Politici žádají potrestání ruských fotbalistů

V Rusku je fotbal politikum. A proto regionální poslanci chtějí pro reprezentanty, kteří na Euru neuspěli, spravedlivý trest.

Andrej Aršavin po zápase s Řeckem litoval prohry. Chyběla nám kuráž, vysvětloval neúspěch na šampionátu hráč, jehož později ruští fanoušci málem inzultovali v hotelu. foto: © ReutersČeská pozice

Andrej Aršavin po zápase s Řeckem litoval prohry. Chyběla nám kuráž, vysvětloval neúspěch na šampionátu hráč, jehož později ruští fanoušci málem inzultovali v hotelu.

Fotbalisté Ruska to nemají po nečekaném vyřazení z Eura již v základní skupině jednoduché. Nejenom, že po návratu do vlasti aby chodili kanály, aby se vyhnuli hněvu zklamaných fanoušků. Dokonce jim hrozí trest! Žádají ho pro ně poslanci zákonodárného sboru Krasnodarského kraje, jak informuje ruský server RT.

Naštěstí nejde ani o trest nejvyšší, ani o umístění do gulagu, jak se to přihodilo trenérovi reprezentace Severní Koreje po neúspěchu týmu na mistrovství světa v Jihoafrické republice v roce 2010. Krasnodarští poslanci chtějí pouze přesně vypočítat míru zavinění neúspěchu každého ruského fotbalisty, který se objevil na hřišti, a podle toho navrhnout přiměřený trest.

Mají docela sofistikované nápady: hodlají zakázat hvězdám, jako jsou Andrej Aršavin, Roman Širokov či střelec tří gólů Alan Dzagojev, aby vystupovali v televizních reklamách. Dalším provinilcům navrhují zakázat přestupy do zahraničních klubů a místo toho je přemístit do nižších ruských soutěží. Poslanci navíc připravili oficiální protestní nótu, kterou plánují poslat do Moskvy vicepremiérovi zodpovědnému za sport Dmitriji Kozakovi. A na odpověď mu dávají maximálně měsíc.  

Slovní komentáře českých politických špiček vesměs naše borce bránily před kritikou některých novinářských hyenOdhodlaní krasnodarští zákonodárci by si rovněž rádi posvítili na to, kolik peněz ze státního rozpočtu stál „výlet“ národního týmu na Euro 2012 a kolik si vydělali hráči a trenéři. Kouč Dick Advocaat a jeho plat sedm milionů eur ročně je obecně známý, ale trenér už skončil a vrátil se do Nizozemska. Na druhou stranu Advocaat médiím i po přípravném utkání s Itálií (3:0 pro Rusy) těsně před startem mistrovství Evropy říkal, že svůj tým stále považuje za outsidery. Ale v Krasnodaru mu asi nevěřili...

Na příkladu Ruska bychom se mohli radovat, jak jsme na tom dobře. Slovní komentáře českých politických špiček (neodpustili si je ani prezident Klaus či premiér Nečas) vesměs naše borce bránily před kritikou některých novinářských hyen, když se týmu nedařilo. Nikde nepadlo slovo, že by měli být čeští fotbalisté v případě neúspěchu nějak potrestáni. Navíc, zhodnotit míru provinění a vynést trest by v tomto případě byl asi oříšek i pro jakýkoli nezávislý soud. Momentálně to vypadá spíše na nějaký ten metál pro Michala Bílka a spol.

Počet příspěvků: 2, poslední 19.6.2012 06:20 Zobrazuji posledních 2 příspěvků.