Policie prošetřuje pražskou městskou společnost Čtvrtá energetická

Příslušníci hospodářské kriminálky šli v úterý do Čtvrté energetické. Zajímají se o její účetnictví.

Po pražském dopravním podniku nejspíš čekají potíže další městskou společnost. Čtvrtou energetickou, akciovou společnost vlastněnou Prahou 4, v úterý navštívili policisté. A odnesli si veškeré účetní dokumenty od doby vzniku společnosti v roce 2009.

„Jednali jsme v souladu se zákonem a dokumentaci poskytli,“ řekl ČESKÉ POZICI ředitel Čtvrté energetické Pavel Jaroš. Prý netuší, o co by se mohla policie zajímat. „Policie zřejmě něco prošetřuje, ale já nemám pocit, že by se v naší společnosti dělo něco nekalého,“ řekl Jaroš. Mluvčí pražské policie Jan Daněk se k úterní akci ve firmě, která Praze 4 dodává teplo od roku 2010, nechtěl vyjadřovat.

Zda jde policii o nějakou konkrétní transakci, během středy nebylo ČESKÉ POZICI známo. Už před časem ale na nejasnosti hospodaření Čtvrté energetické upozornili Reportéři ČT. V pořadu bylo zmíněno, že společnost je ve ztrátě, přestože Praze 4 neplatí žádný nájem. A přestože cenu tepla pro občany zvedla zhruba o 30 procent. Předchozí dodavatel tepla, firma Ziegler ZZ, měla ziskové hospodaření, přitom Praze 4 ještě platila nájemné ve výši zhruba 7 milionů ročně.

Reportáž upozornila také na to, že jednání představenstva Čtvrté energetické, v jejímž vedení sedí lidé dosazení politiky vládnoucími Praze 4, se účastnil i Ondřej Palounek – vlivná šedá eminence největší pražské městské části.

Palounkovu statusu se ČESKÁ POZICE věnovala v textu Spadla největší pražská radnice do rukou „kmotru“ Palounkovi?

Počet příspěvků: 2, poslední 10.1.2013 12:11 Zobrazuji posledních 2 příspěvků.