavit Věcí veřejných. Premiérkou by se prý mohla stát Miroslava Němcová (ODS). A podporu ve sněmovně by nová koaliční vláda prý získala díky skupince poslanců srocených za národním socialistou Jiřím Paroubkem (LEV 21).   

„Mám indicie, že tato vláda padne, že se vypreferuje dvojkoaliční vláda ODS a TOP 09 s předsedkyní paní Němcovou a ta bude podporována skupinou poslanců a předsedou poslanců bude Jiří Paroubek. To jsem opravdu zaslechl, že bude vytvořena skupina poslanců, která nahradí Věci veřejné a podpoří vládní koalici,“ řekl stínový ministr práce a sociálních věcí za ČSSD serveru Parlamentní listy.

Škromachovo facebookové PF: „Tak tady máme Silvestra. Venku vysvitlo sluníčko. Předpolední kafíčko a trocha nostalgie. Ale čeká nás nový rok 2012. Když budeme sami chtít, tak bude šťastný. A možná i proto, že po prohře vládní koalice v krajských a senátních volbách přijdou přímé prezidentské volby společně s předčasnými volbami parlamentními. Tak si užijme ten dnešní den a rozhodně a odvážně vykročme do toho nového nadějného roku 2012.“

Své divoké úvahy o dalším politickém vývoji pak Škromach ještě upřesnil: „Postup Jiřího Paroubka, který sbírá odpadlíky z různých politických stran, to jenom potvrzuje. Stačí 8 či 10 poslanců a je tu nový klub, který může VV nahradit. Souvisí to s kompromitačními materiály, nahrávkami, ty svědčí o tom, že je potřeba Bártu, Johna, ten taky hodně vadí a dělá problémy, eliminovat. Vytvoří se nová skupina poslanců, která podpoří menšinovou dvoukoaliční vládu.“

Hodonínský senátor nakonec nešel daleko ani pro ostřejší slovíčko, když řekl, že politici Věcí veřejných nemají „koule“ na to, aby vyvolaly „nějakou krizi, která by ukázala, že na svém programu přece jen něco mají“. Narážel tím na „véčkařský“ šprajc s církevními restitucemi.

Pokud by se Škromachovy věštby měly naplnit, bylo by to velmi zajímavé. Vznikl by tím zároveň i konkurent pro renomovaného českého věštce Vlastu Plamínka. ČESKÁ POZICE bude každopádně na senátorova slova pamatovat a situaci bedlivě sledovat. Prozatím přeje všem krásný sluníčkový víkend.