Policie shání poškozené klienty arabské společnosti All Property

Protikorupční policisté prověřují firmu z Dubaje kvůli podezření z podvodu a vyzývají poškozené investory, aby se jim do měsíce přihlásili.

Policisté z Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality (ÚOKFK) prověřují možnou trestnou činnost zástupců obchodní společnosti All Property Ltd. se sídlem v Dubaji. Podezírají je ze spáchání trestného činu podvodu a vyzývají poškozené investory, aby do měsíce kontaktovali brněnskou expozituru protikorupční policie.

Podle závěrů policie měla arabská společnost od listopadu 2007 do května 2010 shromažďovat peníze od veřejnosti (v minimální částce 1030 eur) za účelem společného investování se zárukou ročního výnosu 36 procent a stoprocentním zajištěním. Prostředky měli investoři zasílat na konto společnosti u United Arab Bank s podmínkou předchozího uhrazení ročního registračního poplatku 210 eur.

Kriminalisté se domnívají, že zástupci společnost All Property budoucím investorům zamlčeli, že nebudou moci dostát závazkům, neboť nevytvořili aktiva tak, jak bylo uvedeno ve všeobecných obchodních a investičních podmínkách, a neměli vlastní zdroje k financování potřeb společnosti. Následně minimálně 118 investorům po žádosti o zpětný převod vložených peněz tyto prostředky nevyplatili, čímž měli způsobit škodu zhruba 1,5 milionu eur (36 milionů korun).

Na podezřelé aktivity společnosti All Property Ltd. upozornila v roce 2008 Česká národní banka. Firma podle ní nebyla oprávněna poskytovat investiční služby na území České republiky podle zákona o podnikání na kapitálovém trhu, neboť k tomu neměla povolení centrální banky, a nepodléhala tak dohledu ČNB.

Policie teď vyzývá investory, kterým společnost All Property nevrátila vložené finanční prostředky v plné výši, aby do měsíce kontaktovali brněnskou expozituru ÚOKFK. Mohou tak učinit následujícími způsoby:

  • e-mailem na adresu: uokfk.brno@mvcr.cz – do předmětu zprávy vložit „APL“;
  • faxem na číslo: 974 620 648 – k rukám pplk. Josefa Malého;
  • telefonicky na číslo: 974 620 667;
  • písemně na adresu: Policie ČR, ÚOKFK SKPV, expozitura Brno, Obilní trh 3, 611 00 Brno.

Ve zprávě pro kriminalisty je třeba uvést osobní údaje (jméno, příjmení, datum narození a trvalé bydliště) a výši vložených investičních prostředků (případně výši částky, která jim byla vyplacena zpět).

Počet příspěvků: 3, poslední 18.4.2014 10:54 Zobrazuji posledních 3 příspěvků.